Zväčšené lymfatické uzliny

Príspevok v téme: Zväčšené lymfatické uzliny
Berusiatko

Mám opuchnutú uzlinu na pravej strane krku, má asi 3 - 4 cm, je to normálne??mala som streptokoka, ale už je vyliečený a uzliny sú stále také obrovské. Na krčnom si doktorka myslela že to mám z alergie, ale žiadnu alergiu nemám. Ale mám zpálený kĺb hornej čeluste, tiež na pravej strane, môžem mať tú uzlinu takú opuchnutú z toho?? Ďakujem

Ivka 1

Zvacsene uzliny, dlho trvajuce teploty aj mierne zvysene ,poukazuju na pritomnost zapalu v tele ale najcastejsie pritomnost bakterii / streptokok, virus EBV - hlavne ten poukazuje na mononukleozu. Bolo by dobre urobit testy CRP z krvi. Pri zvysenych hodnotach, je velmi dobre uzivat antimikrobialne a protizapalove / aloe,propolis, oreganovy olej,cesnakove tablety s tymianom, lycium/.

marisska

Berusiatko: ahoj, mam presne ten isty problem ako ty...uz nejaky rok mam zvacsenu lymfaticku uzlinu a tie mi tvrdili ze to mam zo streptokoka..ale tak uz to mam take strasne velke cca rok...a neviem co stym mam robit,vobec. brali mi krv, vyter, bola som na ultrazvuku...a teraz mi idu robit histologiu a mam strasne obavy... je mi divne ze mi to nemizne... :(

Berusiatko

Práveže ja na krv chodím skoro stále. Ja mám stále nejaké problémy, hlavne som chudokrvná a preto sa stále vláčim po doktoroch. Už ma to naozaj nebaví, a do toho ešte aj toto. Odporučili mi ísť na mandle ale z toho mam naozaj paniku.

Moniččka

Môže i zápal.. Ale mala by si ísť na krv, mne zistili vyššie pečeňové hodnoty. Nie nie, nemyslím si, žeby si mala rakovinu! ;)

Berusiatko

Nie, teplotu nemám, a keď niečo hľadám na internete, automaticky mi to vyhľadá len odkazy na rakovinu lymfatických uzlín. Asi sa pomaly aj začínam báť, tak som chcela zistiť či to môže spôsobiť aj nejaký zápal.

Moniččka

Môžeš to mať z tej čeľuste. Ale poviem ti, že ja som mala tiež uzliny. A v mojom prípade to bola mononukleóza. Ak budeš mať i zvýšenú teplotu, tak čo najskôr zájdi k doktorke. Samozrejme ťa nechcem strašiť! Ešte si niečo pozisťuj na internete! Držím prsty!!! :)