MOTORKA

Príspevok v téme: MOTORKA
suns

Viem, že toto sem vôbec nepatrí, ale chodí sem veľa rozumných kočiek aj chalanov, takže môj problém:
priateľ chce motorku. Dvaja kamaráti už jazdia 2 roky a on chce tiež. Už sa aj vozil, zajtra si ide pre vodičák, má 22, sme spolu vyše 3 rokov...
A mne sa to zdá strašne NEBEZPEČNÉ!
A keby som ho stratila, neprežijem to...
Celá jeho rodina je proti...
Môže byť akokoľvek opatrný...
Chce ju, aby mohol v sezóne chodiť do práce a hlavne aby sme po robote mohli chodiť na výlety a tak... ďalšia vec, že si berie pôžičku z banky.. kašlať ale na tie prachy, proste mám veľký rešpekt a strach...:(

leerka

no tak moj priatel si pozicku nebral ani na auta ani na motorku a asi by si ju kvoli svojmu snu nezobral...jednoducho si povie, na co nema, to radsej nehche, najradsej vsetko kupujeme v hotovosti.... ak priatel nezarobi vela suns, tak bud porozmyslajte nad neakou lacnejsou variantou alebo nech pocka nejaku dobu, ked trosku nasetri.... a to chce novu, ci jazdenu kupovat? no vies a hlavne kombineza, alebo nohavice a vetrovka, dalej cizmy, prilba , rukavice, tu sa hovori o velkej cene.... to ho itez vyjde aspon 700-1000eur na osobu...takze to nie je sranda....

suns

uf, no my sme si to asi zase rozmysleli... potrebovali by sme pozicku 3000 eur... a mesacna splatka 134 eur z priatelovho platu minus dalsie zakladne naklady...zostalo by mu nejakych 150 eur a to by dal na benzin.......:( uz som sa aj ja chytila, chcela by som ju...

schelby

tak drzim palceky, moj ex priatel,tiez ide motorku kupovat, no mame taky zlozity vztah aj spolu sme aj nie sme to je jedno, komplikovane. Tiez s ao neho bojim,lebo v aute chodi ako blazon, ale na druhej strane mat jeho auto, tak asi jazdim tak isto. Viezla som sa uz aj na motorke, ale clovek vyciti,ked mu je ta jazda neprijemna a neciti sa bezpecne. Pred motorkami mam respekt, ale z mojej strany je to jedno,ked na nej budem sediet maximalne ako spolujazdec, dolezite je to,aby mal respekt vodic, to je hlavne.

suns

ĎAKUJEM VEĽMI za podporu, uz sa na to aj ja pozeram trochu inak... uz mame vyhliadnutu krasnu hondicku CB 500, super rocnik, takze este rozmyslame, ci sa ta pozicka 3000 eur oplati, ci s tym este nepockat radsej...
SHAKTI - chodis na motorke v sukni?:D
schelby - ved to, na motorke ta nic nechrani, spadnes, odres sa, vyletis ani nevies ako...
Mame kamarata, ktory si z netu stiahol nejaku motorkarsku modlidbu a to sa vzdy modli pocas obliekania obleku:)
Takze to skusime, dam vediet. Dakujem a mozte pisat dalej:)

SHAKTI

Tak motorkárov volajú aj Darcovia orgánov a nie iba tak zo srandy :-)) tým som ti asi veľmi pomohla. Ale niet nad ten pocit, keď fičíš na motorke a vlasy ti vejú, sukňa hore :-DD proste je to sloboda, voľnosť aká sa opísať nedá. A povedzme si úprimne- chlapci potrebujú mať nejakú hračku a lepšia motorka ako milenka :-) A keď sa má zabiť tak sa zabije aj v aute, alebo na pešo. Niekedy sú tie dve kolesá oveľa bezpečnejšie ako štyri. To je ako keby si žila napr. s policajtom, tiež je možno väčšie riziko že zomrie, ale čo mu zakážeš jeho prácu, len preto že sa o neho bojíš? K motorke nepristupuj so strachom ale s rešpektom, to sú dve rozdielne veci. A keď ťa raz prevezie, uvidíš ako sa ti to zapáči. A možno ho to chvíľu bude baviť a potom ho to baviť prestane. V zime na nej jazdiť nebude.. nepozeraj sa na to iba z toho jedneho pohľadu..

