Trpnutie lavej casti tela

Príspevok v téme: Trpnutie lavej casti tela
Deeee

Ahojte, dnes sa mi stala cudna vec. Zrazu som zacala zle vidiet s lavym okom, akoby sm sa pozerala cez nejaku clonu, ale nepripisovala som tomu nejaku dolezitost, myslela som si, ze je to z osvetlenia miestnosti a po par minutach to ustupilo. Po pol hodine mi zacala trpnut lava ruka, najprv len konceky prstov a postupne to preslo na cele zapastie. Trpla a akoby sa nejako stahovala. Tiez mi strpla lava polovica pier a potom aj lava polovica tvare a vtedy sa vratilo zasa to zle videnie. Trvalo to asi pol hodinu a potom ma strasne rozbolela hlava. Neviete co to moze byt? Mam ist k obvodnej nech ma posle k neurologovi? Alebo si to nemam vsimat. Poradte

chillinka

Ahojte, ja mam už tiež s týmto problémy asi 6rokov a každym rázom sa to zhoršuje doktori nevedia stale prist nato čo je to a ako to liečiť. Teraz ležim po 4x za ten čas tu a nevedia už čo ďalej..Keby sa to nezhoršovalo nerobim z toho take divy, ale bohužiaľ je to čim ďalej tým horšie.Mg b6 užívam vyše rokaa nepomáha. Dali mi aj sprej imigran a keď mi to v nedeľu začalo nepomohol mi. Mala som to dokonca 2x za sebou.

Alen

Môj manžel má tiež takéto problémy. Prvý krát sa mu sto stalo cca pred mesiacom,v noci počas spánku, stŕpla mu celá ľavá strana tela a druhý krát pred 5 dňami. Do nejakej 1/4 až 1/2 hodiny to rozhýbal. Prvá krát ležala 3 dni v nemocnici na nurológii, robili mu vyšetrenia, srdce, cievy , sono magnetickú rezonanciu CT, mal aj Holter, zatiaľa však nič nezistili.

Martina0214

Neriskovala by som, môžu to byť prvé príznaky nedokrvenia mozgu. Neviem koľko máte rokov, ale v každom prípade by som to riešila cez neurológa.

Hamo

Ahojte, vase odporucania a rady mi prvykrat pomohli s mojim stavom nieco urobit, tie magneziove tabletky a voda Magnesia urychlila prechod trpnutia tela a tej naslednej sialenej bolesti hlavy od poobedia do rana, co predtym vedelo trvat aj 3 dni ;-(... chcem sa ale opytat, ci tie magneziove tabletky teraz uzivate pravidelne, ci len pri tom, ked prichadza "stav" ?.. zajtra idem na vysetrenie na tetaniu, tak som zvedavy na co mi idu doktori prist...

Aduska178

ahoj...tak ja som prekonala to iste,a chodila som rok a pol po vysetreniach a nezistili mi nic a ani tetaniu.vsetky vysledky mam dobre a som zdrava ako ryba podla doktorov,ale mam trpnutie este stale,ale to je zo stresu aj ked nemas zrovna sters ale v tele sa ti no nazbiera a potom to zacne takto robit.daj si magnesium alebo magne B6,a kalcium a sleduj si kolko presne vypijes vody musis sa nutit aspon kazdu pol hodku poharcek vody a striedat s cajom dzusom a tak aby sa ti vyrovnala rovnovaha v tele...a chod doktorovi uvidis co povedia tebe...

ijka

Ja som mala rovnaké príznaky, tŕpla mi ľavá strana tela, najprv ruka, potom nos a pery, zopakovalo sa to viackrát. Tak som sa zľakla a pre istotu som išla na pohotovosť, tam si ma okamžite nechali a hospitalizovali pretože som mala príznaky infarktu. Ležala som tam 4dni, robili mi rôzne neurologické vyšetrenia, až posledné vyšetrenie na tetániu mi vyšlo ako pozitívne. Takže papanie magnézia a choroba na celý život.. A ešte k tej chrbtici. Moja doktorka mi odpovedala na moju otázku, či to nemôže byť z chrbtice, že nie, že pokiaľ človeku trpne aj tvár, tak to od chrbtici nie je. Veľa šťastia.

klaudiaf410

ahoj...ja mám tiež podobné problémy a diagnostikovali mi TETÁNIU..treba ísť k neurologovi!a liečba?užívanie magnézia a kalcia....

onča

Ahoj.Nepodceňuj to,nakoľko môže ísť o dosť nepríjemnu neuralgiu.Ja som to trpela 10 dní,až potom som išla k lekárovi.Urobili CT a výsledok.....