matka ci netvor?

Príspevok v téme: matka ci netvor?
slany cukor

ahoj.chcela by som poznat vas nazor ako sa mam spravat k cloveku, ktory mi neustale len ublizuje hlavne psychicky.ten clovek je moja matka,je to alkoholicka uz dlhe roky...som najmladsie dieta a jedina dcera,a z nejakym mne neznamych dovodov si zo mna robi obetneho baranka a vinnika za svoje chyby, za hocijake chyby snad asi aj za vsetkoco ju napadne.v jednej vete mi povie ze ma nenavidi ze mam ma rada potom ze som krava a netvor.a podobne.takychto a ovela horsich mam nespocetne vela a kazdy komu som to povedala mi to ani nechcel verit...viem ze kazdy ma svoje trapenie a mnoho ludi je na to ovela horsie.no ja mam to svoje a snazim sa s tym vysporiadat ze to nie ja som zly clovek ako sa mi stale od nej pocuvam.dnes ma moja matka narodeniny ale ja jej jednoducho opat nedokazem ani len podat ruku lebo sa mi hnusi za to vsetko...moj otec a brat po mne chceli aby som to spravila no ja nechcem.pride mi to pokrytecke.aj od nich lebo cele roky sa len distancovali od problemu a nechcali to na mojich pleciach len aby mali pokoj.mozno len potrebujem pocut ze hoci je to moja matka mam pravo ju nenavidiet,lebo respekt aj ten rodicovsky si treba zasluzit,mozno sa len potrebujem vyrozpravat.ja len budem rada ak mi napisete vas nazor

nejaka

aj moja mama ked nieco zle urobim ona to zvelici a ospinuje ma pred otcom proste si tam domysli daco a tak to povie neviem ci to tak pochopi alebo mi chce robit napriek...a co ma najvac stve ze vola mojej babke z otcovej strany a ohovara ho...jeho valstnej matke..ze aky je on alkoholik a toto hento tamto a pricom ani polovica pravdy... jeho vlastnej matke toto hovori co si musi mysliet...a lutuje sa ze jak ju neposlucha nikto...a ze ked sa potrebuje porozpravat nema skym...ale ked s nou sa neda rozpravat...lebo hned ked vidi ze jej dakto vyhovara jej pravdu tak uz hend hento tamto zacne vytahovat...a vzdy si vytahuje len to najvhodnejsie...aby sa jej to hodilo a bola natom najlepsie...a ked sa pohada s otcom a rozplace tak pride za mnou do izby a hned mi zacne vytikat....VIDIS VSETKO JE LEN KOLI TEBE...vsetku tu tarchu chce nechat na mne...

slany cukor

hej aj to opakovanie poznam velmi doverne..mi to pride tak ze ako nahle zisti co niekoho z nas v danu chvilu vytoci najviac alebo ako nam slovami ublizi tak na to zacne stavat.a je hned hadka.mne tvoja mama, podla toho co pises o tom upratovani napriklad,pride akoze potrebuje dokazat vsetkym a hlavne aj sebe ze su obet a lutovat samu seba to ide aspon u mojej mamy asi najlepsie zo vsetkeho.nenavidim ked zacne srdcervuco vykrikovat boze preco,preco ,cim som si to zasluzila.a to kostol nevidela sto rokov.jednoducho oscara za herecky vykon.alebo pred ocom stale vyrevuje a este si dokonca aj vymyslat zacne ze to ja jej zle robim .a hned ako oco odide,bo on vacsinou robi bude daco kolo domu alebo v zahrade,a ja som s nou doma,no to ze hned ako odide tak uplna zmena na pardon za vyraz hajzla prvej triedy.a uz pocuvam nadavky a vsetko kolo toho.a s tymi domacimi pracami.vidis ani z voza ani na voz.ty by si aj pomohla ale to ako ta odbije,no odveci..ja zas pracem hlavne po mojej mame bo ona nevie ani len po sebe taky bezny neoriadok upratat.a potom ked od nej pocuvam ze nic nerobim,od cloveka co v sobotu vstane o 12 a prva veta je uz je obed?dufam ze nam to obom cim skor zbehne ze sa osamostanime.alebo aspon odstahujeme.neviem ci si uz bola prec z domu na dlhsie.ja hej.sa mi ani nezdalo ze to mozr byt az take u nas doma,ale chcem tym povedat ze zit v pokoji,riadit sa sama sebou.nepocuvat nadavky a urazky cely den.proste pohodovy zivot s normalnymi problemami.