schelby

myslim, ze priatel ta neposluchne, urobi si po svojom,. Ja mam tiez pred motorkami respekt, moes jazdit normalne staci ak iny zahapruje a bum. Ale clekovo ked idem aj autom a pocujem za sebou motorku, tak som z toho nervozna,lebo motorkari jazdia ako debili, za celych 5 rokov co mam vodicak som sa nestretla s normlane jazdiacim. Ono si povvie ze bud ejazdit normalne, hej mozno s tebou,ale sam bude skusat a skusat co to da, ej to prirodzene. Keby si kupila fakt namakane auto, tiez skusas co to da, taki su ludia, mozno zeny trochu opatrnejsie a maju respekt,ale chlapi su ini, ti sa potrebuju poucit, nie na cudzom nestasti,ale na svojom. AJ cesta autom je v dnesnej dobe sama o sebe riskantna,ale motorka a auto je velmi velkry rozdiel. NA aute su aspon plechy, nejake air-bagy, ale na motorke mas maximalne prilbu na hlave a vyrubat s aniekde co i len v 90ke (co chodia na motorkach ovela viac), tak uz len to moze mat znicujuce nasledky. Ale chlapovi to nevysvetlis. Neviemti poradit,lebo viem, ze si on urobi co chce a ty to nijako neovplyvnis, to je na tom najsmutnejsie.

jajka001_

mne sa zda nebezpecne aj jazdit autom...ale co narobis, ked to raz chce, tak mu nebran, a len sa modli nech sa mu nic nestane, a nemysli na to co by sa mohlo stat..stat sa moze vselico kedykolvek. ten moj je tiez motorkar, zase je tu jar, hmm

leerka

suns nie nemali sme yatial ziadnu nehodu na motorke , ako t ivravim, priatel so mnou nejazdi rychlo... a takisto ani on na nej nejde neak extremne, teraz na nu ani nema cas, takze som aj rada ... a motorku skladuje u nas, takze osm normalne na zaciatku zo zufalstva rozmyslala nad tym, ze mu ju dam niekam prec odviest...ale potom ma to preslo....ale napr som sa viezla raz s jeho kamaratom a isel 160...som sa skoro po.rala...hihi

happi

ak je motorka jeho zivot, tak ho nijak neodhovoris, jedine, ze by si to sam uvedomil. Hovori sa, ze motorkari su dobrovolni darcovia organov, zial, je to pravda. Ja sama zboznujem jazdu na motorke, tu slobodu, volnost a rychlost... Snazim sa jazdit tak, aby som neohrozila seba ani nikoho okolo mna, ale moze sa stat, ze niekto iny nebude mat tu snahu. Mam uz dvoch kamaratov v motorkarskom nebi, po smrti jedneho z nich som sa zaprisahala, ze na motorku nesadnem, ale tuzba je silnejsia.

_Marek

ak ti mozem poradit.asi ho nijako nepresvedcis.ja som si kupil motorku pred rokom aj nieco.moja manzelka plakala ked ma prosila aby som si ju najprv nekupil a potom nikam na nej nejazdil(bola tehotna v tom case a mal som pocit ze je precitlivela)nechapal som preco robi take sceny.snazil som sa jej vsemozne vysvetlit ze to ze sa mi nieco stane neovplyvnim pomalou jazdou lebo su ini blazni na cestach ktori mi mozu sposobit autonehodu aj keby som sedel v aute.
nechcela si to nechat vyhovorit.nakoniec som si ju kupil.tvrdohlavec.nebavila sa somnou par dni bola nahnevana.no ale prekusla to nejako.
myslm ze to bolo v 7. alebo niekedy na zaciatku 8. mesiaca tehotenstva mala autonehodu.mala stastie.no bali sme sa ze o dcerku prideme..skoro som sa od strachu doslova posral.nehanbim sa povedat ze mi aj slza vyskocila.bol som nasraty asi aj na seba.nebola to vsak jej vina ze havarovala.ale vina ineho vodica.ale to som tym chcel povedat ze som si az vtedy uvedomil ocom mi manzelka hovorila ked tak stresovala pred kupou motorky.od vtedy som si este na motorku nesadol.mozno aj z respektu a mozno aj preto aby moja dcerka mala otca a manzelka ziveho zdraveho manzela.

ale nato aby som si to uvedomil som potreboval prezit taku situaciu.tvoj priatel nemoze vediet ako sa ty onho bojis.