Operacia oci excimerovym laserom

Príspevok v téme: Operacia oci excimerovym laserom
rupert

Ahojte
Chcem sa s vami poradit ci mate niekto skusenosti s operaciou oci excimerovym laserom. Hladam na internete co sa da ohladom zakroku a zatial neviem posudit ktora z metod (Lasik, EPI-Lasik, Lasek) je najlepsia. Docital som sa akurat, ze po Lasik sa oko najrychlejsie zotavi, ale zasa s metodou Lasek sa najmenej do oka zasahuje.
Som kratkozraky a mam len slabe dioptrie (-1 a -1,5), ale hlavny problem je, ze mam dost blby astigmatizmus (s cylindrom az -1.5 na oboch ociach), takze bez okuliarov nevidim ani do blizky.
Myslite si, ze to nebude problem pri laserovej operacii?
Dakujem za vase rady a nazory,
Rupert

lilotka

mici, mne povedali v BA v excimeri, že ak sa mi za posledný rok nezhoršil zrak viac ako o jednotku, možem íst. Odporúčam ti ísť aspoň na to vyšetrenie a tam ti povedia, či možeš, alebo nemožeš íst na operáciu. Nespoliehaj sa len na jednu lekárku. Napríklad tá moja mi zrak pokazila a zistila som to až v BA. Stále sa mi zrak zhoršoval, lebo mi dávala šošovky rovnako silné, ako okuliare. A to nemala. Od toho vyšetrenia som u nej už nebola, a ked som potom prišla zasa na dalšie vyšetrenie do excimeru, zistili, že sa mi zrak už nezhoršil vobec.

mici

noo tak mne sa vyse roka a pol nezmenila tak som sa tesila a uz si aj vybavovala a kade co ohladom operacie...ale potom som mala silne bolesti hlavy a pod tak samozrejme ma poslali na ocne...tam mi zistili ze sa mi zhorsili oci ale iba o stvrtku...a uz vtedy ociarka zahlasila ze teda z operacie nic v dohladnom case....no a je tomu uz pol roka a oci sa mi zas zhorsili o 3/4 dioptrie:(...mne ako ani nevadi tak velmi ze som slepa jak patron:D ale vzdy ma bolia oci, hnusny tlak, slzenie a to non stop...uz som z toho na nervy a ziadne kvapky nepomahaju nic tak preto som myslela ze operacia by snad pomohla...

ucitelka

prepacte mi, len vas chcem trochu upravit, korelacia znamena vztah medzi niecim, suvztaznost.
to o com sa bavite, je zrejme reoperacia. a aj tu vas trochu opravim. reoperacia sa rrobi zdarma, ak sa po operacii, myslim do pol roka, zisti, ze zrak nie je na hodnote dioptrii 0. ak sa ti zhorsi zrak neskor, pricom po operacii to bolo optimalne, za operaciu sa plati normalna taxa, uz to nie je reoperacia. moze sa vsak stat, ze uz nebudes mat dostatocne hrubu rohovku na to, aby bolo z coho uberat.

wiwien

mici ..mojko..ano presne ako píše kolegyna:))lilotka..fakt je to zadarmo tá korelácia veru:)))takže tak...neboj sa ..no neviem , prečo si to akože ešte nemôžeš dať..no neviem, ako často sa ti mení ta dioptria, ak je to velmi často..tak to možno preto nechcu, bo to velmi nemáš ustálené..no ale ak je to normálne, tak ja myslím, že by to šlo:)daj veda, ako si na tom:))a ako si postúpila..:))

lilotka

mici, tá korekcia je braná ako súčasť operácie. Takže ak si ju dáš urobit, nezaplatíš už nič. A čo sa týka tej bolesti - ja som bola metódou LASEK a žiadnu bolesť som necítila. Najnepríjemnejší bol pocit ako keby som mala niečo padnuté v oku. Ale to bolo všetko. Nič ma nebolelo.

mici

dakujem wiwien:)som z vychodu ale tolko by som do BA uz sla lebo tu to chcu robit az po dvoch rokoch...mozno je to aj ina metoda neviem...aa tu korelaciu budes mat ako zadarmo resp s nejakou zlavou ak by nahodou???

wiwien

mici, no tak ona povedala, že ked sa mi to zhorší, po nejakej dobe, tak môžem ísť na koreláciu..oni to tam maju stale, proste ta maju evidovanu, že si u nich bola a môžeš tam prísť aj po neviem kolkých rokoch:)nmoo vieš, ja prosto aj ked sa mi to zhorší, tak nikdy to nebude ako -4,25, ved vieš ako vidíme, ked sa zobudíme s takými dioptriami, to sa nedá ani pohnuť:)doktorka povedala, že ja to mám ešte na takej strednej hranici, tak som si to dala operovať metodou PRK..abo ako sa to volalo.no ano , dva dni po operácii sa priprav na riadnu bolesť, ale to vydržíš naozaj, ti daju kvapky na bolesť a budeš papať liečiky, nebooj..:)no a ti odporučam, pozri si stránku cez google -excimer, je to v ba tam som bola a je tam aj popis o cenách o operácii a tak :)

mici

wiwien aa nebojis sa ze si po operacii a aj tak za rok dva budes musiet nosit okuliare??Co ti na to hovorila ta doktorka?A mala sis tiez bolesti oci?

wiwien

ahoj mici..tak si na tom presne ako ja..tak ti poviem, prosto ja som mám 21 rokov, mám -4,25, teda mala som :)no a bola som tam na operácii 1.4.2008 a tak ti poviem, ja som si to chcela dať už pred 2 rokmi, no tiež mi doktorka hovorila, že nie, bo nemám ustálené dioptrie, no a potom som šla od 4 po roku na kontrolu a mala som -4,25, čiže zase sa mi to zhoršilo, no a išla som na operáciu, bo tam bola iná doktorka, ktorá mi to sama odporučila a že v takýchto dioptriách sa teraz ukazuju najlepšie výsledky a odozvy, čiže podla mna by sa mi to tiež ešte zhoršovalo, ale ona ma tam odporučila a už mám vyše dvoch týždnov po operácii a som nadmieru spokojná..no podla mna by si to mala skusiť, ak niečo budeš potrebovať, abo sa budeš chcieť o tom informovať, tak kludne:)

tina

tina ... ahojte operáciu som mala ešte pred 11 rokmi obidve oči. dioptie som mala 2,5 do dialky.....5rokov som bola bez okuliarov,po dvoch pôrodoch mám znova okuliare 0,5 a 0,75... ale samozrejme operáciu nelutujem.... to je moja skúsenosť... Tina