Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

lika76

ahoj zufallka no citala som tu napr.o probleme s podpisovanim ja to robim tak ze si natocim ten papier tak ze som bokom nie tvarou otocena k tomu cloveku a este akoby mimochodom sa nieco spytam a tym sa nesustredujem na tu uzkost a hlavne ked sa chystam nieco vybavit bud beriem zo sebou syna a rozhovorom s nim sa rozptylujem takze nemyslim na to co ma caka alebo proste niekomu volam tesne pred prichodom na urad a este sa chystam skrati t si podpis aby to netrvalo dlho...haha a ked pride postarka prilozim papier o dvere a podpisem Robil mi problem aj pit alebo jest napr. v restauracii triasla sa mi ruka tak ked jem polievku prilozim si tanier pred usta a mam to proste blizsie k ustam a ked sa idem napit rozpravam popri tom mozno to vyzera pre ostatnych divne ale uz neriesim Potom mala som aj problem cestovat autobusom -teraz si kupim casopis a cesta ubehne ani neviem ako a je dobre hocikde a hocikomu sa prihovorit proste sa sniekym rozpravat ci uz v cakarni u doktora alebo aj na zastavke mne hned upadne uzkost je to lepsie ako sa od strachu krcitDalsi problem pre mna bolo ze som si vyrabala uzkost dopredu napr. isla som spoza rohu a uz dopredu som si vybavovala ze sa zlaknem cloveka co odtial vyjde terz bud nieco hladam v taske alebo telefonujem proste sustredim sa na nieco ine...to je aspon zopar veci dufam ze to teraz nevyzera ze som uplne blazniva A hlavne netrapit sa co si ludia o vas pomyslia niektorych uz mozno ani nikdy neuvidite Velmi mi pomaha moj syn jeho pritomnost, chodim s nim na prechadzky, do kina co kedysi som mala problem vyjst z domu ...a este zivot ma naucil nedat si uz kydat na hlavu a preto aky pozic taky vrat som tvrdsia ako som bola ale citim sa lepsie,naucila som sa aj povedat si svoj nazor stoji to zato ...

zufallka

lika jasné že ťa zoberieme medzi seba...vitaj medzi nami fobikmi:-)...a keď si už tu,prezraď nám nejaké tie tvoje fintičky,čo si spomínala,že ti pomáhajú...ďakujeme:-)

lika76

ahojte som tu nova Mam SF uz od 17rokov Som velmi rada ze som to tu objavila len skoda ze nie skor.Vzdy som sa chcela stretnut alebo aspon porozpravat s niekym kto ma SF.Chodila som niekolko rokov ku psychiatricke ale nemam moc dobre skusenosti, chvilu som myslela ze mi to pomaha ,hlavne tie lieky ale pravda bola ina akonahle som sa rozhodla ze ich uz nebudem brat-bola som po nich omamena a nechcela som ich jest cely zivot ,zistila som ze mi je horsie a k SF sa mi pridala aj silnejsia depresia To trvalo asi pol roka ale vydrzala som to a teraz som na tom lepsie ako kedykolvek predtym a vobec mi nechyba ani psychiatricka,ktora mi pripadala ze uz nema daleko stat sa tiez pacientom na psychiatrii.a co mi pomaha? mam pracu ktora ma bavi,perfektne kolegyne,synceka pre ktoreho zijem a rodinu ktora uz chape ze som si tuto chorobu nevymyslela.nevravi m ze som uplne zdrava a ze uz nemam SF-tu budem mat cely zivot-niekedy mam aj depku aj strach ale uz sa to neda zrovnat ake to bolo predtym A inac pracujem aj ako predavacka takze som v kontakte aj s cudzimi ludmi co som si kedysi ani len nevedela predstavit A este musim napisat liecila som sa kedysi aj 3mesiace v nemocnici na psychiatrii a aj ked tam nebol nik so SF dalo mi to vela prestala som sa tak lutovat proste som tam videla ludi co su na tom omnoho horsie ako ja so SF. a vobec sa za to nehambim ze som tam bola. niektore symptomy mi sice zostali ale na niektore mam male finty.viem ze SF budem mat cely zivot ale chcem zita dopriat si vsetko co kazdy zdravy clovek a co som si dlhe roky koli SF odopierala.dufam ze ma zoberiete medzi seba Tesim sa na vas PA

onoko

no doktorovi isto nepojdem :( a aspon takto chcem skusit nieco ci to pomoze, lebo teraz bude jedna taka akcia, ze skapem tam asi :(

zufallka

Jerry...odporúčam psychológa a ak by to bolo vážne,tak aj psychiatra - ten ti dá lieky...a k psychológovi potrebuješ odporučenie od svojho lekára,k psychiatrovi nepotrebuješ,tam si vezmeš iba zdravotnú kartu a ideš...najprv sa však musíš objednať samozrejme...teda aspoň ja som sa musela....no a ak chceš ísť k psychologičke,povedz obvodnej,že máš nejaké stresy a úzkosti,nech ti dá odporučenie...moja sa ma ani nepýtala,čo mi je,hneď mi dala papier a išla som...

Jerry66

ahojte chcem sa spytat ak mam SF treba ist ku psychologovi alebo psychiatrovi?
je potrebne odporucenie od obvodneho lekara? ja som vcera volal jednej psychologicke chcel som sa objednat a ona mi vravi ze potrebujem to odporucenie tka ako to je?

preco

mne lieky nepomohli, nic dobre neviem poradit. Ale precitaj si temy dozadu, este spred prazdnin, tam niektori pisali aj o liekoch. Ale to su vazne veci, to ti staci, co ti povedia cudzi ludia na internete?

onoko

ja si ich viem zohnat aj bez predpisu,len by som potreboval vediet... co by bolo vhodné, resp. nejake skusenosti s liekami tu mate niekto ? lebo takto je to na hovno zivot :(((