Porezal som si prst a neviem čo so mnou bude

Príspevok v téme: Porezal som si prst a neviem čo so mnou bude
miro č.

Dobrý deň,
včera večer som sa nešťastne porezal s kuchynským nožom, jedná sa o prostredník na ľavej ruke, vedľa nechta. Z rozrezanej časti sa mi z toho valiť krv a ja som sa to pokúšal zastaviť servítkami. Potom som si na to dal leukoplast a išiel spať. Ráno som to rozbalil a zdá sa mi že stále z toho chcela ísť krv. Dal som si nový leukoplast a išiel do školy. Na informatike som si vyhľadal nejaké takéto prípady a písalo sa tam, že ranu treba dezinfikovať Septonexom, lenže ja doma nič také nemám. Teraz tŕpnem či nedostanem/nedostal som otravu krvi a či na to nezomriem. Teraz som si leukoplast dal dole a rana je v stabilizovanom stave [teda krv netečie], ale bojím sa že to aj tak nedopadne dobre. Prosím pomôžte čo mám robiť aby sa mi nič vážne nestalo, pokým ešte nie je neskoro. Ďakujem

Paučík

Ja som sprostá a kvoli tomu, že som to pomaly psychicky nezvladala začala som si rezať ruky nožom.. ruky som mala dorezane skoro kazdy deň nanovo... používala som aj tupé nože ale aj ostré... nič som s tím nerobila.. no dneska ma začali bolieť žily a mám ich aj trochu fialové... dosť to bolí a nemôžem ani dlho písať, pretože potom ma to veľmi bolí.. myslíte si, že je to vážne?

hrňo

Dobrý večer,dnes som si porezal palec (bruško) a tečie mi s toho krv už asi 20 minút neviete ako to zastavím? :(

kamalia

ako keby si niekto cirkularkou odrezal pol ruky a potom tu pisal ci nedostane otravu krvi tak to pochopim, ale po porezani nozom je to vazne zabavne :D

motil

ja som si neska porezala prst na rezacom stroji a dost hlboko, a teraz neviem co mam robit uz som si nato dalo septonex aj do repika som si dala ale stale ma to boli neviete mi poradi ako dlho sa to bude hojit? je to dost hlboka rana. proim o pomoc

kiki na

koľo krát som sa ja porezala? :D vy chlapy ste na to asi nezvyknutým, kedže málo robíte v kuchyni, a keď už sa raz porezete, robíte z toho veľkú drámu :D nič sa ti nestane, aj keď je to hlboké... na noži byžiadne smrtiae baktérie byť nemali.... horšie by bolo keby si sa porezal a potom prišiel napríklad do kontaktu zo zemou, to môžeš dosstať myslím že tetanus... alebo keď sa tvorí hrdza tak su tam kadejaké baktériee, vtedy by ešte bola možnosť :D.... a dezinfikovať to stačí hociakým alkoholom(h2o po holení, Alpa, Lesana)

maťa

a nepomýlil si si kategóriu?
Inak, ak sa ti tam nedostala nečistota a nemáš to hlboké, tak si myslím, že to bude O.K.