hranicne prichody...da sa prejst bez pasu?

gabuciii

Pas si nepýtaju na hraniciach,ale:často chodíme do Madarska,minule ked sme boli vOstrihome na ich sviatok ked je tam aj ohnostoj,veru že si pýtali/polícia/.Miesto preukazu totožnosti.Však volakedy deti som mala v pase.Teraz dospelý uz nepotrebujeme,deti nemaju nejaký papier,ked im nedáte spraviť pas.Ani zo školy do Budapešti ich nezobrali/myslim tých ktorí nemali pas/.Moje 8 a 11 ročné to maju ale nie zeleny .Uz bordový do všetkých štátov sveta.Spravia to asi za mesiac.Dá sa aj rýchlejšie ale vtedy ked je to surne viac to stojí.Takže pre nás rodičov sme momentálne nedali spraviť nový pas ked nám skončila platnosť.Detom veru ano.Nechcem aby kvôli tomu nemohli zo školy isť niekde lebo nemaju pas.Istota je predsa istota.

letuska

dakujem..a k tomu ze sa maju zapisat alebo si urbit vlastny pas tak je trosku neskoro lebo na ten vylet by sme mali ist za necely mesiac asi..a moj otec tiez casto cestuje do zahranicia a hovoril ze hranice uplne prazdne

redsun

lol ked je shang. dohoda tak pasy nebude nik pytat lebo na hraniciach uz nieje niekto..... ked som siel do chorvatska 2x cez madarov tak tam uz neboli fizli nic lebo maju s nami dohodu

happi

cestujem dost casto a posledny cca rok odo mna nechcel nikto pas, ani obciansky, vlastne ani nemal kto chciet, pretoze colnice su opustene. Nosim ich vsak pre istotu vzdy pri sebe. Odporucam dat deti zapisat do pasu rodicov (ak cestuju s rodicmi) alebo im spravit vlastny pas, istota je istota