nejaka

Ja nemam voci alkoholu nic ked sa pije sem tam na nejakej oslave ked sa treba zabavit (aj ja si sem tam vypijem s kamaratkami....asi myslite ze som mlada ale viem co robim) ale ked je to len tak denno denne...zavyslost vtedy to je zle ale ten clovek ktory pije alkohol ma problem ma problem s ktorym sa nevie vysporiadat inak ako s pomocou alkoholu...a denno denne potlaca svoju uzkost voci problemu pozivanim alkoholu a drogy ci pozivanim inych latok ktore vyvolaju pocit stastia ci odreagovania sa...ale alkohol pomoze pri probleme raz druhy krat a cim dalej to s nim ide tak to alkohol len zhorsuje a zhorsuje a cela situacia a reakcia okolia na cloveka sa meni tym ze sa z neho stava alkoholik...poznam vela ludi...i mojich rovesnikov ktory sa takto nicia...a rodicia ich zato karhaju ?? preco ? je to stale len vina rodica...ked nevidi co sa s ich dietatom deje...je to stale len o jednom ..o problemoch

jajka001_

alkohol je strasne svinstvo. ludia spojme sa konecne proti tomu. nici to zivoty tolkym ludom a vsetci sa stale tvaria ze je to ok. ze slobodna volba...to je kravina. alkohol je navykovy, ako teda mozu hovorit o slobodnej voli? ma zavisly clovek slobodnu volu?

nejaka

Presne ako keby si hovorila o mne...moja mama vsetko dava vsetkym za vinu anevie si priznat vlastnu chybu a ked sa o dacom toci vidim ze oco nema nervy uz ale ona stale opakuje to iste dookola a poviem jej prestan zbytocne provokujes otca chces sa zase hadat ? ale ona neprestane stale vybera vsetko zle len aby sa mohla hadat ja neviem ci to chce alebo si chce dokazovat pravdu...vyhana mojho otca z domu a otca to stve lebo je to jeho byt a on na nas zaraba...stale mu vycita ze mina peniaze na pivo a pod...a popritom sama nezaraba a zije len s otcovych penazi...podla mna by sama neprezila...ja co mam 15 sa vyznam v niektorych veciach viac ako ona...stale sa stazuje ze je tu bordel a stale prata...ale ma nastarosti len to co ostatne matky v doamcnosti a ony to zvladaju...a ked sa dakedy ponuknem ze povysavam ona nie bo nevies povysavat daj to sem ja to lepsie urobim...ale ked ide vysavat ona...stazuje sa ze zas musi robit a ze jej nik nepomoze...ja neviem cele je to dajak zvratene..su to len malickosti ale z vela malickosti sa stane jeden velky problem

