Zly zubar

Príspevok v téme: Zly zubar
sway

Ak ste nespokojni so svojim zubarom tak ho zmente!! mozte dopadnut ako ja a nakoniec pridete o tisice korun, aby ste si svoje zubky dali ako tak dokopy.
Vsetko zacalo tym, ze som si chcela dat zubny strojcek. Kedze mam uz 25 rokov tak sa na mna vsetci divali ako na blazna, ale bolo to moje rozhodnutie. Sla som k zubarovi a povedala mu o mojom zamere a ten mi povedal ze naco mi to je , ze ked som bola bez neho tolke roky tak naco ho chcem teraz a odmietal mi dat odporucanie, pretoze je to "zbytocnost". Povedala som mu ze bez toho potvrdenia neodidem a ked videl ako sa naozaj nezberam prec tak mi ho nakoniec sestricka vypisala a samozrejme to stihla hlupymi poznamkami okomentovat. Na ortodoncii mili ludia, s liecbou nebude problem, iba ze si budem musiet zaplatit plnu sumu a to je ina cifra. Nasledovali odtlacky chrupu a rontgen, s ktorym som si vykracovala naspat k zubarovi nech mi da chrup dokopy a vyvrta kazy. Vyvrtal a nasledne zaplomboval dva zuby a ze "uz je to vsetko v poriadku" . o mesiac som zacala pocitovat v zube pulzovanie v mrtvom zube (korunka), tak som si vykracovala naspat to vyriesit aj s tym RTG ze nech sa na to pozrie. Ze to sa mi iba zda, lebo mi rastie zub mudrosti a ze je to z toho. Kedze to pulzovanie pretrvavalo tak mi to uz tak liezlo na nervy, ze som si na nete nasla sukromnu ambulanci kde vam za 20 eur spravia rtg celeho chrupu a povedia vam ze ci je to v poriadku. A tu nastava sok. Na novom rtg mi nasli 6 kazov pod PLOMBAMI a nalez na tom zube kde mi pulzuje. Ukazala som im stary rtg, ktory som ukazovala aj zubarovi a ze vsetky tie kazy na tom starom RTG vidiet a ze je asi slepy. Nahnevana som opat sla k zubarovi ze na tom zube mam nalez. Nasledovali vysvetlovacky ako som na to prisla, samozrejme som sa vyhovorila ze na ortodoncii mi robili kontrolny rtg. Zub mi precisil a vyplnil korenove kanaliky. O dva dni strasna bolest a kedze som bola v skole (chodim na vysoku) tak som mu volala ze co s tym zubom mam robit. Jeho odpoved- vytrhnut. Kedze bolest bola neznesitelna tak som sla na zubnu pohotovost, dat si zub extrahovat. Tak sa na mna pozerali ako na blazna, ze kde som nato prisla, ze to treba dat von. Ze to je normalna vec ze mrtvy zub robi dakedy "galibu" ale ze ho netreba trhat. Rozvrtali a dali mi antibiotika. To som uz mala take nervy, ze matka , otec si myslia ze som hypochonder a ze co stale riesim zuby, ci nemam co ine na praci (vsak samozrejme, o chrup sa ma starat zubar, a nie ze ja si vsetko musim hladat na internete a chodit za nim , ze nech mi precisti korenove kanaliky, samozrejem bezny clovek nevie o com hovorim). Skoncilo to tak, ze som si bola po kartu a nasla som si noveho( mladsieho zubara). Ten zhozeny mojim chrupom, ale ze vsetko sa to da napravit, len to bude stat 5 ciferny udaj wsetko dat dokopy. Ale tak co uz, mam chodit bez zubov? ved ja chcem mat pekny usmev. Tak mi nezostava nic ine, len zarabat si neako peniazky.
Tymto chcem povedat, ze ak ste nespokojni so zubarom tak ho zmente, pretoze raz si uvedomite svoju chybu a tie peniazky co to bude stat. Ja som si o tych zuboch uz vela veci precitala, a odpoved od zubara ze NEDA SA, nie je pravda, da sa vsetko.

