Vpadnuty hrudnik - pectus excavatum - operacia

Príspevok v téme: Vpadnuty hrudnik - pectus excavatum - operacia
mant

Ahojte. Mam vpadnuty hrudnik a rozhodol som sa riesit to operacne. Pred 3 rokmi som bol vo fakultnej nemocnici v BA a doktor ma chcel operovat, avsak musel by som ostat 2 mesiace na lozku, co je dost brutalne. No nasiel som vsak nedavno na internete, ze v zahranici sa bezne vyuziva operacna metoda, ktora si vyzaduje hospitalizaciu max. na 7 dni. Je to Nussova metoda a chcem sa spytat, ci nemate informacie kde na Slovensku sa tato metoda vyuziva.. za akzdu informaciu budem vdacny Dakujem

roli009

Ja som bol operovaný ako 10 ročný v košiciach. Operoval ma docent Janík. Nedával mi žiadne ocelove vystuže ani nič. Po operacii som musel vsak vela cvičiť, to je výhoda oproti ocelovej platni, kedy nemožeš cvičiť rok. Som veľmi spokojný. Poležal som si 14 dni v nemocnici , vytrpel svoje.

waterka

je v tychto pripadoch operacia nevyhnutna? ja mam tiez vpadnuty hrudnik, posunute rebra... iba raz sa ma jeden lekar pytal, preco som nesla na operaciu, a ked som mu odpovedala, ze nikto ma na operiaciu neposielal, tak ostal prevapeny, ale nepovedal viac viaz... a teraz, ked citam o tom, tak som zvedava, ci je ta operacia nutna...

Gigi257

Dobry den...
Moj syn (16) mal tiez tento problem,dlho sme zvazovali ci ist alebo neist na operaciu. Boli sme s nim na viacerych konzultaciach priamo s p. primarom,ktory ho mal operovat v nemosnici v BA. Po ujisteni,ze to sice nie je bezna operacia, ale robi sa bez problemov a operativne metody su bezpecne, sme sa nakoniec rozhodli ist na operaciu.
Operacia prebehla uspesne,ale priznaky boli necakane a nepredvidane. Od operacie uplynul jeden den a moj syn este stale nemoze hybat rukami. Po kunzultacii s lekarom som pochopil,ze hybnost ruk sa moze,al aj nemusi vratit do normalu. Nechcem robit ukvapene zavery,ale rad by som si precital prispevok so stastnym koncom od cloveka,ktory ma s tym podobne skusenosti. Prosim ozvite sa mi na mail verbic@zoznam.sk. Postoj lekarov je taky,ze su to nepredvidane udalosti a tiez "veria", ze sa s tym jeho telicko vysporiada.
Dakujem.

dysm

Cau..vidim ze tu nie nejak vela prispevkou no ja som mal tiez taky hrudnik siel som na operaciu..robili mi to normalne nozom..bol som s tym v nemocnici tyzden a bolo to celkom v pohode..bolelo to ale ne az moc..Teraz som konecne po operacii..som stastny ze to mam za sebou..ale este ma caka jedna operacia lebo mi tam davali nejake dosticky ktore mi napravovali rebra..v nemocnici som lezal s jednym chlapcom ktory mal tiez taky hrudnik a isiel uz vyberat tie dosticky..bol operovany skor nez ja a prezival to uplne v pohode..na tu operaciu som bol v Kosiciach..