Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

zufalka

Tak aj ja sa pridávam,tiež mám taký malý úspech,podpisovala som nejaké papiere a tiež sa mi ruka netriasla:)...som sa sama čudovala,lebo obaby som z toho mala veľké...normálne som dopredu rozmýšľala,že čo ak...čo ak sa zase roztrasiem,ale už ma psychologička naučila,že tieto pocity nesmiem potláčať,ale prijať ich a povedať si NO A CO,JA TO PREDSA ZVLÁDNEM,NIE SOM SOPLAVÉ DETSKO a pod.:)...lebo vraj keď budem tie pocity potláčať,tým viac sa mi budú tlačiť do hlavy,treba ich prijať a naučiť sa im čeliť...už to skúšam a pomáha to...lebo predtým som sa to snažila potláčať a čím viac som to potláčala,tým to bolo silnejšie...a skúste sa opýtať svojho lekára na Jakopsonovu metódu (neviem,ako sa to píše),je to veľká pomoc pri SF,aj to mi pomohlo...ešte som ani neskúšala,či to nie je aj niekde na internete,idem to pozrieť,sú to tie uvoľňovacie cvičenia...tak sa majte zatiaľ pekne:)

jajka001

Nikto si ťa nebude pamätať za Tvoje utajené myšlienky, preto pros Pána o silu a múdrosť, aby si ich mohol vypovedať.

AlexFizz

Ahoj, Lizy, obvykle je to psycholog, a niekedy aj psychiater, podla zavaznosti SF. Ak mas SF alebo si nie si ista, odporucam ist najprv za psychologom, obvykle s nim/s nou sa da poradit aj o pripadnej navsteve u psychiatra - ak by bolo vhodne nasadit lieky (antidepresiva alebo lieky proti uzkosti).

preco

Ahoj lizy, asi maju vsetci prazdniny. Tak napriklad ja som sa liecila pred styrmi rokmi, lieky plus psycholog. Potom uz len psycholog. teraz uz tri roky bez liekov. A uz rok ani psycholog.

lizy

Ahoj. Chcem sa opytat tych, co sa liecia, akeho odbornika navstevuju - psychologa ci psychiatra?

A liecba? Su to aj lieky?