Vpadnuty hrudnik - pectus excavatum - operacia

Príspevok v téme: Vpadnuty hrudnik - pectus excavatum - operacia
mant

Ahojte. Mam vpadnuty hrudnik a rozhodol som sa riesit to operacne. Pred 3 rokmi som bol vo fakultnej nemocnici v BA a doktor ma chcel operovat, avsak musel by som ostat 2 mesiace na lozku, co je dost brutalne. No nasiel som vsak nedavno na internete, ze v zahranici sa bezne vyuziva operacna metoda, ktora si vyzaduje hospitalizaciu max. na 7 dni. Je to Nussova metoda a chcem sa spytat, ci nemate informacie kde na Slovensku sa tato metoda vyuziva.. za akzdu informaciu budem vdacny Dakujem

Adamkooo

Zdravím mam 15 rokov a mám "vpadnutý hrudník", chcel skmsom s spýtať či tu je niekto s takouto vadou a či by mi vedel niekto poradiť ako ten vpadnuty hrudník dať aspoň trochu do normálu. Či existujú nejaké cviki. Chodím do posilňovne pravidelne no postáva sa mi formuje a prsia mi to trochu zaktili ale nie moc. Nemám s tým žiadne ťažkosti ani s dýchaním všetko je v pohode az na ten vyzor preto som sa chcel spýtať či existuje nejaký spôsob na vyrovnanie tochto vpadnutého hrudníka?

Za odpovede vopred ďakujem.

Mmmmerk

Bol som operovany na dany problem. No vraj som to mal este zlozitejsie ze som mal na jednej strane pectus excavatum a na druhej carinatum. Operoval ma pan doktor Omaník na kramároch v Ba. Jeho pristup bol super. Operacia musela byt ravitchovou metodou. Teda to zlomenie kosti a vlozenie tej dlahy. Na jiske som sa zotavoval 2 dni co bolo v podstate velmi rychlo mi kazdy hovoril. (je to individualne kto ako dlho je pri tomto type operacii na jiske a celkovo v nemocnici) po 2 dnoch ma dali späť na detské oddelenie ,kde sme v izbe boli iba take pooperačne chirurg. Typy.
Po presne po operacii 9 dni som isiel domov. Bol som tam 11 dni +- kedze som tam prisiel v pondelok a operovali az v stredu. 6 hodinová operacia to bola čo bol brutál čo ma dostalo ked nam to doktor povedal. Teraz som doma ešte mam menšie bolesti ale vsetko sa zlepsuje. Su to koncom tohto tyzdna 3 tyzdne čo som vypísaný a niesom v škole kvoli tomu.

Laci2

Na margo istého doktora z BA L., ktorý operoval na vypadnutý hrudník P. Henrietu: nieje samozrejme, že ak máte pestún excavatum, tak vás hneď vezme na operačný stôl. Prv musíte prejsť rôznymi vyšetreniami. Pravdepodobne prv CT atď. .. samozrejme zohráva úlohu aj poisťovňa, lebo nie všetky poisťovne preplácajú tuto vec.
Poznal som prípad - osobne - chlapík mal "zlu" poisťovňu, tak to odpinpongovali...napísali mu, že nám je ľúto, ale bla bla.. Ide o prachy...a môžu si vyberať kandidatov je mnoho...

lukas18

ahojte. mam 25 rokov aktivne sportujem (bicykel, beh, hokej, posilka, korcule a pod.), mam svalnatu postavu ale ako mladeho chalana ma trapy nie vpadnuty ale vypukly teda vtaci hrudnik. rozhodol som sa ist na operaciu ale potreboval by som vediet vase skusenosti napr. kde v okoli (aj sirsom) operuju taketo vady, kolko po operacii budem musiet byt bez fyzickej aktivity, a nikde som sa nedozvedel cenu priblizne. dakujem

sado

Zdravím. Mám tiež prepadnutý hrudník už od cca 15tich. Teraz mam 25 a pred zhruba polrokom som nastupil do armady. Pred asi 3 mesiacmi som mal problemy s dýchaním. Nevedel som sa z hlboka nadýchnut. Zopakovalo sa mi to viac krat ale zase prešlo. No prišiel den ked som sa nevedel nadychnut a neprestavalo to. Bol som v nemocnicici robili mi ekg,rtg. Všetko ok. Teraz mam zase tie problemy s dýchanim a mam pocit ze sa to zhorsuje a neviem ci to mam pripisovat tej deformovanej hrudi. Len sa chcem spýtať že či by niekto nebol ochotný si somnou otom popisat v emailoch chcel by som ziskať co najviac info ohladne tej operacii a vlastne aj ohladne tejto vady lebo doktor mi povedal len ze to je kozmeticka vada ale inak si tieto priznaky s dýchaním neviem vysvetliť. Začínam mať obavy. Za odpovede dakujem

syn Michal

Mô jsyn,16 rokov, absolvoval operáciu vpadnutého hrudníka metódou MIRPE 9.2.2016. Operácia trvala asi 1 1/2 hodiny, následne bol až do rána na Jiske. Operoval ho dr.Lučenič, ktorého sme oslovili ohľadom konzultácie deformity hrudníka mailom. Mailovú dresu som si našla na internete na stránke Univerzitnej nemocnice v Ružinove, klinika hrudníkovej chirurgie. Zatiaľ 3dni dostával epidurálne látku na tlmenie bolesti, od dnes, t.j. 3. deň po operácii na tlmenie bolestí dostáva injekcie. Na 2. deň po operácie sa mohol posadiť, trochu chodiť. Teraz má bolesti trochu väčšie, ale všetko chce čas. Dr. Lučenič je naozaj profesionál, ktorý sa svojmu pacientovi stále venuje,dôkladne nám vysvetlil postup operácie aj následne starostlivosť po operácii, taktiež aj prípadné problémy. Syn je spokojný aj so starostlivosťou zo strany sestričiek tohto oddelenia. Ja ako matka som veľmi spokojná s prístupom lekára a celého personálu tejto kliniky. Operáciu spôsobom zlomenia kostí na hrudníku a následného vloženia dlahy do hrudníka ako matka nedospelého syna som odmietla, aj keď ju chcel robiť priamo primár detskej chirurgie v Žilinskej nemocnici, negatívne sa ku tomuto vyjadrovali aj iní lekári. Podľa lekára to bola u syna ťažká deformita, teraz má hrudník pekne vyrovnaný. Vloženú dlahu z chirurgickej ocele bude mať v tele 3 roky.

Lock120

Dobrý deň, mam 15 rokov a mám prepadnutú lavú casť hrudníka stalo sa mi to ked som mal asi 5 rokov. Čo s tým?