Zly zubar

Príspevok v téme: Zly zubar
sway

Ak ste nespokojni so svojim zubarom tak ho zmente!! mozte dopadnut ako ja a nakoniec pridete o tisice korun, aby ste si svoje zubky dali ako tak dokopy.
Vsetko zacalo tym, ze som si chcela dat zubny strojcek. Kedze mam uz 25 rokov tak sa na mna vsetci divali ako na blazna, ale bolo to moje rozhodnutie. Sla som k zubarovi a povedala mu o mojom zamere a ten mi povedal ze naco mi to je , ze ked som bola bez neho tolke roky tak naco ho chcem teraz a odmietal mi dat odporucanie, pretoze je to "zbytocnost". Povedala som mu ze bez toho potvrdenia neodidem a ked videl ako sa naozaj nezberam prec tak mi ho nakoniec sestricka vypisala a samozrejme to stihla hlupymi poznamkami okomentovat. Na ortodoncii mili ludia, s liecbou nebude problem, iba ze si budem musiet zaplatit plnu sumu a to je ina cifra. Nasledovali odtlacky chrupu a rontgen, s ktorym som si vykracovala naspat k zubarovi nech mi da chrup dokopy a vyvrta kazy. Vyvrtal a nasledne zaplomboval dva zuby a ze "uz je to vsetko v poriadku" . o mesiac som zacala pocitovat v zube pulzovanie v mrtvom zube (korunka), tak som si vykracovala naspat to vyriesit aj s tym RTG ze nech sa na to pozrie. Ze to sa mi iba zda, lebo mi rastie zub mudrosti a ze je to z toho. Kedze to pulzovanie pretrvavalo tak mi to uz tak liezlo na nervy, ze som si na nete nasla sukromnu ambulanci kde vam za 20 eur spravia rtg celeho chrupu a povedia vam ze ci je to v poriadku. A tu nastava sok. Na novom rtg mi nasli 6 kazov pod PLOMBAMI a nalez na tom zube kde mi pulzuje. Ukazala som im stary rtg, ktory som ukazovala aj zubarovi a ze vsetky tie kazy na tom starom RTG vidiet a ze je asi slepy. Nahnevana som opat sla k zubarovi ze na tom zube mam nalez. Nasledovali vysvetlovacky ako som na to prisla, samozrejme som sa vyhovorila ze na ortodoncii mi robili kontrolny rtg. Zub mi precisil a vyplnil korenove kanaliky. O dva dni strasna bolest a kedze som bola v skole (chodim na vysoku) tak som mu volala ze co s tym zubom mam robit. Jeho odpoved- vytrhnut. Kedze bolest bola neznesitelna tak som sla na zubnu pohotovost, dat si zub extrahovat. Tak sa na mna pozerali ako na blazna, ze kde som nato prisla, ze to treba dat von. Ze to je normalna vec ze mrtvy zub robi dakedy "galibu" ale ze ho netreba trhat. Rozvrtali a dali mi antibiotika. To som uz mala take nervy, ze matka , otec si myslia ze som hypochonder a ze co stale riesim zuby, ci nemam co ine na praci (vsak samozrejme, o chrup sa ma starat zubar, a nie ze ja si vsetko musim hladat na internete a chodit za nim , ze nech mi precisti korenove kanaliky, samozrejem bezny clovek nevie o com hovorim). Skoncilo to tak, ze som si bola po kartu a nasla som si noveho( mladsieho zubara). Ten zhozeny mojim chrupom, ale ze vsetko sa to da napravit, len to bude stat 5 ciferny udaj wsetko dat dokopy. Ale tak co uz, mam chodit bez zubov? ved ja chcem mat pekny usmev. Tak mi nezostava nic ine, len zarabat si neako peniazky.
Tymto chcem povedat, ze ak ste nespokojni so zubarom tak ho zmente, pretoze raz si uvedomite svoju chybu a tie peniazky co to bude stat. Ja som si o tych zuboch uz vela veci precitala, a odpoved od zubara ze NEDA SA, nie je pravda, da sa vsetko.

Pavol BA

Dobrý deň,chcel by som upozorniť na podvodné praktiky osoby menom Róbert Rusňák pôsobiacej v stomatológii v BA ale aj pocelej SR.Je konatelom firmy Dental Development a snaží sa vylákať od ľudí velké peniaze za kompletné založenie a rozbehnutie zubnej ambulancie aj s personálom.Penieze spreneverí a začne kolotoč výhovoriek.Exekučne stíhaný podvodník,neplatič ktorý musí okrádať ľudí aby mal s rodinou čo do úst.Pozor na tohto ukecaného experta!

