Amniocentéza

Príspevok v téme: Amniocentéza
inana

Chcela by som sa informovať u žien, ktoré prekonali tento zákrok a tiež, ktoré majú negatívne skúsenosti. Ja týmto procesom mám ešte len prejsť a mám z toho patričný strach. Na jednej strane chcem vedieť, či dieťa sa vyvíja správne, ale na druhej strane mám strach z rizík, ktoré tento zákrok prináša. Bola by som rada, keby sa zapojili aj ženy, ktoré po tomto zákroku potratili, pretože sa tejto možnosti bojím najviac. Som po 35-ke a v prvom trimestri som krvácala. Prosím, odpovedzte.

msaj

musíš podpísať papier, že všetky riziká berieš na vedomie, ale riziko potratenia nie je vysoké, osobne nepoznám nikoho, kto by po tomto zákroku potratil, ja som to podstúpila tiež, v každom prípade to môžeš odmietnuť, nútiť ťa nemôžu, najhoršie je čakanie na výsledky, a okrem toho tie výsledky tiež nemusia byť neomylné.

kamilav

Je to urcite tazke rozhodnutie ... ale dat dietatu sancu bez ohladu na to, ci ma dobre alebo zle prognozy ohladom postihnutia (kedze lekari to nikdy nevedia naisto) sa mi nezda byt sebecke. Prave naopak.

lucya

no tak to bdues mat sakra krute rozhodovanie, ja osobne by som ten zakrok nepodstupila, ale zase moj nazor na deti s postihnutim je iny...., takze ja by som to nepodstupila, ale musis verit ze vsetko dobre dopadne, poznam zenu, ktora mala dieta tiez po 35, a ma zdraveho krasneho, velmi inteligentneho chlapca, takze drzim palce....

inana

Asi áno. Je asi kruté priniesť poškodené dieťa na svet, aby sa tu trápilo možno nejakých 15 rokov a potom by aj tak umrelo. Je to ťažké rozhodnutie, ale ja zas nie som sebec, aby som silou-mocou donosila dieťa. Ale asi by mi bolo všelijako, keby som kvôli tomuto zákroku prišla o zdravé dieťa, ktoré mohlo svoj život prežiť plnohodnotne.