slany cukor

hej viem o com hovoris.mne zas vzdy povedala-uz si spokojna?-ked sa pohadala s ocom,ci uz sa stalo daco ine.a to som vela krat ani nebola pri tom ked sa daco dialo,ale mohla som za vsetko.podla mojej mamy sme zasa vsetci alkoholici naokolo.a vsetci su zly,len ona je ta dobra a mame ju vsetci obdivovat aka ja uzasna.a potom je problem ked to nerobime.fakt.tak sa chova ked ma uz vypite.mne s casto zda ze zije mimo reality.mne stale daco dakoho vykrikuje porovnava ma.ale len s tymi co jej sa hodia do karat.pritom si myslim ze nemali so mnou problemy a ked aj daco bolo vyriesila som si to sama ze o tom ani nevedeli.mojho otca ponizuje,akoby si potrebovala sebe dokazat daco.a tiez mu vykrikuje vsetko mozne.fajcenie,pritom vela neprefaci penazi.ze ona prepije niekolko tisic mesacne je uz v poriadku.ja mam s ocom dobry vztah.aj ked je ti asi jasne ze ako dievca sa mu asi zdoverovat nebudem.nie je to mama.ale snazi sa,lebo vie ze scasti za to moze,ze to nestopol este v zarodku.aj mu to davam za vinu.ale vidim ze ho to mrzi a ze aj on by to chcel inak.ale mam ho velmi rada a nechcem prist o oboch rodicov.a priatelov sa drz.hlavne tych co ostanu pri tebe aj kedje zle...aj ked ta nebudu vediet pochopit co prezivas,ten pocit ze je niekto pri tebe a pre teba je na nezaplatenie.mne casto pomohlo aj ked som sa len vyrozpravat mohla.len to proste zo seba dostat.ale vzdy ked som sa bavila s dakym kto zazil o com som hovorila bolo to o inom.uz len preto ze na mna neveriacky nepozerali a nelutovali ma.lebo tu lutost nepomaha.aspon mna len vzdy viac zdeptala.lepsia je otvorena a priama komunikacia,mozno to vyznie divne ale povedala by som ze taka vymena zvratenych zazitkov

nejaka

ale ja neviem ci robim zle ze ci by sa ku mne enchovala inak keby som ju viac posluchala ale ja ju neviem respektovat proste to nejde... oco jak mi daoc povie hned vsetko robim ale mama nie... ja neviem vsetko mi vytika vsetko zle robim aj dnes sa pohadala s otcom a vobec nic so mnou to spolocne nemalo a hned prisla za mnou a hovorila "to vsetko koli tebe " stale vytahuje minulost a pokrikuje otcovi do alkoholika (to bolo) teraz zajde do krcmi raz do mesiaca a vypije si nejake to pivko denne...ale ona stale vytahuje minulost aj na mna zacne vytahovat vsetko len aby ma provokovala...a nadava na rodinu z otcovej strany...ze chodi svojej matke pomahat oco a jej matke nepomoze pritom kolko krat jej bol robit daco na dvor a pod. ja neveim mozno je deprimovana z nas lebo stale jej hovorime nech nam da uz pokoj lebo sme z toho vsetkeho nestastny...ja neviem kto je zly teraz...len viem ze pred rokom som trpela depkami a kazdu noc som plakala lebo som stale v sebe dusila problemy lebo som sa nemala skym porozpravat (aj s otcom sa velmi nerozpravam nemam blizky vztah k rodicom)dusila som v sebe to ze som taka sama...nemala som ani kamaratky...sedela som doma len nad knizkamy...poom som spoznala jednu particku a ta mi pomohla dat sa na nohy uz nemam take depky nasla som si priatela a je vsetko OK az nato ze by som sa rada pochvalila rodicom s vecami ktore oni nepochopia...a hlavne mama :(

slany cukor

nejaka
no ked to citam akoby si opisovala moje dospievanie.ale mala som jednu vyhodu oproti tebe a to ze si moja "maminka" vsimala len samu sebateda vsimala si aj mna ked sa potebovala odreagovat krikom alebo mi ukazat svoju nenavist ku mne.ale psychiater u nas nefiguroval.aj ked by som ho mozno rada aj videla by mi to pomohla sa vyrozpravat.vtedy som to nemala ani komu povedat vsetko som v sebe dusila.akurat mam z toho teraz zaludocne problemy...hej s peniazmi u nas rovnako.ak mi aj daco kupila tak najprv som pocuvala aka je to uzasna a krasna vec a draha!!samozrejme co bola hlupost..ale ze mi to kupila daco pocuvam dodnes.v podstate to co mam dnes z materialnych veci tak som si bud zarobila alebo usetrila t penazi od mojho otca co mi dal.ja som od nej uz ani nic nechcela ani nechcem..nemala som z toho radost potom.ale peniaze nie su vsetko.chybala mi mama hlavne.najma vo veku co si ty teraz som mala tazke obdobie.ale doteraz nic nevie co vsetko mam za sebou.nepoznala jedineho mojho frajera.nevedela co ma trapilo proste nic ani len znamky v skole som jej nehovorila:)aj na moju stuzkovu som ju len kvoli otcovi pozvala.btw viac nez polovicu som platila zo svojho vrecka.stalo ma to leto brigady,ale lepsie ako pocuvat.ale teraz zas pocuvam.bo VS je draha a musia mi pomahat.ja sa jej dnes ani do oci nedokazem pozriet,nie z mojej viny ale ze sa mi hnusi ako clovek.najkrajsie je ked mi povie ze nic nerobim.a to vediem celu JEJ domacnost.samozreme ze pomoct treba ale nie robit vsetko za nu.vzdy len pride na hotove.ale pred cudzimi sa tvari ako tazko maka a aka je chudina utlacana manzelom.pritom moj oco je skvely clovek...kdesi som citala dobru vetu: byt alkoholikom je choroba,ale byt dietatom alkoholika nie.

