Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

AlexFizz

Ahojte, tu je zoznam lekarov z roznych miest. Quasar, asi chces lekara na odporucenie:( Ak by sa nepodarilo, mrkni na tu stranku, ci najdes niekoho.

Quasar

Preco, odkial si presne? mozno by si mi vedela pomoct pri vybere psychiatra. alebo niekto iny neviete o niekom z PO?

la femme

ja viem,ze to neznamena, ze som blazon. len to je vseobecne zname, ze ked sa povie aa henten chodi na psychiatriu, tak okolie ho vnima inaksie..a niektori ozaj takych ludi povazuju za blaznov, aj ked viem,ze to tak nie je. urcite jej to nepoviem, ak tak, len, ze mam nejake psych. problemy.
tou slaboskou sa citim preto, lebo to nedokazem povedat ani mne najblizsje osobe. a to uz som mala kopec prilezitosti dostat to zo seba.no ked pride na ten moment pravdy, zrazu mi to pride totalne trapny problem a pocit, ze no co si ten o mne pomysli, ked mu poviem toto..ja viem, viem, su to len moje hlupe myslienky..musim sa toho pocitu zbavit a konecne to vyslovit nahlas.

AlexFizz

PS: Nie si slaboch a SF nie je ponizenie :). Asi je nutne zacat najprv inak uvazovat o svojej SF:)
Ja mam SF a necitim sa byt slabosska ani nic podobne. Obcas je to ohromne neprijemne, a skor dosledky su ponizujuce (vypadok hlasu pri prezentacii pred publikom), ale na druhej strane..je to tak? Zavisi predsa odo mna, co je alebo nie je pre mna ponizujuce. Takze moja SF nie je ponizenim ani nicim inym. Je to proste a iba SF. Nic ine to nie je! :D

AlexFizz

Katka, SF neznamena zdaleka, ze si blazon :). Nie je to ziadna psychoza alebo nieco skutocne vazne (myslim tym, ze to nie je dusevna porucha alebo cosi podobne desive). Je to len isty pocit neistoty a strachu v spolocnosti cudzich ludi. Myslim si, ze ak to kamoske jasne vysvetlis, nemala by mat problem to pochopit. Skor je skoda, ze nemate medzi sebou taku doveru...ale toto si musi kazdy zvazit sam. Urcite sa necitim na to, radit ti v tom, ako postupovat vo svojich vztahoch, musis sama chciet a citit, ako a co chces svojim ludom povedat. Napokon, ty ich poznas.

la femme

jasne, ze to by bolo najlepsie riesenie, ale ja to nedokazem povedat dva mesiace svojmu frajerovi, nie to este jej...som slaboch..pre mna tato SF znamena hrozne ponizenie a keby to niekto vedel, citila by som sa strasne..
a keby som jej po navsteve psychiatra aspon povedala, ze som bola tam a tam a ze mam iste problemy, myslis, ze by to aspon trosku zabralo? nepovedala by som jej co mi je, len, ze ma nieco trapi..ale to je asi zbytocne, len by ma lutovala a mozno povazovala za blazna..

AlexFizz

Katka, mozno by si sa mohla skusit zdoverit aspon najblizsej kamaratke. Aj by sa vam obom mohlo ulavit: tebe, ze jej mozes doverovat, jej, ze pochopi, co sa deje. Co povies? Ale to si musis premysliet, jasne, ty poznas ludi okolo seba.

la femme

to si pekne napisala, ze dame tu hlavy dokopy a nieco vymyslime :) dakujem moc za podporu..ok, prosim vas spytajte sa ma buduci tyzden ci som uz zavolala nejakemu tomu psychosovi a ak vam napisem, ze nie, kludne mi vynadajte a prinutte ma to spravit :))
inac, ked sa tu uz spovedate aj vy zo svojich trapeni prispejem teda aj ja..velmi ma trapi jedna vec..ludia okolo mna samozrejme nemaju potuchy, ze mam vobec takyto hlupy problem..problem je v tom, ze niekedy odmietnem niekam ist alebo nieco spravit a to prave kvoli SF. lenze moji blizki a priatelia potom nechapu moje konanie a davaju mi to aj pocitit, ze sa zatvaria urazene, nahnevaju sa alebo ma povazuju za necitlivu, ked im s niecim nepomozem..a mna to tak stve, ze si o mne potom myslia, ze som taka ci onaka..vzdy si pomyslim, ach keby si tak vedel/a, nemyslel/a by si si o mne to zle..aj teraz som odmietla pomoct da sa povedat najlepsej kamoske a urcite to teraz povazuje za zradu..:(( keby som mohla tak jej samozrejme pomozem, ale nejde to..nejde..:(

AlexFizz

Patka, este mi napadol skolsky psycholog, ak mate, on/ona by mohli odporucit niekoho mimo skoly, aby si sa lepsie citila. Neboj, su viazani mlcanlivostou:) A pred spoluziakmi si mozes hocico vymysliet, ze ides po nejaky test alebo tak.