Poskrabanie na znamieko

trina

ja som ho davala vyberať v prešove na plastickej chir.a bolo v juni min. rok.vobec to nebolelo. pýtali sa či chcem inj. ale sestrička mi povedala že inj. ma bude bolieť viac ako celý zakrok.tak som riskla bez nej. spalili to elekrticky ....priložili na to nejaku tyčinku aspon mne to tak pripadalo,a odpalili znamienko. troška zaštipalo a bolo po tom. o tyžden kontrola......synovi to museli vyberať inak, mal iný typ znamienka.mal aj stehy.mal vtedy 16 a von vyšiel vysmiaty že nič stršne...on mal znamienko na prste nohy a tam tiež šuchala topanka...
ak mate znamienka chodte si ich dať skontrolovať .stači zajsť na kožne. kamoška to zanedbala, jedno sa jej zvrhlo a teraz ma metastazy na uzlinach .ma za sebou ožarovanie a teraz čaka na chemoterapiu....nechcite dopadnuť takto koli jednemu znamienku...
nechcem nikoho strašiť, ale ....

vsevedka

alz-bee, znamienka sa spravidla vyberajú od jesene do jari, kôli nízkej slnečnej expozícii, aby jazvička nebola vystavovaná zvýšenému slnečnému žiareniu

nie, samotný jednoduchý chir. zákrok-odstránenie znamienka nebolí, pretože sa vyberá v lokálnej anestéze(umrtvenie podaním injekcie)

ak máš obavy, daj si znamienko skontrolovať na dermatológii, vyber si pracovisko (najleppšie plastickú chirurgiu, kde ti znamienko v budúcnosti odstránia) a už koncom leta sa opýtaj na objednanie termínu, pretože niekde sa treba objednať na požadovaný termín aj niekoľko mesiacov dopredu

alz-bee

trina: juj,si ma vyplasila, bo ja mam tiez pod prsnikom jedno:(...ale uz som uvazovala davnejsie nad jeho vybratim. Neboli to,umrtvia to?...a nevies, ci je vhodne si ho davat vybrat teraz, ked zacina byt teplo alebo radsej az do zimy pockat?...viem, najlepsie spravim, ked sa spytam koznej,ale dobre je pocut aj nazory tych, co tym presli.Dakujem:))

trina

bolo by dobre isť na kožne a dať si znamienko skontrolovať....ja chodím 1x ročne a spokojnejšia...jedno som si totižto musela nechať vybrať, lekarka ma vystrašila,že sa može zvrhnuť na zhubne...mala som ho pod prsnikom a bolo draždene podprsenkou...

alenda

nemalo by sa nič, znamienko si môžeš poškriabať, keď sa zahojí, je to v poriadku, ja som mala raz na znamienku chrasu, lebo sa mi doškriabalo o šaty, odpadla mi, dávam si ho sem tam za rok pozrieť, ale lekárka mi povedala, že vadí iba keď sa znamienko viac krát dráždi.