Andulka kto sa v nich vyzná alebo kto ich chova/l?

Príspevok v téme: Andulka kto sa v nich vyzná alebo kto ich chova/l?
andulaic

ahojte ide o to.. že mám andulku.. je moc zlata.. aj skrotená ale čo sa jej často stáva že vracia... teda sa tak nadrapuje a vypadava z nej proso.. alebo minule zas sa nadrapovala . a pena jej išla z ust chudatko davame jej zeleninkuto môže? ako napr.. kel. alebo činsku kapustu také listy.. alebo mrkvu nastruhanu samozrejme že nie stále stále má proso.. a ešte má stále ako keby ošupany alebo sa je šúpu tie nozdry.. alebo velmi ako keby mala lupiny stále z pierok.. dakujem moc za ochotu.. snad mi aspon pomôžete

andulaic

ahoj ano dospieva.. má tak možno rok. ani to sotva nie.. a už sa jej nejak ide do hneda tak to je samička ?? a my ju voláme riki:D:D:d nevadi pôjdem kupiť ten piesok.. teda dik za radu..

alz-bee

No my sme kedysi andulky chovali, ale priznam sa, ze vzdy nam bud umreli alebo uleteli, cize sa za velku odbornicku nepovazujem...ale my ked sme im kupili piesok, tak sme im ho dali dole do klietky do malej vanicky a v nom sa aj kupali-cistili si perie tym. A aby ho jedli, tak sme im ho pridavali do misky s prosom...alebo sme im dali obcas do vanicky prezmenu trochu vody, aby sa mohli trosku osviezit (ale nie tolko, aby sa utopili!). Tu zeleninu podla mna moze,ale neviem, ci kapustu a kel...vies, mozno ju to naduva...my sme im zvykli davat salat alebo tiez mrkvu...a co sa toho zobacika tyka, tak nemoze to byt tym, ze dospieva? lebo pokial viem, tak ked su andulky mlade, tak maju vsetky bledomodry zobacik, ale potom sa samickam zacne menit na hnedy a samcekom tusim ostava modry...ale najlepsie spravis, ked ju vezmes veterinarovi, lebo tieto moje rady su vsetko len domnienky a vlastne skusenosti a veterinarka nie som, cize mozno to je cosi, s cim treba ist k veterinarovi...