Kde na vysoku skolu?

Príspevok v téme: Kde na vysoku skolu?
alickaa

ahojte,som na gymnaziu a rozhodujem sa co mam ist a kde studovat,ide mi dobre biologia, geografia,chemia .Ake skoly by ste mi doporucili a s akym zamerani?Pozerala som sa na stranky skol ale nikde som nenasla uplatnenie,aku pracu budem po skole vykonavat.Ake je uplatnenie v tychto predmetoch? Chcela by som vAS poziadat o radu.

miselka

jade
na farmaciu chod len ak ta bavi chemia a dokazes sa ju ako tak naucit. na farme je neskutocne vela chemie, az sa ti hlava zatoci. myslim si ze po vystudovani b si mohla robit aj to co chces. farmacia je dost vseobecny pojem, cize ak nechces robit v lekarni co asi nie, mozes sa uplatnit od kadejakych labakov az po rozne ustavy na vyrobu lieciv.
len tak pomedzi, skusku z analytickej chemie mam pred sebou, no je to nenormalne. nechapem ako niekto moze nieco take studovat..obdivujem vas vsetkych

vevericka

treba si pozret podmienky prijatia..myslim, ze na prifku, by ta na biologiu alebo chemiu vzali koli tej olymp. aj bez prijmaciek
neviem ako je to teraz..ale za mojich cias, ked este bolo delenie A a B uroven, brali na chemiu na STU bez prijmaciek kazdeho kto mal maturitu A uroven
medcicna a farmacia tie su vzdy s prijmackami..

Jade

ja sa sama este nvm rozhodmnut, ale urcite si to nepredstavujem jak CSI :D:D:D xixi , ajked by to bola sranda ;) moznoze este ta farmacia, fakt si nvm poradit... teraz idem do 4taaku gympla a bola som aj na celostatnom kole chem.ol. tak hadam aj to zavazi kusok, ale niesom si ista

Jade

ano ano, analytiku by som rada stusovala, to mam potom viac moznosti napriklad hygienicka, v labaku vsetko mozne a plus aj u tych policajtov, ved aj oni potrebuju na spektroskopiu a pod. nielen tu molekularku,ajked aj ta moze byt zaujimava, len este som nemala genetiku, takze nvm este posudit : )

vevericka

jade..ak si to predstavujes ako v CSI tak takto to normalne nefunguje..
ak by si chcela u policajtov robit analyzy DNA pachatelov a tak ci rozbory latok..tak je to prave ta praca v labaku..a na tu by si potrebovala molekularnu biologiu
ak ches robit klasickeho vysetrovatela, co chodi priamo na stanovisko..tak potom pravdepodobne(v tom si ista nie som) policajna..

Jade

ahojte, velmi ma bavi chemia, ale nechcem skoncit niekde v labaku cele dni, neznasam stereotyp a chcela by som studovat mozno aj tie forezne vedy, robit foreznu technicku u policajtov, myslim,ze by ma to bavilo... odporucite skolu ?? dakujem

miselka

s tymito predmetmi by som ti odporucala nieco take ako medicina - tam vyuzivas hlavne biologiu, chemie je pomenej, a naopak farmacia - biologie je minimum, ale zase naopak strasne vela chemie. preto porozmyslaj ze k comu mas blizsi vztah, no a este mozes studovat na prirodovedeckych fakultach rozne odbory ako napr. samotna biologia, chemia, biochemia, alebo na technickej skole uz spominanu molekularnu chemiu, chemiu a medzicinsku chemiu...
je toho vela, ale myslim si ze sirsie uplatnenie dosiahnes ked vystudujes bud medinu alebo farmu..vela stastia pri rozhodovani