Krvacanie v prvom trimestri

fooper

ahojky zuja, v podstate nepoviem nič iné ako to, čo už povedali dvaja prispievatelia predo mnou. Áno, je možno v tehotenstve príležitostne krvácať práve vtedy, keď by mohol byť inak menses. Lekári to neradi počujú, no aj medicínsky overených prípadov u bolo:), ojoj. A je aj pravda, že ako sa do prekrvenej sliznice maternice zahniezďuje a prirastá placenta, môže to spôsobiť prasknutie zopár cievok a to trošku pokrvácať. Na druhej strane si ešte stále v období tehotenstva, kedy sú časté spontánne i premlčané potraty (missed abortion), preto by som ti sama odporučila navštíviť tvojho gynekológa a dať skontrolovať, či je všetko OK, že srdiečko klopká ako má a tak:). Možno si to už aj urobila. Aby som len nestrašila, v tehotenstve sa môže stať, že žena jednorázovo zakrváca, z krčka, ale aj z placenty a nemusí to NIČ znamenať. Niekedy sa ani nezistí odkiaľ žena krvácala, myslím presný zdroj. Ale bolo by dobre dať sa skontrolovať, nech máš pokoj v dušičke, že je bábo v poriadku. Gynekológ sa ťa pravdepodobne opýta aké to krvácanie bolo, či tmavou krvou alebo svetlou, či bol styk, bolesti a pod. A bude to vidieť aj sám pri vyšetrení. Držím palce, prípadne sa ozvi ako to dopadlo.

stela8357

Cau Zuja.Som tretorodicka.Mam 4roc.dceru.potrat,a 3mesacneho syna za sebou.ked som potratila tiez som spinila slabucko ale na štvrty den sa zo mna spustilo krvacanie ako menstruacia.S malym som lezala v nemocnici 9tyzdne tiez som spinila tmavu krv ale nastastie to bola krvna zrazenina ktoru som si odlezala v nemocnici 9tyzdne kym zo mna vysla.Tiez to bolo tmave silne spinenie.Doktor mi hovoril ze kym ide tmava krv to je dobre ale ak by som zacala krvacat cistu cervenu krv to je zle-potrat.drzim ti palce.Mozes dat vediet ako si dopadla

tip

Niekedy sa moze objavit spinenie kvoli tomu, ze maternica a vsetko je viac prekrvene a dojde k prasknutiu nejakych ziliek vo vnutri, ale to vacsinou sa prejavi svetlym spinenim, ktore samo vymizne. Alebo napr. kvoli tomu, ze sa maly drobec zaryva hlbsie do maternice a praskaju cievky.

esmeralda

moze to byt aj jedno, aj druhe. chod ale zajtra k lekarovi, len na zaklade ultrazvuku je mozne povedat, ci je plod v poriadku, alebo sa nieco deje.