Vpadnuty hrudnik - pectus excavatum - operacia

Príspevok v téme: Vpadnuty hrudnik - pectus excavatum - operacia
mant

Ahojte. Mam vpadnuty hrudnik a rozhodol som sa riesit to operacne. Pred 3 rokmi som bol vo fakultnej nemocnici v BA a doktor ma chcel operovat, avsak musel by som ostat 2 mesiace na lozku, co je dost brutalne. No nasiel som vsak nedavno na internete, ze v zahranici sa bezne vyuziva operacna metoda, ktora si vyzaduje hospitalizaciu max. na 7 dni. Je to Nussova metoda a chcem sa spytat, ci nemate informacie kde na Slovensku sa tato metoda vyuziva.. za akzdu informaciu budem vdacny Dakujem

Karin 488 B

Ahoj, ja si myslim ak ti lekar povedal ze by si mal ist na operaciu tak by si mal ist mne lekar tiez powedal ze je to na mne aleze o par rokov stym mozem mat este vacsie problemy teraz mam 20r, a mam obcas aj bolesti a mne to tlaci aj na srdce.
Citala som ze zatial operacia bola kazdemu uspesna po operacii ze prvy mesiac urcite dost zly lebo mas bolesti ale daju sa vydrzat potom to uz bude lepsie :)

misenko

misenko

Dobrý deň, ja by som sa tiež chcel spýtať na operáciu,čo to všetko obnáša. Budú ma operovať budúci týždeň( Dr. Lučenič) a začínam váhať či vlasne dobre robím.Vpáčenie mám cca 3 cm.A včera som bol u mojej obvodnej a tá mi povedala, že ona by do toho nešla, takisto mi to povedal ortopéd. Začínam byť bezradný, či ísť alebo neísť. Prosím poraďte, prípadne napíšte, kolko cm vpáčenie ste mali.

Karin 488 B

Ahojte, ja pôjdem na operáciu tento mesiac vpaceny hrudník, budú ma operovať v Ružinove Dr. Lučenic, chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti či sú po operácii veľké bolesti a ako to funguje, ďakujem

micud

Ahoj, bol som asi pred týždňom a pol 28. Augusta operovaný na diagnózu pectus excavatum na lôžku som strávil 7 dni z toho 4 dni na JIS-ke momentálne som už doma a dva mesiace budem dosť nepretržite korzet. Bolesti sú čoraz menšie a včera som octavii lieky na bolesť. Operovali má v za. Doktor okolitých ktorého mimochodom veľmi odporúčam je to expert čo s týka ortopedie.

Patiiik

ahojte,mam 16 a tiež som mala vpadnutý hrudník.Rozhodla som sa pre operaciu.Bola som operovaná takmer pred rokom v Košiciach vo fakultnej nemocnici Louia Pasteura panom prednostom Belákom.Hospitalizovana som bola týžden-bol to tažký týžden,vedela som že budem mat bolesti ale nečakala som že budu až také velké...Prvých pár týždnovto bolo najhoršie ni každým dnom som mala menšie a menšie bolesti.Najviac ma to bolelo,ked som sa mala postavit z postele,ked som si kýchla,smiala sa či zakašlala.Neviem ako sa vola sposob akym som bola operovaná,no v podstate mi zlomili rebrá a vložili mi pod ne ocelovu platničku,ktoru mi maju po roku vybrat.S výsledkom som velmi spokojná,no mám obavy že ked mi to vyberu vrati sa mi to...Rana sa mi pekne zahojila i ked je dost velká (naštastie ju nevidno kedže obkresluje presne tvar podpsienky či plaviek...).O pár týždnov mi to maju vyberat von.Platnička ma vobec nijako neobmedzuje.Po mesiaci doma som znovu nastupila do školy...Vytrpela som si svoje,tu bolest treba vydržat,stoji to za to !

mys

Dobrý den.Píše se zde o vpáčeném hrudníku.Má někdo zkušenosti také s ptačím/holubím hrudníkem (pectus carinatum) ? Jedná se o vystouplý hrudník, většinou na jedné tsraně.Já tuto vadu mám a chtěl bych na operaci.
Bude mi 21 let.
Děkuji za informace.

Peter l

Ja som bol na operacii ako 17-rocny, teraz mam 32. Vtedy sa operovalo len starou metodou, na Slovensku boli (ak boli moje informacie spravne) len dvaja doktori, ktori to operovali - Siman a Kirnak - obaja na Kramaroch, mna operoval Kirnak. Po operacii som lezal tyzden na ARO-e (kvoli nesuvisiacim komplikaciam) a este tyzden na oddeleni. Po pol roku mi kovovu pelotu vybrali. Hrudnik mi to napravilo co do hrudnej kosti a chrupaviek, ale nie rebra, tie ostali deformovane. Vseho vsudy subjektivne zlepsenie 60%, nie ideal, ale z mojej strany spokojnost. Rok nemohol chodit na telesnu. Potom som zacal cvicit, nabral nejake svaly, ktore to na pohlad zlepsili - s kostami cviky nic neurobili, ale vyformovane svaly odputavali pozornost od deformity. V naslednych rokoch som robil vela sportov, telo som aj prepinal, ziadne problemy a obmedzenia som necitil. Vpacenie sa mi do dnes nevratilo.

cempo

zdravim mam vpadnuty hrudnik(pectus excavatum)chcem sa spytat kedy mam narok na operaciu lebo ma odmietli v Martine v nemocnici operovat ze pokial nemam stym vazne zdravotne problemy tak ma nebudu operovat prosim o rady.

Nwm ...JA

Bol som oprovani na kramaroch asi 3 roki dozadu za par mesiacov mi to budu viberat pol som miniinvazivnou metodou .Problem je v tom ze sa vi ten plech pohol asi o 3cm as hegle sa dufam ze to nebude nieci vazne ak sa to niekomu posuvalo pls.poradtee

Dufam te sa mi to potom nevrati naspet a neprepadne to co by som mal robit spotovat aby sa to neprepadloo?

Ak ma niekto skusenosi poradtePLS!!
dik