Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

bela2

No, ja to tak tiež cítim. Hlavne v posledné dni, ako keby som bola skúšaná, koľko vydržím... Ale čo je zvláštne, stále sa niečo udeje čo ma povzbudí, ale najprv musím prejsť tým negatívnym. A niekedy nevládzem. Zistila som, že keď sa pohrúžim do svojej nervozity, tak je to len horšie a horšie. Stále sa musím akokeby zobudiť a začať vnímať prostredie realisticky, tak ako to je a nie ako to vnímam subjektívne ja. Takže stále músím prasknúť bublinu okolo seba. Uf. Ja viem, že na svete je strašne málo normálnych, dobrých a chápavých ľudí, veľa ľudí keď vycítia tvoju neistotu alebo dobré srdce ťa vedia dokonale pošliapať. A mne je z toho zle, strašne zle. Ale čo už. Nech idu do kelu. Hlavne aby sme boli samy so sebou spokojní.

preco

Ja som tiez nervozna. A nejako casto posednu dobu. Nie len z ludi. Hlavne zo svojej neschopnosti. Z toho, ze nerobim to, co si predstavujem v hlave. SF mi brani.

bela2

Ľudia, ja som dnes taká nervózna a to Z ĽUDÍ!!!! Aj zo seba, že som jak mekeke a nie som tvrdšia.Ale keď som tak sú drzí. Ako sa má človek správať? Patrí nervozita z ľudi k SF?
/Možno to čo píšem tak je od veci, ale mňa to prenasleduje už od soboty, hlavne keď som v robote, alebo kde je veľa ľudí. Moja hlava je ako v nejakom nervovom ošiali.../

17patka1

pocuvaj zuzic....mne poradili a by som vyhladala vychovno-pedagogickeho poradcu na nete...a napisala som im mail..a ani neviem ako:):)ale ja nechcem psychitra ale psychologicku:):)no a este uvidim co mi napisu...ahojjjjjte:):)a dakujem

zuzic

awoj george :D
patka (davno sme si nepisali ze? :) a ty si sa uz odhodlala k psychacovi? napises mi potom cez pokec ako si postupovala pri hladani ci je potrebny rodic, ako to tam bolo...prosiiiiiiiiiiiim. pa! :D