Kto ste, co ste, dajte radu daku

Príspevok v téme: Kto ste, co ste, dajte radu daku
asd

Ahojte. Ja sa chcem spytat na taku jednu vecicku - nemal by mi zamestnavatel davat obedy alebo aspon stravne listky? Viete, lebo ja tu robim od septembra ako mula a ten starec mi ani obedy nedava a to tu trcim hocikedy aj 11 hodin, pritom by som mala byt len 8, robim aj v sobotu alebo nedelu dakedy, mam nadcasov kopec a ziadne priplatky za to ani - vraj si mam brat volno. No, tak dakto daco napiste. A ak mam narok na tie obedy, dajte radu, ako mu to povedat - ked on je taky kreten..... Papusky

brunca

to je jedno na com ste sa dohodli ked mas v zmluve 8 hod denne mas na to narok.to je teda riadny magor ten tvoj sef,takych poznam tiez mam takeho no ja si so sebou nenecham kyvat sa ma tiez snazil okaslat ale videl ze nie som blba.

brunca

presne tak ako napisal janosik,som si to kukla.moze byt aj neviem co ak to mas raz v zmluve tak na to mas narok-myslim ten pracovny cas. je jedno aky plat mas to s tym nesuvisi,musi ti zabezpecit obedy alebo dat stravne listky,ja by som ti poradila chod so zmluvou za inym pravnikom.ak ti to potvrdi tak sa neboj ozvat,teda slusne. a ze ti je luto ale ty nadcasy robit nebudes,ak ich nemas v zmluve a ti ich nehodla preplacat.jasnacka!!! hlavne sa netreba bat mas svoje naroky a treba si ich narokovat. drzim palce

asd

No moj pracovny cas je pruzny - ale ako vravim, skoro vzdy som tu nad 8 hodin (v zmluve mam, ze 40 hod./tyzden, cize 8 hod./den, ale dohodli sme sa na pruznom, kedze casto musi odchadzat na dake trapne rokovania, kde si kazdy hudie svoje a nepocuva inych), tych 10 - 11 hodin si tu skoro vzdy odsedim. Ale aspon som na nete, ked tu nie je,xixixi.

janosik

myslim ze je to takto:
ak je tvoja pracovna zmena suvisla a trva nad 6 hodin, mas narok na obed alebo stravne listky.

asd

Joj brunca, aka som rada, ze aspon dakto napisal. No tak ja robim v advokatskej kancelarii sekretarku, cize zakonnik prace mam na hned policke /vsak aj na nete ziadny problem najst aktualne znenie/ ale o to je to sa mi horsie ozyva, lebo ako pravnik sa urcite dako dobre z toho vykruti. A robim za minimalku :-( Viem, ze ma riadne vyuziva.

brunca

jasne zeby mal.pozri si zmluvu,ak mas.kolko tam mas napisany hodinovy prac.cas? tusim musi byt aspon 8,aj ked som si nie ista ci to uz neni menej. Ked ti sef neplati nadcasy tak pekne ked mas padla zober sa a dovidenia.jasne ze ti to nezaplati ani neda obedy, ked sa neozves.kup si zakonnik prace to nestoji vela tam to pekne vsetko mas.tak mu to ukaz ak nepochopi tak sa obrat pekne vyssie.inak zdiera ta statocne.to sa nesmies dat,lebo ked im to raz ukazes uz sa vezu vsetci.