ELAAAA

nedavajte si zuby trhat !!! KAZDY ZAPAL- JE - ZANEDBANA HYGIENA , BUD Z VASEJ STRANY , ALEBO ZO STRANY ZUBARA - PO VRTANI A BLOMBOVANI... !!! KED SA NEDA BOLEST VYDRZAT , DA SA TO VYLIEčIT ANTIBIOTIKAMI ! - MNE ZABERA DOXYBENE , ALE DLHODOBEJSIE - PODLA VAHY SA UZIVA!! 2 STOLICKY , MI TERAZ "ZABILI" -VYYTRHALI MI NERVY , A TAK UZ SOM SI DALEJ NEDALA VYBERAT NERVY , LIEčIM SI ZUBY LIEKAMI. NO AK VAM DR.VYPLNI KOREN A BOLI TO AJ TAK A PULZUJU , TAK TAM V KORENI VZNIKNE HNIS A JE TO NA NIC ,JE TO ZLE SPRAVENA ROBOTA-OSTALI TAM BAKTERIE,ALEBO JEDLO , AK BOL ZUB OTVORENY !! TREBA IST AJ BEZ KARTY-KU MLADEMU DR.KROTY MA RONTGEN A NOVE TECHNOLIGIE A ZAPLATIT SI NA PRIAMO ...100E JE ZA 3 KORENE V 1 STOLICKE PLUS BLOMBA (BLOMBY SI DAVAJTE LEN BIELE,TIE STARE AMALGAMY OBSAHUJU ORTUT !! ), JE TO DRAHE.ALE CO DNES JE LACNE ? HMMM - TREBA SI PýTAT KORENOVU VYPLN- OZON_PLUS KALCIT !! LEN OZON DOKAZE "NAHRADIT " ZUBNU DREN A ZNICIT ZAPAL !!JA TO TAK MAM SPRAVENE A DRZI TO !! TREBA SI ZUBY CHRANIT A NIE ICH DAT TRHAT , UMELE ZUBY NIKDY NEBUDU ,AKO TIE VASE.ZUBY SU PRE ORGANIZMUS OPORA !! NO , ESTE K TOMU ZUBNEMU KAMENU , JA MAM SKORO 30 ROKOV A ZUBNY KAMEN NEMAM !!-POUZIVAJTE ZUBNE PASTY COLGATE(WHITENING,TRIPLE AKCION,FAMILY AJ TIE 12 HODINOVE...- TREBA SI ICH NECHAT NA ZUBOCH ASPON 3MINUTY A TO KAZDY VEčER KED SI UMYVATE , KAMEN SA ROZPUSTI !!! AK TYM TO CO PISEM NIEKOMU POMOZEM , BUDEM MOC RADA , LEBO VIEM CO SU TO BOLESTI ZUBOV A ZAPALY A JE TO ZAOZAJ STRASNA BOLEST! MAJTE SA PEKNE!

sway

pre smejka111, zuby co ti nastrelia sa volaju implantaty, poistovna nepreplaca na ne takmer nic( a to tiez iba pacientom co mali nieco komplikovane ako uraz alebo tak), ja si chcem dat jeden implantat a to nie je lacna zalezitost, to stoji od 7 do 15 000 co su lacnejsie varianty a aj od 20 do 30 tisic, ja som to pozerala na nete, lebo mam tiez problem s mrtvym zubom, ten hajzlik sa tvari fajn a ked uz mi maju dat strojcek tak ma zacne boliet, a stale to iste cistenie kanalikov, uzatvorenie, vypln mesiac nic a potom zac, preto si ho chcem dat vytrhnut a potom dat implantat
ja som si zubara nasla uplne mimo bydliska, dochadzam tam uplne dlho, dvoma roznymi autobusmi ale nemozem sa stazovat, skus si pohladat na nete zubarov a potom skus napisat na dake fora nech ti poradia ze kam mas ist, alebo to risknut a najst si niekoho sama, najlepsi su mladi zubari, ti vedia toho ovela viac spravit ako stari, a aj lepsie vedia ze fakt je to o estetike mat pekne zuby ako chodit s ciernymi zubami, tak mozno ludia chodili za bywaleho rezimu, ze co drzi a da sa s tym jest tak je jedno ako to vyzera:D

smejka111

mila sway, viem presne o com hovoris... s tym rozdielom ze ja si nedokazem najst noveho zubara... mam 19, zuby v strasnom stave, predne dva krive, jeden mrtvy, aspon 5krat bieleny, stale nove blomby, neustale treba vybrusovat taku ruzovu ciarku, ktora sa stale objavuje (mam ju tam po tahani nervu), na 3 prednych zuboch mi medzi nimi vidno zozltnute biele blomby, vyzera to akoby som tam mala zvysky jedla... no proste hroza... od vlanajska som nebola u zubara, snazim sa najst si niekoho normalne, ale zial ked uz dostanem dobre referencie na nejakeho zubara, tak bud ma plno a novych neberie alebo si mam zmenit poistovnu, ktoru menit nebudem, kedze som s nou spokojna... je to tazke najst dnes dobreho zubara a zaroven smutne, ze zuby ma stali viac ako 10000, vsteky tie neustale nove blomby na tych istych zuboch a vysledok je nulovy... priam hrozny... rozmyslala som aj nad strojcekom, ale prave pre tie sumy a dlhe trvanie uvazujem ze by som si dala 4 predne zuby urobit komplet nove... v usa ich nastreluju priamo do kosti neviem ci sa to robi aj u nas, velmi tomu nerozumiem ked si to hladam na nete a ist len tak na 800korunovu konzultaciu do sukromnej ambulancie to zasaa nemam... a najhorsie je ze neviem co robit, pretoze nechcem ist uz k mojej zubarke na prehliadku tento rok, len si ist po kartu a k niekomu inemu len neviem ku komu...

