keď nestačí materské mlieko

Príspevok v téme: keď nestačí materské mlieko
marienka40

Ahojte mamičky, sesternica má malého 6 mesačného chlapčeka, ktorého stále dojčí. Pomaly rozmýšľa nad prikrmovaním, pretože malý si pýta stále viac a viac a jej mlieko mu už nestačí. Nejaká známa jej vravela o umelom mlieku, ktoré má probiotiká a špeciálnym procesom upravené bielkoviny a také zloženie, ktoré kopíruje materské mlieko (je to BEBA). Máte s týmto mliečkom nejaké skúsenosti? Ďakujem :-)

Ivka 1

Tinka kludne si davaj svojmu dietatku co len chces.Je to na kazdeho slobodnom rozhodnuti,cim krmi seba a svoje deticky. Nas maly mal ekzemy po lickach a nevedeli sme prist na to, co mu je . Bohuzial ani kozna lekarka. Pchala do neho kortikoidy formormou masticiek. Bolo to vsak uz davno a prirodnymi doplnkami sme si nemohli vtedy pomoct.Az ked sme vysadili umelu vyzivu ,vtedy to bol detsky Sunar,ekzem po tvaricke zmizol.S tym,že najlepsie je materske mlieko som predsa neprisla prva ja a nie je to moj vymysel.
Tvrdia to lekari a aj odbornici na zdravu vyzivu.Samozrejme mamicka musi mat sama dostatok vitaminov a mineralnych latok v tele, aby mala v mliecku vsetko,co dietatko potrebuje.Potom nebude chore a na antibiotikach od maleho babatka.

tinka228

Milá Ivka I nedá mi nereagovať na tvoje násilné propagovanie materského mlieka. Aj najväčšia tupaňa predsa vie, že kojiť je najlepšie a aj najlacnejšie. Ale keď to nejde tak to nejde. A môj syn je na Bebe od troch mesiacov, dnes má takmer 21 mesiacov a chorý a ešte nebol na rozdiel od našich kamarátov, ktorí sa kojili vyše roka. Ti tu môžem prehlásiť, že čo poznáme z ulice čisto kojené deti každé jedno už bralo antibiotiká, my chvalabohu ešte nie. Takže také drísty akože nekojené deti bývajú chorľavejšie, majú slabšiu imunitu atď. si môžeš nechať. A ešte jedna vec, je oveľa väčšia pravdepodobnosť že dlho kojené deti po odstavení seknú s mliekom (poznám takých až dosť) a my do dnes pijeme za fľašu ráno a za fľašu večer. samozrejme BEBU.
takže milé maminky ak nemáte dostatok mliečka vôbec nezúfajte veď umelá dojčenská výživa nie je otrava, ale potrava prispôsobená detskému žalúdku.

katinka11

BEBA 2 obsahuje všetky potrebné látky (ako sú probiotiká, špeciálnym procesom upravené bielkoviny a aj nenasýtené mastné kyseliny a má zloženie veľmi podobné materskému mlieku) ktoré dieťa v tomto veku potrebuje. Je určená pre deti od 6 mesiaca - a susedkyne bábo to papalo a bola s BEBOU veľmi spokojná.

- mira

V tomto veku už môže začať s príkrmom z riedkej kašičky z celozrnnej dobre uvarenej ryže natural, prepasírovanej. Postupne môže obmeniť za pšeno, dobre uvarenú kukuričnú krupicu / min. l hodinu/. Neskôr sa môžu pridávať iné obilniny, napr, vločky z ovsa, jačmeňa, jačmenné krúpy. Všetko zatiaľ bez soli. Dieťatku netreba pridávať kravské mlieko. Obilniny a zeleninka sú najlepším základom s prídavkom stále znižavaného množstva materského mlieka.
Dieťatko bude vitálne a čulé.

Ivka 1

Ano je potrebne uz zacat aj so zeleninkou
a ovocnymi kasickami,polievockami pripravenymi iba pre dietatko ale aj mamina by mala uzivat vitaminy a mineralne latky na prirodnej baze aby mohla kojit co najdlhsie.Rozne alergicke reakcie a ochorenia su prave dosledkom umelej vyzivy,ktoru detickam v dobrej viere davame a potom sa nestacime cudovat a chodit po lekaroch.

Veronika1603

to ze si dieta pyta viac je tym ze uz ma 6 mesiacov a potrebuje uz prikrmy.zacina sa zeleninou,varena mrkva,zemiacik,brokolica a tak..to ze si pyta viac neznamena ze ma malo mlieka alebo ze ho ma slabe,treba uz zacat s prikrmami...

jajka001_

ja som po polroku mala tiez uz slabe mlieko, pediater mi odporucil bebu , a samozrejme prve prikrmy - najprv zeleninka. neprestala som ale kojit, mlieko bolo sice slabe, ale kvoli imunite dietata, kojila som az do 10 mesiaca.

Ivka 1

Marienka ak mozem poradit sesternici, nech sa snazi kojit synceka co najdlhsie.Kojene
deticky nebyvaju tak casto chore ako deticky krmene umelou vyzivou. Kvalita a aj
kvantita mliecka sa da zlepsit prirodnymi doplnkami vyzivy, ktore prospievaju zdraviu mamicky a aj dietatka. Viac Vam mozem na mail ak budete chciet.

tiež mama

Tvoja sesternica by to mala vedieť sama, že 6 mesačné dojčené dieťa sa môže začať prikrmovať nemliečnymi príkrmami a je zbytočné mu podávať umelé mieko.
Ak to nevie, nech sa poradí so svojou pediatričkou, alebo si pohľadá materiály o tom na nete alebo v časopisoch pre mamičky napr. Dieťa nie len pre rodičov, Mamina atď.
Ak má svoje mliečko nech mu žiadne umelé nedáva. Ak si myslí, že ho má málo, nech sa poradí so skúsenou poradkyňou dojčenia, je to možné aj telefonicky. Môže ísť len o prechodnú laktačnú krízu a vtedy treba dojčiť častejšie, tvorba materského mlieka je podmienená dopytom, čím viac dojčí, tým viac mlieka sa vytvára. Veľa zdaru.