Mám svrbenie tam dole a aj biely hrudkvitý výtok

katik77

kúp si v lekárni - zarábajú "borový roztok",(neviem perc. zloženie) pýtaj si na výter pošvy, naša lekárnička presne vedela, mám doma zarobenú 1 dl vždy po ruke. Dať na špajdlu vatu, namočiť v roztoku a vytrieť.

anka

Inak, radil to Damian aj ako prevenciu proti rakovine krčka maternice, takže uškodiť ti to nemôže. Podľa mňa soda bikarbona spôsobí zasadité prostredie a bakterie tak nemôžu prežiť.

anka

do poldecového pohárika si dám vodu a štvrť malej lyžičky sody bikarbony, urobím výplach 10 ml striekačkou (tie dostať v lekárni za pár centov, na každý výplach treba použiť novú)
Ak je roztok veľmi silný tak to aj trocha štípe, ale po chvíli to prejde a svrbenie prestane.

denni

Anka inac ako s tou sodou bikarbonou? To by ma zaujimalo, lebo aj mna to obcas svrbi, alebo to mam podrazdene, no mam vsetko v poriadku.

bibi

Ja som mala od gynekologičky Canesten,takže to podla mna môžeš skusiť.Inokedy mi napísala Clotrimazol,je to podobné.

anka

Mne pomohol výplach sodou bikarbonou + canesten krém. Po výplachu sa mi okamžite uľavilo a prešlo to za 2 dni.