Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

preco

Ahojte. Dlho som sa tu neukazala. Vidim, ze vas je tu par novych. Vsetci s podobnymi problemami. Akurat ja uz nemam ziadne rady. sama so sebou si neviem poradit.
Tak vas aspon len tak zdravim a drzim palce,aby ste sa mali lepsie.
Chezza, Kadeco- odporucam prekonat sa a ist k psychologovi. Aspon trochu to urcite pomoze. Viem z vlastnej skusenosti.

kadeco

takze, dnes som bola na mojom prvom sedeni u psychologicky, ktoru som si vybrala a som velmi pozitivne naladena v tom zmysle, ze si myslim, ze to bude mat vyznam. je velmi sympaticka a prijemna a myslim, ze sme si sadli. zaroven mi vsak hovorila aj veci, ktore sa nepocuuvaju lahko, no som konecne schopna ich od niekoho akceptovat, pretoze vidim, ze sa mi snazi pomoct. je to nieco uplne ine, ako ked mi nieco vycita mama a ja mam z toho nervy, aj ked viem, ze ma pravdu, lebo ona to mysli utocne (v hadke). naopak, tu vidim, ze konstruktivne niekam ideme. aj ked to bolo len take zoznamovacie stretnutie, nikdy by som neverila, kolko moze clovek o sebe povedat za 1 hodinu : ) rozhodla som sa, ze k nej budem chodievat, lebo mam z toho dobry pocit.

tiez zacinam pochybovat, ci mam SF, lebo vela veci mi nerobi problem. ako si pisala, jajka001_, mozno mam len nizke sebavedomie, alebo nejaka trauma z detstva. no neviem, uvidime, nerada by som jej hovorila, ze si myslim, ze mam SF, nechcem jej fusovat do roboty. ak to mam, tak to zisti, ak nie, najde sa iny problem. teda dufam :)

kazdopadne, som velmi rada, ze som sa k tomuto konecne prinutila. ak mate problem, odporucam navstivit urcite psychologa. viem, je to len 1 sedenie zatial, ale treba to skusit, ak clovek chce nieco zmenit.

la femme

yanna tazko len z tohto usudit ci mas SF..podla mna sa kazdy soc. fobik podcenuje, ma nizke sebavedomie a z toho aj vyplyvaju pocity, ze ta ostatni nemaju radi, ze nie si oblubena. ak ta ten pocit ovplyvnuje do takej miery, ze sa bojis stretavania s druhymi, mas pri nich strach, vtedy uz mozme hovorit o SF..

iva1112

ahojte ja som tu nova tiez mam taky problem ked som na verejnosti a kecam tak sa az spotim chcem ist niekde pracovat mam strach ci tam zapadnem do kolektivu lebo nesom taka ukecana a srandovna mate nekto takyto problem

kadeco

takze dnes som sa objednala k psychologovi.citim sa lepsie uz len tym,ze som to po tolkych rokoch odhodlavania sa konecne dotiahla _az_ k objednaniu sa.som na to sedenie celkom zvedava a po dlhej dobe citim nadej,ze veci mozno budu lepsie.