Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

la femme

babule gratulujem k uspechom :)ja som na tom rovnako..ale snazim sa chodit co najviac von, aby som bola stale ako-tak v kontate s ludmi.

kyblicka

Tak promocie su za mnou. Zobrala som hned prve saty, co mi boli dobre. Vlastne kostym. ostatni mali roby, ale bolo mi to aj jedno. Pred zacatim som mala najhorsie stavy v svojom zivote, od tremy som stracala vedomie, nemohla som dychat, neuveritelne som sa cela triasla... A ked konecne povedali moje meno, zvladla som to ako ostatni. slubila som si, ze na dalsie promocie urcite nejdem, ale potom som to zavrhla. Pojdem a vychutnam :)

preco

Spomenula som si, ze som mala vlastne aj zle chvile v praci, ale cudujem sa sama sebe, ze myslim nejako viac na uspechy. To sa na mna nepodoba. Neviem, cim to moze byt.
Vy myslievate viac na neuspechy alebo naopak?

preco

la femme, mozno neskor sa ti bude ruka triast este menej a nakoniec to uplne prestane. Ja mam dalsie uspechy za sebou, asi som mala nejaky stastnejsi tyzden. Dokonca som sa tri hodiny vydrzala rozpravat s cudzim clovekom o vselicom. Hoci je pravda, ze som mala stastie na ukecaneho cloveka, ktoremu nerobilo problem rozpravat,a vedela som, ze ma nepozna, tak som si hovorila, ved ten o mne nic nevie, skusim sa s nim normalne bavit a neuhybat, neodchadzat. Proste som sa donutila na dlhy rozhovor a aktivnejsie som mu aj ja kladla otazky, ked prestal hovorit. Cele mi to zdvihlo naladu, a mam aspon na cas pocit, ze nie je nemozne aspon trochu to zmenit.

la femme

ahojte..Preco - no mozno taky malilinky uspech, ze sa mi na urade naposledy az tak netriasla ruka, ked som sa podpisovala..hm, ako zvlastne to znie..ked si to precita niekto bez SF tak si o nas musi pomysliet :)
jajka kiezby som sa aj ja triasla radsej od vzrusenia ako od strachu :)))
Mia si zlata, ze pomahas SF ludom..takych chapavych a pomahajucich ludi by sme potrebovali viac ;)

jajka001

mna dnes tak napadlo - ze tie pocity co mam ked idem po dlhsej dobe medzi ludi, ktore sa daju charakterizovat ako uzkost, sa u mna spajaju s adrenalinom - bojim sa a tesim zaroven - v tom je ten rozdiel medzi nami asi - ja mam rada adrenalin, vzrusenie, takze tie pocity strachu neberiem tak negativne

MiaiM

Ahoj všetci. Sledujem vaše príspevky už dlhší čas, držím vám palce aby ste sa oslobodili od svojho strachu z čohokoľvek. Venujem sa ľuďom s vašimi problémami a snažím sa im pomôcť alternatívnymi metódami a ak to nejde pracujeme na tom, aby navštívili lekára. Chcem sa opýtať ludí z okolia Bratislavy, či by privítali otvorenie poradenského centra, kde by ste sa aj mohli stretávať a navzájom sa podporovať. Môžete mi napísať aj na mail

la femme

Preco - urcite to nebol sen :)
pravdupovediac mne sa to v poslednej dobe o dost zhorsilo a pridali sa k tomu take symptomy ci ako to nazvat, s ktorymi som uz nemala problem ..takze ja sa nemam chvalit akymi uspechmi :( ale rada si precitam tie vase, urcite ma to povzbudi.

george78

ahojte priatelia.ako sa mate?u mna sa to v celku da,sice obcas sa tym neorijemnym pocitom vyhnut neda,ale snazim sa.asi si pojdem pozriet nejake krimi...