Operacia oci excimerovym laserom

Príspevok v téme: Operacia oci excimerovym laserom
rupert

Ahojte
Chcem sa s vami poradit ci mate niekto skusenosti s operaciou oci excimerovym laserom. Hladam na internete co sa da ohladom zakroku a zatial neviem posudit ktora z metod (Lasik, EPI-Lasik, Lasek) je najlepsia. Docital som sa akurat, ze po Lasik sa oko najrychlejsie zotavi, ale zasa s metodou Lasek sa najmenej do oka zasahuje.
Som kratkozraky a mam len slabe dioptrie (-1 a -1,5), ale hlavny problem je, ze mam dost blby astigmatizmus (s cylindrom az -1.5 na oboch ociach), takze bez okuliarov nevidim ani do blizky.
Myslite si, ze to nebude problem pri laserovej operacii?
Dakujem za vase rady a nazory,
Rupert

laborcatko

no lasik mám za sebou i ja, keď to trvalo 10 min dokopy, tak i to veľa, a vôbec to nie je bolestivé a nepríjemné ako pri metóde, ktorú opisuje diana, asi týždeň som mala pocit piesku v očiach a toť vsjo, ani jednu tabletku som nebrala.. lasik odporúčam...

kamoska1

anjelik.....to fakt nic nevydrzis? moja operacia trvala celkom 13 minut a to ratam od momentu, ked som vstupila k lekarke a ked som vychadzala so zalepenym okom.....a ten zivot po tom!!!uplne skvele! ziadne utieranie zarosenych okuliarov, ziadne vyberanie a platenie drahych ramov, rano vidis vsetko z postele, nemusis hned siahat po okuliaroch aby si sa stala "clovekom" ...ja som to nikdy neolutovala a do dnesneho dna sa z toho vytesujem a to mam od operacie uz 10 rokov

kostlivec

veru, ja mam tiez 21, slepa som jaq patron (-6,5 na oboch ociach) a rozmyslala som nad operaciou, ale dianin prispevok ma totalne odradil :( az mi zle prislo. fuj :(

anjelik

Ahojte. Mam 21 a dioptrie -3,75. Rozmyslala som nad operaciou oci, ale uz som aj dorozmyslala. Nehybne pozerat by som este vydrzala, ale injekcia do oka a aby mi niekto drotikom skrabkal oko? Tak to v ziadnom pripade. Radsej budem do konca zivota nosit okuliare, ale mojho oka sa teda nikto nedotkne.

lilotka

wiwien - do solárka by som nechodila. Mne to lekárka zakázala na pol roka. Neriskovala by som to. A čo sa týka mojej skúsenosti, bola som metódou LASEK a nemala som žiadne bolesti. Mala som trošku opuchnuté oči, ale inak nič. Dala som síce o 8000 viac, ale nelutujem to. Aj moji známi boli na tej operácií. Niektorí metodou LASEK a niektorí PRK. Tí čo boli PRK sa sťažovali na bolesti, ale tí, ktorí si priplatili a boli metódou LASEK, žiadne bolesti nemali. A doktorka mi povedala, že sa oči operované metódou LASEK aj krajšie a rýchlejšie hoja a je menej pooperačných ťažkostí.

wiwien

diana..ahoj, to ako keby som písala ja..presne tak to bolo aj v mojom prípade..a mám také isté nazory..ako ty na tuto vec.:)no a ani nevrav..o tom zošuchaní epitelu..kks..bol to taký zvláštny pocit..a inak ja som už dva mesiace po operácii a som sa ťa chcela opýtať, či by som mohla ísť podla teba na solárko, ked si nedám opalovať tvár..a aj si nasadím okuliare, či by mi to nemohlo nejako poškodiť.tak zatim...papa:))

