Krčové žily v mladom veku

Príspevok v téme: Krčové žily v mladom veku
zilka

ahoj.. mam taky problem, v nasej rodine je kopa dedicnych chorob, srdcove, cukrovka, atd., no mna momentalne trapia krcove zily. mam 21 rokov a zily mi na nohach presvitaju cez kozu.. moja mama ma tie prave (ohromne skarede a bolave) krcove zily, tie moje sa akurat zacinaju ukazovat..dokonca mi presvitaju aj na predlakti, a v oblasti hrudnika tiez..je to mozne, aby sa mi na prsiach objavili krcove zily? a co s tymi na nohach? je tu niekto, kto mi poradi, kedy sa to ma odstranit?hned ako presvitaju alebo az ked vyjdu uplne? dakujem..

Stepko

Krčové žili sa robia aj v skorom veku. Hlavne ak máte buď sedavú prácu alebo naopak iba stojíte je potreba tie nohy dať aj do opačnej polohy. Ja som často stál a potom som si nohy vykladal aj na 20. Alebo aj masáže celkom pomohli. Ale myslím že to je u každého iné

RomcaPomocnica

No mollyna vyzerá to byť úplne klasická žila takže s tým veľa neurobis
PS: pekné nohy
Inak vedela by si poslať fotku celých nôh ?

RomcaPomocnica

Mollyna : Kŕčové žily sa ti môžu objaviť a v takomto mladom veku aj keď nemáte dedičnosť v rodine skús mi sem poslať fotku ako vyzerajú či sú to obyčajne alebo niečo iné potom ti ďalej napíšem že čo
Romča

RomcaPomocnica

Zilka : ani aj na prsia môžu byť kŕčové žily a na ich zmiernenie by mohlo pomôcť masírovanie a teplý obklad a väčší pohyb ak máš hociaké otázky rád pomôžem

Mollyna

Ahojte, chcela by som sa poradiť. Mám 16 rokov a pod kolenom v oblasti lýtka sa mi objavili 2 fialové žilky. Nikdy som ich doteraz nemala. Nebolia ani nie sú zvýraznené len presvitajú cez kožu. V rodine nemáme žiadne dedične choroby a tak by som sa chcela opýtať o radu že čo to môže byť a čo mi pomôže. Vopred ďakujem za odpovede :)