slany cukor

no nastastie sa mi ten polrok uz krati.ked som to vydrzala celu strednu skolu a aj vela rokov predtym vydrzim to aj teraz...musim nemam totiz velmi na vyber...ale chce to pevne nervy len tak rozchodit vsetky tie urazky a utoky.a hlavne pocit nepochopenia a samoty.hoci mam zopar velmi blizkych priatelov,nevedia ma pochopit aj ked chcu.toto patri k veciam ktore clovek pochopi len ak ich prezije na vlastnej kozi.

nejaka

Moja mama mi dava za vinu ze sa hada s mojim otcom vycita mi ze mi neico kupila( iked za otcove peniaze) nadava na moje kamaratky ze su ku... a ony pre mna vela znamenaju... a ja na nu zacnem vrieskat ale neviem sa udrzat ale ona so mnou rozprava tak isto ale vravi ze co si to ku nej dovolujem ze ju musim respektovat a pocuvat ale jak ju mam respektovat ked ku nej respekt necitim neustale mi vsetko vytika vsetko zle robim iked len utieram prach tak mi vytkne ze som ho zle utrela...nikdy osm sa s nou nerozpravala...neviem s nou porozpravat ani o skole nie to este o chlapcoch...ani nevie ze mam priatela...neviem sa s nou o tykyc veciach rozpravat vravi ze som este mlada nato aby som chodila s chlapcami von (mam 15 rokov) kebyze jej poviem o frajerovi hned by mi vsetko zacala vytikat...nikdy ma nepovzbudi len povie ze tak ti treba alebo zas vidis doplatila si nato...vzdy ked sa snou rozpravam vyvedie sa to do hadky...nevie zdielat so mnou moje nazory vzdy na mna rozprava takym hnusnym tonom...raz som bola u psychologicky a nutila ma tam chodit ked som bola mensia (10 rokov) a mna to deprimovalo citila som sa ako blazon ked tam musim chodit (na psychiatriu) a dali ma na liecenie doteraz mam z toho traumu musela som byt zavreta v tych hnusnych priestoroch medzi ludmi co si rezali zily a pod. a doteraz sa mi vyhraza za hocico co urobim a jej to nevyhovuje ze ma tam zavrie znova...a stale myslim ze matka by ma mala branit pred takym a ona nie jak keby ma nenavidela...inokedy ssom ju objala...teraz ju neviem ani objat neviem sa na nu ani usmiat nikdy ma nerozosmiala...nikdy som jej nevedela povedat ze ju mam rada...a nevedela by som jej to povedat...len tak prist a objat ju ...nedokazala by som to bolo by mi to divne...raz mi dala na anrodeniny peniaze...raz v zivote...a aj to teraz po mne nadava ze to cele rozhadzujem... pritom si kupujem len to potrebne...ja neviem co som zla ja alebo ona ale ja sa s nou ani nerozpravam...a ona uz nevie ani pekneho slouka povedat ani k mojej setre ani k otcovi :( tak kto je ten zly ?