Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

AlexFizz

INZERAT PLATNY STALE - AJ PRE TYCH BEZ SF!

DOKONCA TI Z VAS,KTORI STE NAKUKLI A NEMATE SF, STE VITANI. (ALE VITANY JE KAZDY NAPOKON)

AlexFizz

Ahoj, Preco:) Ano,mne uniky z reality celkovo neprospievaju, prave tym, ze sa vnorim do snivania a fantazirovania a akoby som vtedy proste nebola schopna celit poriadne realite. Musim to nejako vzdy ,,vyrovnavat", ale to staci vyjst von do realneho sveta, a pobudnut v nom. Naozaj mi prospieva pozhovarat sa prave s ludmi, ktori nemaju SF ani podobne problemy. Ich stabilita je pre mna inspirativna a cez to sa mi lepsie v realite funguje.
Mam tiez tendencie vela snivat, alebo premyslat o kadecom, proste zit trochu par centimetrov nad zemou:). Nie je to uplne nanic, na vela veci tak prichadzam, ale ja osobne potrebujem, aby ma niekto alebo nieco v zasade stiahlo zase dole.
Predpokladam, ze toto ale ma kazdy inak...a kazdy ma iny rozsah takeho fantazirovania alebo unikania od reality. :) Ja mam k tomu velke sklony a neprospieva mi to, asi hlavne preto, ze to nevyuzivam smerom k niecomu tvorivemu, ale iba k takemu dumaniu a to je to, co mi nerobi az tak dobre, viac sa ponaram do seba vtedy.

AlexFizz

Ahojte:) Zufalka, dakujem, poslem ti dotaznik, ak mozem, na tuto adresu, co mas tu spristupnu. Alebo ak je ti lepsie, napis mi na moj mail v inzerate hore (blobies@gmail.com).

zufalka

Alex:-)...tak ja sa teda pripájam do tvojho výskumčeka,keď stále hľadáš...budem rada,ak prispejem do výskumu o tejto našej pliage...kde ti to mám napísať?

AlexFizz

Nervozita z ludi je typicka pre SF. Aj take to, ze ked pride nervozita az uzkost, musim sa tiez zastavit, vnimat realitu. Paradoxne, vtedy pomaha najviac realita: akekolvek uniky z nej zhorsuju take vnutorne nastavenie. (u mna teda).

Myslim, ze to, co si napisala, Bela, na zaver, je absolutny zaklad: mat sa rada aj so svojou SFkou.
Vsimam a pozorujem vela ludi, co nemaju SF a su velmi obvykle v klidku sami so sebou. Dokonca to aj na mna posobi ukludnujuco, zistujem.