Da sa alergia uplne vyliecit?

Príspevok v téme: Da sa alergia uplne vyliecit?
michaelav

mam otazocku, da sa alergia vyliecit? doktorka mi povedala ze nie, len sa da liecit,.. alergiu mam uz rok aj pol, brala som lieky zodak, potom mi uz bol slaby a beriem aj aerius, oba lieky som musela brat kazdy den, bez toho som ani z domu nevysla, lenze stale som presvedcena ze to nieje alergia. Pred pol rokom som bola chora a brala som antibiotika, odvtedy beriem oba lieky len raz za tri dni, ale v pohode vydrzim aj tyzden, co bolo predtym nemyslitelne,, vie mi povedat niekto ze preco? a ci by sa tak dalo tej alergie zbavit,???

mmenoir

damian. trpis nenormalne silnou alergiou? ked nie, nepochopis... ja do seba mozem cpat vitamin c od rana az do vecera a alergia zostava rovnaka!

damian

Myslim, ba viem, o com pisem.

Napriklad:

Low Vitamin C causes asthma. High-dose vitamin C relieves asthma.
"Decreased preference for foods containing vitamin C and decreased concentrations of vitamin C in blood plasma are also associated with asthma." (Hatch, G.E. (1995) American Journal of Clinical Nutrition. 61:625S-30S.)

Robert Cathcart, M.D., recommends a daily vitamin C dosage of between 15,000 to 50,000 milligrams (mg), divided into eight doses. I have seen this work again and again. (Cathcart, R. F. (1981) Vitamin C, titrating to bowel tolerance, anascorbemia, and acute induced scurvy. Medical Hypotheses. 7:1359-1376

mmenoir

KEJT - ja som na infuzkach nikdy neskoncila, ani rzp som volat nemusela (zatial), ale ked je najhorsie tak cele noci nespim, lebo sa dusim a nemozem dychat kvoli upchatemu nosu a podrazdenym slizniciam, slzia mi oci, mam priserny kasel akoby som mala najhorsi zapal priedusiek, neviem sa nadychnut a marne lapam po dychu a kazdy sa ma pyta co mi je... hm, alergia, to mi je...

ak si niekto dovoli tvrdit ze toto sa da vyliecit vitaminom c alebo zvysenim prisunu vitaminov a mineralov a stopovych latok, velmi sa myli...

dezenzibilizaciu peroralym alergenom beriem celorocne a kortikoidom vdacim za to ze vobec dokazem ako-tak normalne zit...

Kejt123

Ako tu čítam tie príspevky, tak jedine čo má hlavu aj pätu je od MMENOIR. Najlepšie vedia tí čo majú túto chorobu. Damian, pre tvoju informáciu kortikosteroidy užívam už dlhé roky, v žiadnom prípade sa nesmie liečba prerušiť, práve preto, lebo sa naruší celý hormonálny systém. Ja mávam také silné záchvaty, že si musím zavolať RZP, aby ma napichali injekciami. Už mi dávajú aj adrenalín. Samozrejme skončím vždy v nemocnici na infúziách.
Ako by si mi pomohol keď mám astmatický záchvat? Vieš ty vôbec o čom píšeš?

mmenoir

MIMI - vitaminu c jem vela, zdravo sa stravujem, kopec zeleniny a ovocia - to je hadam bohate na vitamin c :D a k tomu beriem 1000mg vo vitaminovych doplnkoch, denne.

mne sa alergia sialene zhorsila v puberte, okolo 12 rokov ked som mala... dovtedy to bolo pod kontrolou, odvtedy mam alergicku sezonu prakticky cely rok a je to strasne...

Mimi323

Najradšej mám, keď sa lekári trepú do telky a strašia ľudí, že neliečená alergia (samozrejme kortikoidmi) sa premení na astmu. Takže nech všetci alergici idú za alergologmi, lebo dostanú astmu.

damian

memmoir,

ci som cytry nevie,. ale napisal som, ze vo vaznych stavoch mozu byt kortikoidy potrebne. Teda ak je Tvoj stav vazny, kratkodobo su Ti kortikoidy potrebne, nie dlhodobo, lebo pri dlhodobom pouzivani tela UPLNE prestane vyrabat vlastne kortikoidy, co je potom tazko zvratitelny stav.

Mimi323

tak ja mám alergiu tiež (má ju aj moja mama :D a Damian písal veľmi dobre, akurát že už colu a podobné sprostosti nepijem)
Kortikoidy nepapám, a odkedy jem vit. C (min. 3000mg) tak sa mi zdá, že mi je oveľa oveľa lepšie.
Menoir, koľko C denne spapáš ty?

mmenoir

damian nejaky si chytry... bez kortikoidov by som zomrela zadusenim, taku alergiu mam... a rady v style 'vitamin c a dusevna pohoda" su na smiech pri akutnych alergickcyh stavov... vitamin c beriem a vlastne ho aj z potravy prijmam, dusevnu pohodu mam :P