Adopcia

Príspevok v téme: Adopcia
Aladín

Mám 2 adoptované deti. Mám problémy s ich výchovou.U nás na okolí nieje nikto s adopt.detmi a ked aj je, tak sa nechce o tom bavit.Milujem ich nadovšetko a neviem či sa dá ešte viac milovat,ale niekedy je to fakt tažké a neviem ako dalej.Su proste iné ako ostatné deti a ked aj vedia,že su adoptované ešte su malé a nechapu to,bojím sa toho ako to bude dalej ako im to vysvetlím,či to pochopia a ako to príjmu.Nevie mi niekto poradit,mám im povedat celu pravdu o ich povode a rodičoch,alebo radšej nie,ked je pravda krutá????????

Aladín

Jajka myslím,že je to jedno nie?Ja ich nemám v pestunskej,normálne som absolvovala aj pri jednom aj pri druhom dlhý proces adopcie a od kedy som ich mala doma a všetko sa uzavrelo komplet tak to trvalo pri jednom 1 rok a pri druhom viac ešte ako 1 rok.Možno sa mi niekedy podarí aj porodit dietatko,ale nechcela som čakat na zázrak a stále som tužila po velkej rodine som rada,že som to ako tak zvládla a rozhodla sa tak ako som sa rozhodla.Je to aj velká radost.Keby ste len videli kolko je v domovoch detí,ktore čakaju na lásku niekoho a možno ju nikdy nedostanu som rada,že naši dvaja jej budu mat vela.Možno im to v živote pomože.

Aladín

Ja si myslím,že ked človek všetko absolvuje,lebo tie testy čo si spomínala to je len začiatok tak to nerobí pre srandu,ale preto,že má ciel a ide si za tým a počíta aj s problémami.Ale je tažké sa vyrovnat s tým,že nevinné deti,ktoré za to nemožu maju v papieroch napísané niečo čo sa s nimi vlečie po celý život a preto to nerozprávam všetkým a ani som nechcela aby to čítali iní ludia.Zažila som prístup aj lekárov aj iních ludí pri roznych vybavovačkách.Moje dieta by bolo odpísané hned a malo aj 10 diagnoz ano vačšinou to funguje tak a ked to človek nepovie všetci ho beru ako krásne inteligentné a šikovné dieta.Hovorím o niečom inom to,že sa za nami ludia niekedy otáčaju a pozeraju si,že ku nám nepasuju už neriešim.

bon

aladin, mam kamaratku, ktora ma sestru akoby teraz uz adoptovanu, maju ju od malicka, tiez mala kruty osud, dokonca aj prisla o zdravy sluch a vie o tom ze je adoptovana, a je to s nou v pohode...., maju ju radi, ona ich, teraz uz ide na strednu, je velmi sikovna...., hlavne ze im davas dostatok lasky, zvladnes to, len nesmies polavit

jajka001_

aladin, mas aj vlastne deti? pytam sa preto, ze ci su to tvoje prve deti.
preco ju hned odsudzujete? vychovat deti nie je jednoduche ci su uz vlastne alebo adoptovane. k adoptovanym navyse budes mat vzdy trosku iny vztah aj ked ich lubis ci chces alebo nechces.
ked detom chyba zakladna vychova v prvych rokoch, to sa tazko dobieha. preto su prve tri roky zivota najdôlezitejsie, deti su najcitlivejsie, ked utrpia traumu v tomto veku, je to ovela tazsia ako keby sa to stalo neskor.
aladin, urcite to zvladnes, nechaj si pomoct, poradit, a riad sa srdiečkom.

aladín

No tak aby som to uviedla na správnu mieru,lebo som sa asi vyjadrila zle.Tým ,že su iné som nemyslela ich povod,lebo to ma nezatažuje,ale myslela som to,že pri ich výchove nie su len bežné problémy ako aj v inych rodinách ale aj presne ten problém ako im ked budu vačši vysvetlím všetko.To,že su adoptovaní sa im lahkou formou snažím vysvetlit aj teraz hoci to ešte nechápu,lebo chodia do 1 a 2 triedy a mám ich doma jedného od 7 mesiacov a druhého od 1 roka.To čo ste písali sme si prežili na vlastnej koži a ešte horšie veci a zvládli sme to.Nebolo to lahké,ale ked človek chce tak sa dá.Najlepšie je niekoho pourážat ,alebo odsudit,ale to nepomože.Ja moje deti milujem a aj budem milovat keby sa stalo hocičo,ale myslím že celá pravda o ich povode by ich ranila a asi by to nevedeli predychat.U nás to funguje aj vychova atd ako v inych rodinách a vela ludí ani nevie že su adoptovaný.Nemám to za potreby každemu vysvetlovat,lebo aj v dnešnej dobe su ludia ktorý to nechápu a zaujmu k tomu zvláštny postoj.

bon

oliviaaa, tak to uplne s tebou suhlasim, vychovavat take deti nie je len tak....., a mali by to byt fakt "profesionalny rodicia" co sa budu starat o adoptovane deti, to mas pravdu....

oliviaaaaaaa

Aladin: mozno by pomohlo, keby si nam napisala, kolko maju rokov a vysvetlila tu "inakost". takto sa tazko radi, ako sa mas zachovat v tom, na co sa pytas.

oliviaaaaaaa

bon: ale pre pana, ved ked si clovek adoptuje dieta - dokonca dve - to nie je ako prist do supermarketu a kupit si kecup. a ked doma zistim, ze je uplne hnusny, tak ho vyhodim. aj ta adopcia musi mat nejaky proces, buduci rodic sa musi zoznamit, zblizit s tymi detmi. to vtedy akoze nevedela, ze "su ine"??? toto je otrasny pristup. prepacte mi, ale takymto ludom by deti do adopcie davat nemali. ked si chcem adoptovat dieta, tak preto, lebo som silnejsi ako "bezny" rodic a chcem dat pekny zivot CUDZIEMU dietatu. lebo aj ked si to dieta clovek adoptuje a zije s nim vela vela rokov, nikdy nebude jeho. a s tym musi pocitat kazdy clovek. a predpokladam tiez, ze pred adopciou musi clovek absolvovat aj nejake psychologicke sedenia, aby sa zistilo, ci je toho clovek schopny, starat sa o "ine" deti. tu bohuzial nestaci, aby ten clovek bol "dobry". musi byt aj schopny.

bon

nechapes? len sa zamysli nad tym z akych podmienok tie deti asi pochadzaju, staci ak to dieta zije v źlych podmienkach len rok a je ine....zalezi od toho aky je charakter dietata, ake boli podmienky, jeho psychika a tak...., poznam dieta, ktore prislo do rodiny ako dvojrocne, nevedelo nic, nevedelo co je to chut zemiakov, ryze, na co sa pouzivaju hracky, co su to vobec hracky, bolo bojazlive, nevedelo co je normalne a co nie je normalne, co si moze dovolit a co nie, ako sa spravat, vobec nebolo socializovane, myslim ze to uplne staci, na to, aby si pochopila, ze je ine ako ostatne deti..., a ak je starsie to dieta, urcite to na nom zanecha neuveritelne stopy, ktore sa len tak nevymazu...

oliviaaaaaaa

ja len nerozumiem, co myslela tym "Su proste iné ako ostatné deti". ak to spravne chapem, tak takyto pristup je velmi nepekny. a preto sa pytam na vysvetlenie, aby som si to nevysvetlila inak ako to je...