MMirkaa111

Stara tema, ale pre buducich hladajucich pridam svoju skusenost. Naozaj sa neoplati chodit k lacnym zubarom. Ja som chodila, na doporucenie svojej kamaratky, ze ma dobre ceny atd. Bola som na preventivke, kde mi nasla tri medzizubne kazy. Ked som sa pytala, ze kde, tak len tak neurcito odvrkla. Chcela som si to dat "preverit", tak som isla na sukromnu kliniku, kde mi spravili RTG. Ziadne medzizubne kazy, ale dva velmi hlboke kazy pod plombami. Keby som nadalej chodila k tej svojej "lacnej" zubarke, tak o tie zuby pravdepodobne pridem . Hlavne ze mi chcela vrtat neexistujuce kazy a velky problem, ktory mam pod plombami, tak prehliadla. Takze naozaj velky pozor, komu sa zverujete do ruk, pretoze trvale zuby mame iba jedny a skody sa nezvratne....

celebrita facebooková

Aj ja som mala všelijaké podobné problémy u lacných zubárov, ale odkedy chodím k môjmu drahému, predrahému na najdrahšiu bratislavskú súkromnú zubnú kliniku, tak musím povedať - MAXIMÁLNA SPOKOJNOSŤ :) :) :)

misha2107

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci, nakoľko potrebujem väčší počet respondentov. Zaberie vám to iba chvíľu a mne to pomôže. Ďakujem. www.survio.com

Evicka BBB

Oprava jedneho zuba so 4 korenovymi kanalikmi asi 500 €, to myslim aj s injekciou, plombou..., ale este bez korunky. Test ma intolerancie 420 €, samozrejme pokazenych zubov bolo vela a strojcek tiez nieco stal. Myslela som si, ze si v zahranici nasetrim na studium a namiesto toho som si kupila zdravie. Nelutujem. Lebo lepsie je zit bez titulu a byt zdrava ako s titulom a zdravotnymi problemami. A ak mi bolo sudene studovat, pojdem hoci aj v 40-tke.

drozdik1

Evicka BBB a kolko ta to vsetko stalo? tolko oprav zubov u sukromnikov a tie vysetrenia na intolerancie, ved to bude niekolko tisic eur... a ze zdravie sa neda kupit... kto nema peniaze tak zdochne:(

LMarika

Tiez som sa uz na sebe presvedcila, ze je epsie navstivit radsej zubara drahsieho a sukromneho, najma ak sama citim, ze nejake tie kazy naozaj mam a chcem, aby boli odhalene a opravene. Navsteva lacneho zubara, ktory zahryzove snimky na pozorovanie stavu v medzizubnych priestoroch ani v ramci prehliadky, ani na poziadanie nerobi, naozaj k nicomu nevedie. A ten, komu sa kazia zuby, urcite nema zanedbanu hygienu, ale pravdepodobne celiakiu, ci ine potravinove intolerancie. "Ze laktozova itolerancia sa prejavuje vylucne len koznyi vyrazkami???" :) Dobre som sa pobavila a tiez ju mam, ale bez koznych vyrazok.

Evicka BBB

Velka vdaka patri zubarom pracujucim na klinike Schill Dental a pokial ide o celustnu ortopediu, tak pani doktorke Dianiskovej, pretoze su to skutocni odbornici pracujuci na vysokej urovni a zaujimajuci sa o inovacie v medicine, ktori nacerpali vedomosti v zahranici a tym pozdvihuju uroven slovenskeho zdravotnictva.

