Amniocentéza

Príspevok v téme: Amniocentéza
inana

Chcela by som sa informovať u žien, ktoré prekonali tento zákrok a tiež, ktoré majú negatívne skúsenosti. Ja týmto procesom mám ešte len prejsť a mám z toho patričný strach. Na jednej strane chcem vedieť, či dieťa sa vyvíja správne, ale na druhej strane mám strach z rizík, ktoré tento zákrok prináša. Bola by som rada, keby sa zapojili aj ženy, ktoré po tomto zákroku potratili, pretože sa tejto možnosti bojím najviac. Som po 35-ke a v prvom trimestri som krvácala. Prosím, odpovedzte.

Michaela33

Inana, gratulujem k dcerke, prajem Vam vela zdravia a vela radostnych chvil.
Dlho som tu nebola, tak az teraz citam.

Michaela33

Ja som sa vcera dozvedela na sone, ze budeme mat dievcatko a prve mame chlapca a uz teraz sa bojim, co budu robit zavistlive osoby z mojho okolia, ked sa to dozvedia. Pri prvom som na take veci neverila, dlho sme na neho cakali a bol to pre svokru uz 5-ty vnuk a vnucku ma len jednu, tak mi nezavideli. Ale teraz sa bojim, ze budu.
Aj moja mama je velmi vitalna na svoj vek a ludia jej to normalne zavidia, az v lete neupadla do takeho stavu, ze nevedela ani vstat z postele a lekari jej nevedeli nic zistit. Potom ju bola jej sestra ocistit - akoze od urieknutia, trocha to pomohlo ale dostavala sa z toho dlhsie. Nechapem ako tiekto moze niekomu takto zavidiet.
Tak drzim palce aby Vam deticky nikto neuriekol, ved mat zdrave a pekne dieta ma byt pre radost a nie na zavist.

titi...

Aj ja som mávala v kočíku stále niečo červené.Dokonca som tam mala také malilinké červené plyšové srdiečko.Doma v postieľke tiež niečo.

mandarinkaa

inana skus dat malej nieco cervene na seba.. alebo staci len cervena snurka okolo rucky.. a precitaj si tento clanok, ak mas chut:
“Hovori sa tomu aj Z oci atd. Je to vlastne vyslana neg. energia zavistlivymi ludmi. Obycajne sa to stava malym detom,peknym a tiez peknym ludom,resp. Ludom, ktorym ini nieco zavidia. Tiez som s tym mavala problemy, nosim na lavej nohe-ak ste pravak, tak opacna cast tela, cervenu stuzku previazanu na tri uzly, ked ju viazete hovorite pritom – Ochranuj ma od vsetkeho zleho v meno Boha otca(zaviazete prvy uzol), syna (druhy uzol) i ducha svateho amen(treti uzol) funguje to, od vtedy mam pokoj. Obvykle priznaky z oci alebo uhranutia, urieknutia, co poznam ja su- zacne vas bez zjavnej priciny priserne boliet hlava ( moze sa to stat hnev pritomnosti takejto zavistlivej osoby, alebo po kontakte s nou) unava, je vam proste zle, od zaludka atd. V tom pripade sa napr. ocistuje aj vlastnym mocom, alebo sa okupete v slanej vode, ocistite ruky nad plamenom bielej sviece atd. To su sposoby, ktore poznam ja.
Existuju takisto sposoby ako tomu predchadzat
1- Nikdy sa nikomu s nicim nechvalte, nehovorte kolko mate penazi, nechvalte sa so svojimi uspechmi, ani s tym, ze ste stastny, ze sa vam dari, ze ste zamilovany- ludia jednoducho zavidia a chcu to, co oni nemaju.
2- pokial ste v pritomnosti takejto osoby, prekrizte si ruky aj nohy, pokial s nou uz musite hovorit, vytvorit si ochrannu bublinu-vajicko z bieleho svetla, mozte pre istotu trojochranu, biele svetlo, na to ruzove svetlo a na to este duhove svetlo, mozte si tiez predstavit pred sebou akoby zrkadlo, ktore od vas odraza vsetku neg. energiu, ktoru vam tato osoba vysiela.
3- nosit na sebe nieco cervene, cokolvek, cervena farba je farbou ochranu, chrani pre neg. emociami a energiami inych osob.
4- nosit krizik
5- nepozerat takymto osobam do oci, najlepsie je vyhybat sa takymto osobam. mimochodom nikdy si zavistlive osoby nepustajte cez prah vasho domu, potom sa necudujte ak vas a vasu rodinu, postihnu choroby a nezdar, potom treba vyriadit, vyumyvat a vydymyt salviou cely dom. Proste zavist je tak neg. energia ze sa jej nejdete zbavit a bohuzial pre ludstvo tak prirodzena “

inana

Ahojte žienky! Ja malú len kojím a keď zistím, že má problém s bruškom, kúpila som jej mastičku na vetry- Pupík- a s tým jej dobre namasírujem bruško. Zatiaľ jej to stačí a ukľudní sa. Moja mi spinká kľudne- zaklopem si- v noci papká len dvakrát na doplnenie a spí ďalej. Čoho sa najviac bijím, je urieknutie. Už som aj volala tomu liečiteľovi, čo k nemu chodím, aby mi niečo poslal, lebo to je horšie ako nejaké žalúdočné bolesti, vtedy sa celá zvíja a plače a nemožno ju utíšiť a ja som z toho tiež nešťastná. Dúfam, že mi tie homeopatiká pomôžu. Stela, nerozmýšľala si, či aj Ty nemáš taký problém s malou a hlavne, keď teraz tam chodí toľko cudzích ľudí?

modrooká

vieš datelinka a to je zaujímavé že druhou dcérkou to nedopadlo tak,ona tiež mala materské mliečko len do dvoch mesiacov,potom Bebu,no bruško ju nebolelo,obidve dcérky dlho pili tu Bebu.Vtedy ešte nebolo z tej Beby toľko druhov ako dneska.

datelinka

aha, tak to je jasny dovod na zaciatok tazkosti :-) my sme boli cely cas na materskom mliecku, a velmi dlho, a aj tak to syn tazko znasal :-(( pamatam si tie prebdene a synom preplakane ci prekricane noci.
keby sme boli na umelej formule, bolo by to este tazsie.

modrooká

datelinka vieš ja pokiaľ som len kojila tak s dcérkou som nemala problém.Do dvoch mesiacov.Potom sme pili aj Bebu aj kojila,skoro ráno a neskoro večer mi chcela materské mlieko ale cez den už nie,tak botom nám bolelo bruško.Tak asi do štyroch mesiacov.Ked sa pamätám dobre,však to už bolo dávno pomali tomu bude 12 rokov.Každopádne ako zaviedli na trh ten Espumisan aj ja to doporučujem vyskušať.

datelinka

modrooka, podla mna to nie je skoro na brusnu koliku. my sme mali najtazsie prave prve mesiace, skoncilo to pozvolna cca v 2,5 mesiaci.
znami mi vraveli, ze oni pouzivaju espumisan a o dietatku ani nevedia celu noc :-) ale samozrejme, zavisia aj od samotneho dietata, niekto ma vacsie, niekto ziadne crevne problemy.