Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

jajka001_

pozrela som si, vyzera zaujimavo
drzim ti teda palce pri hladani zamestnania, teraz to vôbec nie je jednoduché. tak trpezlivosť :)
ma napadlo, ze mozno by ste mohli začat nejakým tým výletom, alebo sportovou akciou. ludia sa skor uvolnia pri nejakej činnosti, ako prist niekam, sediet a rozpravat o sebe, najma ked sa jedna o sociofobikov.

luka-kvetov

Alex, ocenujem tvoj napad, naozaj! je to uzasny projekt a urcite velmi prospesny :) ja by som sa ta chcela opytat - vy to praktizujete cisto iba pre ludi trpiacich socialnou fobiou? nevedu sa taketo stretnutia aj pri nejakych inych psychickych poruchach, problemoch typu panicka porucha, uzkost a podobne? vdaka :)

AlexFizz

Zbalila som na spolupracu jednu spoluziacku, s ktorou sme koncili skolu vo februari a kedze sme narazili na nezamestnanost, tak sme sa rozhodli zacat s takymto niecim. Vlastne ano, viedla by som to ja spolu s nou, ale ziadna terapia, to este nevieme ;) - skor take nieco spolocenske, uvolnene, najlepsie komorne, aby sa ludia aj spoznali, zvykli si na seba a podobne.

Tiez este predlzene prazdniny, ale snad uz spoza rohu dake zamestnanie ciha! :)
Som rada, ze pises, ze sa mas dobre, nech ti to vydrzi. A som rada, ze sa to tu celkom udrzalo, tato skupinka:).

Ozaj, este tip:

bola spustena nanovo stranka www.socialnafobia.info

su tam aj nejake oskenovane knihy na stiahnutie, vyzera to zaujimavo! Sup na to ;)!

jajka001_

ale dobre, dik za opytanie :) a ty? prazdninujes?
na tom projekte skupiny este s niekym spolupracujes? skupinu budeš viesť ty?

AlexFizz

Ahoj, Jajka!

Vďaka za feedback :) - veru, BA je vyľudnená, no nevadí, možno si na tú myšlienku ľudia v lete zvyknú a na jeseň sa aj zadarí ;). Uvidíme, ako to pôjde!

Ale potešilo ma, že sa niekto k tomu vyjadril, veru! Ako sa inak darí?

jajka001_

ahoj alex :) budes to mat tazke, pri sociofobikoch vytvorit skupinu...ale drzim ti palce, je super ze si sa do toho takto pustila. mozno na jesen by to bolo uspesnejsie, teraz cez prazdniny sem chodi menej ludi, aj blava je vyludnena

AlexFizz

Stále hľadáme prípadných záujemcov o vytvorenie malej svojpomocnej skupiny pre tých, ktorých trápi sociálna fóbia!

Ak by ste mali chuť stretnúť zopár ľudí, ktorí prežívajú niečo podobné, a zažiť s nimi spoločné rozhovory a stretnutia, prosím, napíšte na mail:

sf.skupina@gmail.com

Pekný deň!

PS: Zatiaľ sa nikto neprihlásil, takže oficiálny začiatok sa posúva na neurčito, podľa odozvy. Užívajte leto!

AlexFizz

Ahojte!

Možno ste si niektorí všimli, že sa tu objavila téma Sociálna fóbia - svojpomocná skupina v BA. Spolu s kolegyňou sme sa rozhodli založiť pre ľudí s SF malú skupinu, v ktorej by bolo možné stretnúť ľudí s podobnými/rovnakými pocitmi, problémami a podobne.

Stále hľadáme prípadných záujemcov o vytvorenie malej svojpomocnej skupiny pre tých, ktorých trápi sociálna fóbia!

Ak by ste mali chuť stretnúť zopár ľudí, ktorí prežívajú niečo podobné, a zažiť s nimi spoločné rozhovory a stretnutia, prosím, napíšte na mail:

sf.skupina@gmail.com

Pekný deň!

AlexFizz

Ahojte!

Možno ste si niektorí všimli, že sa tu objavila téma Sociálna fóbia - svojpomocná skupina v BA. Spolu s kolegyňou sme sa rozhodli založiť pre ľudí s SF malú skupinu, v ktorej by bolo možné stretnúť ľudí s podobnými/rovnakými pocitmi, problémami a podobne.

Stále hľadáme prípadných záujemcov o vytvorenie malej svojpomocnej skupiny pre tých, ktorých trápi sociálna fóbia!

Ak by ste mali chuť stretnúť zopár ľudí, ktorí prežívajú niečo podobné, a zažiť s nimi spoločné rozhovory a stretnutia, prosím, napíšte na mail:

sf.skupina@gmail.com

Pekný deň!

w-onder

Prečo ľudia v mojom okolí nedokážu pochopiť fakt, že trpím. Každý si myslí, že som len hanblivá a príliš si to pripúšťam, ale toto má od hanblivosti ďaleko...Len sa niekomu pozriem do očí už mi začne zvierať hruď pocit strachu a podobne. Ani vlastná mama ma nechápe, vraj si nemám vymýšľať kraviny a venovať sa zmysluplnejším veciam. Ťažko im to hovoriť, nejde to. Tajne som sa objednala k psychologičke, keď to nikto neberie vážne chcem aby mi pomohla aspoň ona alebo hocikto, len sa chcem z toho vyliečiť. Nemám ani kamošov lebo si myslia, že som nezáživná keď sa s nimi nechcem rozprávať, ale ja mám jednoducho strach, nejaký blok s niekým komunikovať a baviť sa.