Vyrazne mensi prsnik

Príspevok v téme: Vyrazne mensi prsnik
strawberry

Ja viem, ze je normalne a bezne, ze zeny ma jeden prsik mensi ako ten druhy, ale u mna je to naozaj vyrazne.
Mam 17 rokov a dost male prsia, ale co ma trapi, je lavy prsnik, ktory je vyrazne mensi ako pravy. Ako keby som v nom nemala vyplnenu tu spodnu cast, bradavka smeruje mierne nadol. Pravy prsnik mam normalny, ma normalny tvar aj vsetko, len ten lavy je nejaky zvlastny.
Moze to byt sposobene tym, ze spavam na bruchu?
Myslite, ze je mozne, ze sa to este nejako upravi?

L.u.c.k.a

Ahojky. Aj ja zapadám do tohto "klubu". V detstve som spadla a narazila si ľavý prsník. Odvtedy sa mi vyvíjal pomalšie ako pravý. A teraz je oveľa menší, čo aj vidieť. Chodila som s tým po lekároch, tiež boli názory, že to môže byť rakovina, no našťastie zistili, že nie. Porušilo sa mi tkanivo, alebo ako to lekár vravel. Odporučil mi počkať do 18 r., mala som cvičiť nejaké cviky a keď to nepomôže, zostáva mi jedine plastika alebo sa musím s tým zmieriť. Teraz ťahám na 20, rozmýšľam v budúcnosti o plastike, no zatiaľ riešim tento problém tak, že si do ľavého košíčka dám 2 tie vankúšiky do podprsenky. A tak si môžem obliecť aj obtiahnuté tričká, rozdiel nie je vidieť. :) No v lete mi to veľmi prekáža, pretože tam je to už ťažšie maskovať. No teraz sú už na trhu plavky s vypchávkami, takže...
Zo začiatku som mala z toho depky, no časom som si na to zvykla a som rada, že to nie je rakovina. :)

L.u.c.k.a

Ahojky. Aj ja zapadám do tohto "klubu". V detstve som spadla a narazila si ľavý prsník. Odvtedy sa mi vyvíjal pomalšie ako pravý. A teraz je oveľa menší, čo aj vidieť. Chodila som s tým po lekároch, tiež boli názory, že to môže byť rakovina, no našťastie zistili, že nie. Porušilo sa mi tkanivo, alebo ako to lekár vravel. Odporučil mi počkať do 18 r., mala som cvičiť nejaké cviky a keď to nepomôže, zostáva mi jedine plastika alebo sa musím s tým zmieriť. Teraz ťahám na 20, rozmýšľam v budúcnosti o plastike, no zatiaľ riešim tento problém tak, že si do ľavého košíčka dám 2 tie vankúšiky do podprsenky. A tak si môžem obliecť aj obtiahnuté tričká, rozdiel nie je vidieť. :) No v lete mi to veľmi prekáža, pretože tam je to už ťažšie maskovať. No teraz sú už na trhu plavky s vypchávkami, takže...
Zo začiatku som mala z toho depky, no časom som si na to zvykla a som rada, že to nie je rakovina. :)

L.u.c.k.a

Ahojky. Aj ja zapadám do tohto "klubu". V detstve som spadla a narazila si ľavý prsník. Odvtedy sa mi vyvíjal pomalšie ako pravý. A teraz je oveľa menší, čo aj vidieť. Chodila som s tým po lekároch, tiež boli názory, že to môže byť rakovina, no našťastie zistili, že nie. Porušilo sa mi tkanivo, alebo ako to lekár vravel. Odporučil mi počkať do 18 r., mala som cvičiť nejaké cviky a keď to nepomôže, zostáva mi jedine plastika alebo sa musím s tým zmieriť. Teraz ťahám na 20, rozmýšľam v budúcnosti o plastike, no zatiaľ riešim tento problém tak, že si do ľavého košíčka dám 2 tie vankúšiky do podprsenky. A tak si môžem obliecť aj obtiahnuté tričká, rozdiel nie je vidieť. :) No v lete mi to veľmi prekáža, pretože tam je to už ťažšie maskovať. No teraz sú už na trhu plavky s vypchávkami, takže...
Zo začiatku som mala z toho depky, no časom som si na to zvykla a som rada, že to nie je rakovina. :)

aluska

dominini ak to mas stale tak, tak je to ok...ak si mala prsia rovnake a zrazu sa ti jeden prsnik zvacsil, tak mozes mat nejaky problem...ale kedze mas 13 tak to bude na 99% geneticke...skoro kazda zena ma nesumerne prsniky

Domininini

ahojte mam 13 a lavy prsnik mam vacsi ako pravy,,. docitala som sa ze to moze byt rakovina prsnika,. je to pravda?

oukydouky

setluska: ved ked ti to tak velmi vadi, daj si to operativne upravit...popytaj sa doktora, kolko by to stalo a ci by to bol narocny zakrok...takto sa zbytocne len trapis...drzim palce:)

setluska

zdravim ja mam tiez ten isty problem mam 21 pravi prsnik mam mensi alo laviii som uz po porode a strasne ma to trapi ze sa to ani tim sposobom neupravilo ..co uz taki je zivot .... sice chcela by som vyskusat kade kremi alebo daco ale nic normalne som tu nenasla .. strasne ma sere ze ani v lete si nemozem dat sati musim chodit zahalena aby nebolo nic vidno uz ma to nebavi ako si druhi chodia v tielkach poplazaz a ja nemozem lebo sa hambim a musim vkuse dake vyhovorki hladat aby som nemusela z kamoskami ist .......

AAA999

ahojte..ja mam 21 rokov a mam obrovsky rozdiel vo velkosti prsnikov..a mam to uz od malicka..ked som mala pol roka dorala som nejaku infekciu a dali mi strasne silne antibiotika..co mi stiahlo lavy prsnik az do vnutra.. vpuberte som mala cvicit kliky..prsnik sa dal do normlaneho tvaru ale nikdy nenarastol ani sa mi nevyvinul..takze mam vlastne len pravy prsnik..cely zivot som mala depresie kvoli tomu a citila som sa vźdy menejcenna..uz viem ze nikdy mi nedorasie..takze jedine vychodisko by bola plastika :((( takze tak..my zeny to mame strasne ťažké..

rozdiel

Aj ja mám jeden väčší.je to nepríjemné aj pri kupovaní podprsenky.veru sa to nezmenilo ani po pôrodoch.uz ani nebude.mám 45 rokov.zvykla som si.len aby som chorá nebola.myslim gynekologicky.ked som rodila bola tam jedna,tiez sa stazovala ze má velmi velký rozdiel.to fakt bolo viditelné bez podprsenky.akoby nemala vyvinutý .tak sa hanbila tá mladá zena ešte aj pred nami.pritom lekári hovorili ze z funkčnej stránky je všetko v poriadku,vedela aj kojiť.no príroda je nevyspitatelná.

ericka88

ahoj,aj ja mam taky isty problem.uz mam 21 rokov som po porode a vobec sa to nezmenilo,skor by som povedala ze kym som maleho kojila bolo to viac viditelne.