wiwien

mici prepáč, že tak neskoro, ale som si to prečítala až teraz.no tak viem, že určite nebudem vidieť takto super do smrti, ale za ten čas, ked to bude len na 10 rokov..alebo neviem na kolko, tak to fakt stojí:)no a ano mala som bolesti na to sa priprav..a to isté čo písala diana, uplne presne do bodky tak to prebieha..no aj ja som mala riadne bolesti fakt..2 dni a na tretí to už bolo lepšie..no ale tak za ten zrak čo mám teraz to fakt stálo, čiže to vydržíš a nemusíš sa báť.:)

diana

ja som bola na operacii nedavno, tak vam porozpavam ake to bolo.Pred operaciou som absolvovala par neprijemnych vysetreni ( napr mi velkou injekciou vstrekli do oka taku zvlastnu tekutinu ktora mi stiekla az do hrdla..) a mohlo sa ist na to. Zacali mi do oci kvapkat umrtvovacie kvapky a vzali ma do operacnej miestnosti.. Ked som si lahla na stol, jedno oko mi zalepili a druhe roztvorili takymi kliesami ( inac, toho som sa dost bala ale bolo to uplne v pohode). Sla som na PRK zakrok, ktory sa zacina odstranenim epitelu z oka. Znie to celkom nevinne, ale velmi prijemne to nebolo. Malym "drotikom" mi zoskrabali hornu vrstvu, bolest som necitila , ale bolo to neprijemne a pocula som zvuk aky vydava suchanie drotiku po mojom oku. Samotny laser nebolel, ale taktiez bol neprijemny a teraz som prezmenu nielenze pocula divne zvuky ale dokonca som citila pach mojho horiaceho oka. Potom mi sestra nasadila ochrannu sosovku a nakvapkala kvapky, a slo sa na druhe oko. Cele to trvalo asi 15 minut , a mohla som ist domov. Posledne dni pred operaciou somvela nespala,vytvarala som si spankovy dlh, a dufala som ze akonahle pridem domov, dam si tabletku na spanie a budem spat aspon do vecera. Domov som prisla asi o 12tej naobed a lahla som si, o 15 som bola uz hore - zobudili ma bolesti. Podarilo sa mi zaspat v noci, a cely nasledujuci den som takmer prespala a tesila sa na posldny den ked uz to malo byt ln lepsie a lepsie. Vecer vsak bolesti ( ktor boli aj tak uz dost silne) nabrali na sile a musim povedat, ze tu noc, z druheho na treti den po operacii som velmi lutovala ze som sa na to dala.podarilo sa mi zaspat az rano . Na operaciu som bola v piatok, a v pondelok rano som mala ist na kontrolu a vsak v nedelu vecer som nevedela otvorit ani jedno oko. V pondelok s to zlepsilo a v utorok to bolo uz uplne super. na dalsi den som mohla kludne chodit aj po slniecku a nic mi nevadilo. Dnes su to presne dva tyzdne od opercie a prave som sa vratila z kontroly, vsetko mam v poriadku. Urcite vsetkym odporucam, netreba sa bat a treba ist do toho!3 dni bolesti , ale vynikajuci zrak! Stale sa mi este stane ze sa rano prebudim, a este ani neotvorim oci a hladam rukami na stoliku okuliare..ale potom otvorim oci a VIDIM, je to uzasny pocit!!!!Co sa tyka doktora, ja som bola na Mikrochirurgii oka v Barci v Kosiciach, a nemozem sa na nic stazovat. Velmi mily a ochotny personal, sikovny a sympaticky doktor, ktoremu mozte doverovat. Cena je tiez prijatelnejsia ako inde, cele to stalo do 20 000. Tak este raz, vsetkym ktory sa boja - NEBOJTE SA A CHODTE DO TOHO!!!!Nemyslim si ze budem mt perfektny zrak do 50tky, ale po financnej stranke sa mi to vrati do par rokov, pretoze som pouzivala sosovky. Dalsia skvela vec, je obrovske setrenie casu. Kvoli sosovkam som rano travila vela casu v kupelni, do rozospatych oci sli vzdy tazko, a to iste aj vecer. Takze dalsia vyhoda je, ze si mozem rano prispat:)