Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

geez

Ahojte. Ako ste sa dostali z prvotnej "fazy"? Tj vtedy ked ste svoje city vobec neprejavovali? Este som sa z tej fazy nedostal a ani neviem ako. Mam problemy s komunikaciou. Proste nedokazem ist za psychologom, alebo sa vyrozpravat rodicom.

Minule prisli po mna 2 kamosi (v skutocnosti iba spoluziaci) ci nejdem von. Siel som ale 90% ako sme boli vonku som bol ticho, len ked sa ma na nieco opytali tak som hovoril.

Mike11

Ahoj, chcel by som sa Vas spytat, ci nekto nechodi k MUDr. Jozef Haštovi v TN ? Pripade nepoznate niekoho kto k nemu chodil/chodi ? Dakujem

iva1

ahoj preco stim srandovnim je to jednak nemam slov kamosky veda hned odpovedat a ja nic .ta iva1112 to som bola ja ale som tie 1 skratila a zaregistrovala. chcem sata spytat ty chodis psychologovi pomaha to. ja tiez by som mala ist ale unas to inac beru ze je nahlavu .dufam ze tu sa viliecim pri vas papa

preco

ahoj iva1, ty si iva1112?
ako sa mam, no stiesnene a ustrachane, ako vzdy.
A ty? Ako je to s tym, ci chces byt srandovna? Zaujimalo by ma to.

preco

ahoj iva1, ty si iva1112?
ako sa mam, no stiesnene a ustrachane, ako vzdy.
A ty? Ako je to s tym, ci chces byt srandovna? Zaujimalo by ma to.

preco

ahoj kadeco, ja uz k psychologom nechodim. A vyskusala som uz troch, vlastne styroch, ak ratam aj jedno stretnutie a potom uz dalsie nebolo.
Uz som pislala, ale davnejsie, ze mne to nepomohlo celkovo, dobre citas medzi riadkami. Pomohlo mi to otvorit sa viac sama pred sebou, zcasti aj pred ludmi, a vediet viac opisat svoje pocity. To urcite.
A viem , aky je to super pocit, ktory mas teraz ty, ze si sa tam konecne odvazila, ze sa niekto snazi ta naozaj pocuvat, poradit. Som zvedava, ako sa ti bude darit dalej.

kadeco

preco: ako dlho chodis k psychologovi? pomohlo ti to aj v "celkovom vyrieseni" tvojich problemov? ale ako citam medzi riadkami, asi nie...? ja som zatial plna optimizmu, lebo tato moja psychologicka vyzera byt velmi dobra, resp. je mi sympaticka a som od nej ochotna akceptovat "kritiku". premyslam cely cas nad vecami, ktore mi povedala. viem, ze v niektorych sa mylila, ale mali sme spolu len jedno sedenie a velmi ma zatial nepozna. napriklad, ja mam najvacsi problem s mojou mamou. neakceptuje ma ako dospeleho cloveka a to ma nici. a na prvom stretnuti sme sa viac zamerali na mojho nevlastneho otca, ale myslim, ze v nom problem neni. ale nejdem to rozpisovat, jednoducho, zaujimaju ju moje problemy, chce mi pomoct, a to ma drzi nad vodou. jej zaujem o mna (aj ked len profesionalny, to mi je jasne) vo mne vzbudzuje pocit, ze niekoho ASPON NEJAKYM SPOSOBOM naozaj zaujimam. dufam, ze to pomoze :-/