Vpadnuty hrudnik - pectus excavatum - operacia

Príspevok v téme: Vpadnuty hrudnik - pectus excavatum - operacia
mant

Ahojte. Mam vpadnuty hrudnik a rozhodol som sa riesit to operacne. Pred 3 rokmi som bol vo fakultnej nemocnici v BA a doktor ma chcel operovat, avsak musel by som ostat 2 mesiace na lozku, co je dost brutalne. No nasiel som vsak nedavno na internete, ze v zahranici sa bezne vyuziva operacna metoda, ktora si vyzaduje hospitalizaciu max. na 7 dni. Je to Nussova metoda a chcem sa spytat, ci nemate informacie kde na Slovensku sa tato metoda vyuziva.. za akzdu informaciu budem vdacny Dakujem

Norči

ludia kde ste boli u lekara ze vas poslali na operaciu už som bol šnop-ka a v ružinovskej ale nevedia co somnou. a ja už tiež neviem ako dalej T-T . mam 22r a ako čitam nieje neskoro na operaciu. mam skusit doktorov spominanych v prispevkoch ?

keksa

Ahojte,

som tretí týždeň po operácii hrudníka klasickou metódou. Nový miniinvazívny zákrok som nemohla absolvovať, lebo som mala kosti príliš blízko srdca a akútne mi ich museli vyštikať. Operovali ma v Ružinove - MuDR. Lučenič. S výsledkom operácie som veľmi spokojná, rovnako ako s prístupom doktora. Dôležité však je ako to bude vyzerať, keď mi vyberú dlahu - tak o rok a pol. Prvé dni po operácii boli dosť bolestivé, ale vzhľadom na analgetiká sa to dalo zvládnuť. Operovali ma už druhýkrát (mám 26 rokov), prvýkrát ma operovali v 12-tich v Martine, avšak neúspešne. Hrudník sa vrátil do pôvodného stavu. Bola to pravdepodobne chyba toho, že som bola ešte vo vývoji. Tentokrát som operáciu riešila výhradne zo zdravotných dôvodov, u mňa to bola nutnosť. PN budem približne 3 mesiace. Momentálne už neberiem žiadne lieky, bolesti sú, ale dajú sa zvládnuť. Prvý mesiac je údajne najhorší, potom môžem začať rehabilitovať a tým pádom viac rozhýbať svalstvo. V prípade otázok, rada odpoviem ;-)

pectus excav

Ja som bola 1-krát na perácí ako 8- ročná. Dali mi dlahu. Väčšinu času so bola na jiske. Asi v 9-tich mi ju vybrali, to bola jednoduchá oerácia. Ale hrudník mi následne opäť prepadol. V 10-tich mi opäť umiestnili dlahu, po asi 3- 4 rokoch mi ju vybrali (asi pred mesiacom). Teraz sa len modlím, aby mi hrudník znovu neprepadol. Bola som v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v BA. Inak dali mi aj taký pásak, aby ma vystieral. Mala som to zdedené po babke, kt. to mala presne naopak, ona tam mala na hrudníku takú hrču(kosti jej išli smerom von), ja som mala zase prepadnutý hrudník a kosti mi tlačili na srdce a pľúca.

met

Ahojte,

citam tu rozne reakcie. skoda ze casto nespeficikujete kolko mate rokov, ake velke bolo vase vpacenie, ako a hlavne kto vam zakrok vykonal..

maos opisal moznosti najlepsie.
deathway by mohol napisat ktory chirurg z kramarov ho operoval...

ja som bol prvykrat na operacii v 10tom roku zivota, vpacenie som mal po otcovi dedicne, avsak v zhorsenej miere, postupom casu sa mi to zvacsovalo,bol predpoklad ze by mi to mohlo branit vo vyvoji pluc a srdca, tak sme sa rozhodli ze pojdem na operaciu...

operoval ma, teraz uz zosnuly, pan prof. Siman (je to ten co uspesne operoval aj tie dvojicky) pouzita bola ta rawitchova metoda, cize mi narezali sternum a vlozili dlahu, ktoru som tam mal mat pol roka, avsak po 3 mesiacoch sa mi odtrhla, no bola to len a len moja chyba, kedze som bol hyperaktivny chlapec, pocitace vtedy neboli este tak rozsirene a mne neostavalo nic ine len smutne sa pozerat na kamaratou ako hraju futbal, rozhodol som sa ist raz s nimi a tam prislo k urazu, kde sa mi dlaha na jednej strane uvolnila, vyrazila mi do nervu a nasledovala akutna operacia, nastastie sa mi nic vazne nestalo, ale vpadnutie sa vratilo, trosku aj viac na pravej strane...

teraz mam 22 rokov a konzultujem moj stav s MUDr. Cingelom na kramaroch, ktory je sice na detskej chirurgii ale operuje aj dospelakov... zvazujem Nussovu metodu,co je neporovnatelne miniinvazinejsi zakrok kedze viem aku bolest obnasa ta Rawitchova...

bohuzial, mohol som mat pekny hrudnik, terz budem mozno musiet absolvovat este dve operacie (dlaha dnu, dlaha von). nemam zdravotne problemy ale prekaza mi to po estetickej stranke... na operaciu sa chystam toto leto, ak pojdem, napisem vam dalsie skusenosti...

tejka

Môže byť vpadnutý hrudník dedičné ochorenie??..čo si o tom myslíte?......ja mám dvoch chlapcov a obidvaja majú vpadnuté hrudníčky.....a ja neviem prečo.....jeden má 3.r a druhý 7.r....a lekárka mi povedala, že vekom sa to ešte zhorší.....ale ja dúfam, že nie.........

raketa021

Chcem sa spýtať, bol niekto na operácii hrudníka novým spéôsobom, čo raz davali v telke?? Ako to prebiehalo a kde Vám to robili??