Interupcia ano alebo nie

Príspevok v téme: Interupcia ano alebo nie
kika32

Prave som bola v nemocnici na zenskom, kde bola nejaka hystericka zena,kricala po celom oddeleni,ze jej chcu zbit dieta a ona to nedovoli, ze ona je silna katolicka a to je hriech.Z toho co mi potom povedal doktor som zistila ze je v 3 mesiaci ale dietatko ma nejaku vaznu asi geneticku chybu a je potrebna interupcia.Ja osobne by som samozrejme nechcela byt v jej kozi, ale pri tomto riziku by som interupciu asi podstupila.Viem, ze sa velakrat veda myli uz bolo vela pripadov ked zeny donosili svoje deti aj napriek tomu,ze im davali male sance na zdrave dieta. Co by ste robili vy?

ellyy

jednoznacne je to na zene ci chce to dieta alebo nie, a nikto nema pravo rozhodovat za nu!!! ked hrozi aj nejaka geneticka porucha alebo jednoducho to dieta nechce alebo nemoze mat uz z akychkolvech dovodov je rozhodnutie VZDY na zene!!! neznasam ked nam muzi, cirkev, dokonca uz aj vlada ide diktovat co mame alebo nemame robit a ci mozme alebo nemozme ist na potrat!! To by som chcela vidiet ich na nasom mieste ako by sa oni v takej chvili zachovali a co uz len muzi o tom vedia alebo knazi co nikdy nemali deti...grrrrrrrrr...a tiez ked zenu niekto znasilni...preco by si mala nechat to dieta?? ja som tiez veriaca, ale mam svoje nazory, ktore menit nebudem...

cukrusik

nešla by som na potrat, aj ked beriem HAK, co je mozno akasi forma toho, ale keby sa stalo a doslo by k tomu ze by som cakala dieta tak nikdy by som si to neodpustila, som vsak za to ak niektoru zenu znasilnia a nechce byt poznacena tym ze caka dieta od nejakeho psychopata, som za to aby isal na potrat, je to jej slobodna volba, alebo ak vie ze caka natolko tazko chore dieta ze by jej odporucili ist na potrat, som za slobodnu volbu zeny

mircoMY33

no ja by som take postihnute dieta dal tej katolicke nech si viskusa ake to je Nech si skusia vsetci co su proti potratom ake je vychovavat postihnute dieta

tatula

ja som si vzdy hovorila,ze keby ze ostanem tehotna , v ziadnom pripade si to nenecham vziat, nech sa deje, co sa deje, ked ho aj sama budem vychovavat.. ale pred par dnami, ked som mala obavy, ze som tehotna, som nad interupciou normalne uvazovala,comu som bola prekvapena.. ale zial, teraz nie je ten spravny cas na babo....

bon

a este tolko ze u nas su velmi kvalitni odbornici co sa tejto oblasti tyka, sice v skolach to tak velakrat nevyzera, ale myslim ze v tejto oblasti este stale posobia vyborni odbornici, ktori su zatial ochotni nam toho vela odovzdat, a toto zase vela krajin nema....to ohladom statu a jeho podpory je zase druha stranka tohoto celeho...ale to je len moj nazor

bon

severanka ja ti to nechcem vyhovorit, ja viem ako sme na tom, bohuzial ale vdakabohu sa pohybujem v tejto oblasti, a momentalne mam moznost sa na to pozerat aj zo strany uradov, kedze vybavujem rozne veci okolo asistencie a umiestnenia a tak podobne, a taky bordel ako je u nas je asi malokde, a to sa ideme bit do prs ze sme socialny stat, a zdaleka to tak nie je...., to mozno nevyriesime uplne, ale vieme pohnut aj s inymi vecami a posnazit sa aby sa to zacalo hybat tym spravnym smerom a aby aj "ini" ludia dostali sancu zit kvalitni zivot...

severanka

bon: čo sa týka liečebno-pedagogických aktivít sme na tom zle... a to nevyhovoríš... ale jasné, veď sme tu na to aby sme to zmenili, len som si enni istá či sa nám to podarí... to by sa v našom štáte museli troška iné veci podporovať...

izabella10

severanka: jasne v tom s tebou suhlasim, ze potrat poznaci matku, vela zien sa kvli tomu liecilo aj u psychologa. Lenze, podla mna je vacsia bolest, ked ti zomrie dieta, nieco co vyslo z teba, alebo sa divat cely zivot na jeho utrpenie, je pravda, ze nikdy nevies ako dopadne, moze sa vyliecit ale aj nemusi.