sway

pre micaa, zevraj to ma raz do roka odstranit zubny kamen tvoj zubar, mne nikdy neodstranoval tak som sla na dentalnu hygienu , ale to je dost drahe, jeden sextant co je 6 zubov stoji okolo 10 eur. Ja som bola na tej hygiene a kedze som mala slabu vrstvu zubneho kamena tak som platila 20 Eur za celu pusu:)je to individualne. Fluorizacia zubov je neaka ta obrana proti kazivosti, ale to nezmamena ze sa ti zuby kazit nebudu, je to len neaka podpora. Ja pouzivam zubny gel Elmex ktory stoji okolo 4,6 eura a raz do tyzdna si tym umyjem zuby no neviem ci to pomaha lebo to pouzivam iba mesiac.Najlepsie je ist na tu hygienu, oni ti tam odstrania ten kamen a ukazu ako mas pouzivat medzizubne kefky, aby sa ti toho kamena moc nerobilo. Ja som si dala odstranit pred 2 mesiacmi a este sa mi zatial nespravil ziadny (ziadny viditelny)

micaa

Caute baby! Ja mam uz 4.teho zubara a konecne som spokojna... Ked sme uz pri tych procedurach, viete mi povedat kolko cca stoji odstranenie zubneho kamena? A to pofluorovanie zabranuje zubnemu kazu? Lebo ja nemam prave najlepsi geneticky material co sa kvality zubov tyka... :(

sway

to vam poviem kazdy tyzden stale som chodila z zubarovi , tento rok som tam bola "iba" 15 krat:D:D:D a teraz mam ist o mesiac a pripada mi to divne ze az za tak dlho:D ja tam chodim tak rada, uz mam zuby pofluorovane, zubny kamen odstraneny, vyplne povymienane, teraz len chodim taka vysmiata a kazdy mi chvaaali aky mam krasny usmev:)

sway

Ahoj,ako tak citam tak mas rovnaku prezyvku ako ja:-)ale nahoda,ze aj ja som mala podobny problem.Respektive som dlho chodila k zubarke,co som k nej oficialne patrila a ta mi hrozne veci porobila.Pod plombami nechala kazi a ked ma zub zacal strasne boliet vyhladala som privatnu zubnu ambulanciu.Ich profesionalitu si nemozem vynachvalit,takisto mi cistili korienkove kanaliky atd.Uz som sice u nich nechala okolo 15000kc,ale zuby su pre mna dolezite.
kormi - ja neviem,ci poradim,ale napisem moju skusenost.Ked som prisla do tej privatnej ambulancie s bolestami,ja som sama chcela moj zub vytrhnut-som myslela,ze zub je uz komplet mrtvy a bude robit iba problemy a zubarka mi povedala,ze ten zub je dolezity (zadna stolicka) a snazila sa ho zachranit,co sa aj podarilo a teraz som rada,ze nemam dieru v ustach.Tak pozor na toho trhaca:-)

jajka001

ja som raz prisla k zubarke ze mam kaz. ona urazena ze ako to viem? pozrela sa mi tam a ze naozaj...a ostala prekvapena. to si fakt myslia ze musim studovat zubarinu aby som zistila ze mam kaz??

kormi

Ahojte, ako som tak čítala vaše príspevky, som sa zháčila. Môj nový zubár mi vytrhol už druhý zub v priebehu dvoch týždňov. Je to možné, že by som ich mala až také zničené? Myslím, že to je nejaký trhač. Potom mi tam dá nejaké mostíky, neviete či je to dobré riešenie, zbavovať sa zubov a napichať si mostíky? ahojte

Eleeonora

Ke citam Tvoje riadky, akoby si písala o mne, mam podobné skusenosti so zubarmi, presne ako opisujes, co si sama nenajdeš a nevybehaš tak to zubar neurobi a este ako vraviš, ze mu nieco nadiktujes co ma urobit tak sa este urazi. Ja mam podbné problemy, už pomaly viem co ktorá a aka bolest signalizuje a darmo mu vravím, ze tam je urcite nález tak povie nechajme to a budeme to sledovat, proste mam pocit ako by nemali snahu riesit komplikovanejsie prípady. Oni maju najradsej plombys drahých materiálov a iné protetické veci z toho maju biznis, ale maloktorého zubara zaujíma to, ze tu drahu protetiku treba nasadiť na správne vylieceny a vyplnený zub, lebo co z toho ked je korunka pekná, ale samotný zub pod nou ma nalez. Veru ťažko to pochopí clovek, ktorý nemal nikdy problém so zubami.Najhorsie je to, ze zoberies kartu a nevies ktorému ďalsiemu sa zveríš. Stojí to kopu penazí a keby aspon ten výsledok stal za to. Týmto prosím ak má niekto dobrú skúsenosť so zubarmi z Košíc dajte nám vediet.