Evicka BBB

Je to uz asi tema stara (2009), ale nikdy nie dost stara pre tych, ktori maju so zubami naozaj velke problemy. Ja som 33 rokov nevedela, ze mam primarny deficit laktazy. Ako babatko som neustale revala a revala, len vtedy som nerevala, ked som spala a kakala som oranzovu vodicku (dost casty problem u novorodencov). Lekari nevedeli prist na to, co mi je a neustale tvrdili mojej mame, ze som zdrava (CHYBA C. 1). Prvy zub mi narastol, az ked som mala rok a pol, zatial, co ostatne deticky mali prvy zub uz v siestich mesiacoch. Na ZS do nas komunisti nalievali mliecnu desiatu a na obcasne hnacky (ze ma po jedle prehnalo), skvrkanie v bruchu po jedle spojene s bolestami brucha a s plynatostou som bola zvyknuta od narodenia, cize som akoby ani nevnimala, ze je to problem. Na otazku, preco po mlieku prdim, mi moja mama povedala, ze vsak to je normalne, ze od mlieka sa prdi a ze nas od neho prezenie (CHYBA C. 2). Prvu plombu som dostala v dvanastich do novo vyrasteneho trvaleho zuba – dolna sestka. Ako 11-rocna som mala rozostavenie zubov take, ze na vsetkych styroch miestach sa mi dvojky a stvorky navzajom dotykali, zatial, co ostatne deti tam mali velke medzery, do ktorych im neskor narastli trojky. Tento problem si skolska zubarka v 11-tich rokoch akosi nevsimla (CHYBA C. 3). Vsimla si ho az v 12-tich, ked uz bol do oci bijuci, lebo som vyzerala ako strasny upir, kedze mi trojky vyrastli akoby v druhom rade, cize horne trojky vytrcali von z dasna nad hornymi dvojkami , pri dolnych zuboch to az take zle nebolo. Poslala ma na celustnu ortopediu. Na celustnej ortopedii som cakala na termin v poradovniku 3 roky (CHYBA C. 4). V 15-tich som dostala svoj prvy zubny strojcek. Ja som vtedy chcela a aj ocakavala, ze sa najmenej 4 zuby vytrhnu, nakolko trojky zjavne nemali miesto, ale celustna ortopedicka nevytrhla nic, vraj ked nasadime strojcek na noc, rozsiri sa celust a zuby sa vpracu (CHYBA C 5). Strojcek teda potreboval vytvorit doslova z nicoho miesto pre 8 zubov, cize pre vsetky 4 trojky a pre vsetky 4 osmicky, pri ktorych sa dalo predpokladat, ze tam raz narastu a nejake to miesto potrebovat budu. Strojcek som nosila 4 roky a zuby mi zostali takmer rovnako krive ako pred jeho nasadenim. Za prvy polrok sa mi trosku vyrovnali a potom uz vobec , po zvysne 3 a pol roka som ho kazde rano po zobudeni kdesi hladala, lebo nikdy nebol na zuboch, hoci som si velmi dobre pamatala, ze som si ho vecer do ust dala. Pamatam sa na sny o strasnej bolesti zubov, v ktorych som vzdy dostala od nejakeho zubara prikaz, ze si ma strojcek vybrat z ust. Ked som mala 16, 17 a 18 rokov, tak navstevy skolskej zubarky kvoli plombam nemali konca-kraja a zubarske kreslo bol moj druhy domov. Skolska zubarka nielen, ze mala obe ruky lave, ani jedna plomba sa mi neudrzala v zube dlhsie ako pol roka (CHYBA C. 6), ale este mi aj bez dovodu nadavala za takzvanu akoze zanedbanu hygienu, z ktorej ma nespravodlivo obvinovala a snazila sa o to, aby som si ja, ktora si cistim zuby po kazdom jedle, sama vsugerovala, ze si ich vobec neumyvam (CHYBA C. 7). Raz sa ma opytala, ci nemam celiakiu, alebo intoleranciu na laktozu a ci mi mliecne vyrobky nerobia problemy. Ja som jej povedala, ze ma casto po mlieku a po syreckoch boli brucho a prdim a casto ma po nich aj prezenie. Ona mi povedala, ze to nie je laktozova intolerancia, lebo intolerancia na laktozu sa prejavuje vylucne len koznymi vyrazkami (CHYBA C. 8 - DUTA HLAVA). Ako 19-rocna som strojcek, ktory mi zjavne viac ublizil ako pomohol, svojvolne prestala nosit a u premudrelej celustnej ortopedicky, ktora sa o inovacie v zubnej medicine zjavne nezaujimala, som sa neukazala uz nikdy viac a u skolskej zubarky tiez nie. Po vyhodeni strojceka sa proces vypadavania plomb vyrazne spomalil, ale nezastavil. Ziadna plomba mi nevydrzala dlhsie ako 5 rokov. Ked som sa u lacneho zubara stazovala na neznesitelnu bolest, ktoru citim na vsetkych zadnych zuboch v medzizubnych priestoroch a hlboko vo vnutri v zuboch pri kontakte zubov so studenym a horucim, tak mi bolo povedane, ze ziadne kazy nemam (CHYBA C. 9), co naznacuje, ze milostivy pan doktor si zo mna robil blazna a jedine, o co mu islo, bolo, aby mu poistovna vyplatila peniaze za moju prehliadku, ale pomahat ludom zjavne nebol dovod, preco sa rozhodol pre taketo povolanie. No niekedy mi napriklad tyzden po prehliadke odpadol kusisko zuba, takmer polovica a potom, ked som si uz aj ja v zrkadle sama uvidela dieru, mi uz zubar zub opravil a aj skonstatoval, ze tam bol kaz. No zubny kaz sa nevytvori zo sekundy na sekundu. Je to dlhodoby proces trvajuci mesiace az roky. Proste lacni zubari nevedia, co je Bitewing (CHYBA C. 10) a nikdy to ani vediet nebudu. Vedia to iba pacienti, ktori si na internete precitaju uzitocne informacie. Bitewing su rontgenove snimky zamerane na diagnostikovanie kazov v medzizubnych priestoroch, pricom vacsinou sa tieto typy kazov nedaju volnym okom vidiet. Mal by ich standardne v ramci prehliadky robit kazdy zubar a nie iba pan doktor Schill z najdrahsej bratislavskej zubnej kliniky. Zub sa sklada zo skloviny, dentinu a tej casti, ktora obsahuje nervy. Kym zubny kaz postihuje iba sklovinu, necitime bolest, ked postihuje dentin, je uz zub citlivy na studene a na horuce a ked sa napadne nerv, je citlivy este viac a potom je len otazkou casu, kedy sa nerv zapali a potom uz zub zacne boliet neznesitelne a strasne, ale uz nielen v kontakte so studenym, ale nonstop. Ja som nastastie zapaleny nerv nikdy nemala, ale kazy zasahujuce do nervu som veru mala. Po strate prvych zubov kvoli kazom som si zaumienila, ze CHCEM FIXNY ZUBNY STROJCEK! Dovod? Zadne zuby sa kazili a predne, ktore boli sice zdrave, ale krive, som chcela upratat do normalneho rozostavenia, lebo som si uvedomila, ze ked raz zadne dam nahradit impantatmi, potom uz bude na posuvanie predych zubov neskoro. Vsetci sa na mna pozerali ako na blazna, ze naco mi je v 30-tke strojcek. Lacny zubar mi odporucenie na celustnu ortopediu nedal (CHYBA C. 11) a zase len ziadne kazy nenasiel tam, kde bol kazov plny chrup. Tak som teda navstivila najdrahsiu bratislavsku sukromnu zubnu kliniku a tam sa Bitewing urobil, kazy sa odhalili a opravilo sa asi 14 zubov. A po oprave zubov dlhorocna neznesitelna bolest na studene a horuce bola zrazu prec a konecne som sa podujala na odvazny krok, ktoreho som sa od 12-tich rokov tak velmi bala – umyt si zuby studenou vodou, pretoze dovtedy som si umyvala iba vlaznou. A tym padom boli zuby pripravene na dalsi krok – moj velky sen – fixny strojcek. K celustnej ortopedicke uz v tom case odporucenie nebolo treba, aspon tak to mala napisane na inernete. Tak som tam teda zamierila bez odporucenia a vyrozpravala som jej celu historiu, aby mala aspon priblizny prehlad, co sa mi v minulosti stalo. Hned pochopila a zo zanedbanej hygieny ma nikdy neobvinovala, rovnako, ako ma neobvinovali ani drahi zubari na sukromnej klinike v BA. Kvoli nedostatku miesta sa niektore zuby vytrhli – na moje zelanie to boli zuby s korenovymi vyplnami a potom prisiel fixny strojcek, ktory som nosila dva roky. Po jeho odstraneni test na potravinove intolerancie, ktory ukazal asi 20 intolerancii, ale aj vysetrenie na celiakiu, nakolko krvny test ukazal okrem ineho aj intoleranciu na gluten. Celiakia sa vylucila, ale hadicove gastroenterologicke vysetrenie ukazalo deficit laktazy – velmi silnu laktozovu intoleranciu. Dnes je vsetko v poriadku, mam 34 rokov, predne zuby zdrave a dokonale rovne, zadne sice s korenovymi vyplnami a hlbokymi plombami, ale konecne zubarov takych, ktori pracuju na urovni a ktorych pracu chvalia aj ich zahranicni kolegovia.

anetka b.

ja som tiež takto pochodila, ale potom som našťastie išla naozaj k profesionálom a všetky moje starosti sa vyriešili. ďakujem zubárom u Dr. Schilla, že dali všetko doporiadku. veľmi mi pomohli.