ANGINA

Príspevok v téme: ANGINA
mmenoir

mam 17 rokov, deviaty mesiac som v zahranici a za mesiac idem domov. mam vsak problem s neustalymi anginami, odkedy som sem do zahranicia prisla, mam siesty ci siedmy raz anginu - cervene zapalene hrdlo, horucky, bolesti hlavy, celkova slabost. vzdy mi lekar da antibiotika, k tomu paracetamol.
zacinam byt uz poriadne zufala, kedze doma som nikto takto chora nebola... moze to byt sposobene prechodom do zahranicia? alebo sprostym miestnym systemom, kde studenti musia chodit do skoly hned po dvoch dnoch aj s antibiotikami, teda chorobu nevylezia? stretol sa niekto s niecim podobnym?

radrailim

angínu často spôsobuje zápal sliznice ja som mal časté angíny keď som pijaval čaj,ktorý ma vysušoval ešte viac, ja hlupák som si mislel že mi pomôže,bol som za päť rokov asi 100X chorí a bral antibiotika všetko sa zmenilo začal som piť vodu ani teplú ani studenú denne asi 7 litrov mám váhu 95kg výšku 192cm takže je to dávka akurat pre mna pijem ju z vodovodu v kupelke ráno si dám aj 40 hltov(2litre) na jeden dúšok od vtedy som bol chorí aj to iba raz za rok od roku 2006 aj to keď som dostal od niekoho bacila je to dobrí nápad

RNG

Antibiotika znicia probioticku crevnu floru.
Probiotika v crevach nam vyrobia az 70% obrannych latok pre telo.
Preto je dolezite si udzat dobru probioticku floru v crevach.
Ja osobne miest atb pouzivam antimikrobialne latky, ktore nerznicia probioticku floru ako postupne piti roztoku citricidalu/GSE, branie kapsul alebo tekuteho oreganoveho oleja, branie collostra, betaglukanov, extraktu z olivovych listov a samozrejme rozne antiviralne, ako minimum zinok, selen a vitamin C, pripadne aj silnejsie.

mmenoir

stravujem sa zdravo, vyzivove doplnky beriem... :(

inak vcera rano som tie antibiotika zacala brat... uz zajtra musim ist do skoly :(

vikkki

namiesto antibiotik by som zacala brat doplnky stravy ako zinok, selen, vit. C (aspon 1000mg) a urcite probiotika. Mne to teda velmi pomohlo. Okrem toho zvysuju imunitu aj betaglukany. Nie je na skodu aj zmenit jedalnicek (vela ovocia, zeleniny, ovsene vlocky- okrem betaglukanov obsahuju aj B vitaminy).

zjuzjika

teraz som od decebra na 47kg a odvtedy nemozem pribrat nach jem ako chcem vela.... aj testy krvne mi robila, lebo konecne sa jej zdalo ze som chuda aj na sono brucha ma poslala a nic.... som zdrava..a. to ze nepriberam? vraj mozem byt rada, ved kolki ludia maju opacni problem.... takze to nbola jej odpoved

zjuzjika

vies tam islo u mna o to, ze mne na vsetko predpisovala antibiotika odmalicka... takze ked raz rocne osm brala ant, tak sa to odrzkadlilo na mojej imunite..a minuly rok som brala v oktobri 3x denne 1000ky antibiotila...co je na moju vahu (vtedy 50kg) velmi vela....aj mi hovorili, ze to je davka jak pre kona a o meiac mi dala dalsie ant.... a potom sa zacali problemy, nic som nejdela, bolo mi z osvetkeho zle... tocila sa mi hlava bolo na odpadnutie a strasne horuce srdce som mavala. nedokazala som skoro nikam prejst..a to som do prace dhodila a robila si vodicak este a najhorsie, ze som si vravela stale, to zvladnes, to prejdes, ese kusok, snd tu neodpadnes, ved sa na teba vyseru ludia...a ani obraz ani zvuk, ja som bola ako ziva mrtvola...nevnimala som nic...

mmenoir

v zivote nikdy som nemala taketo problemy, doma som bola chora raz za rok a pol... :( a s horuckami a antibiotikami chodim do skoly, od osmej do pol piatej, niekedy do piatej, niekedy do pol siestej...

zjuzjika tebe ant tak narusili imunitny system??

zjuzjika

ja ta chapem je to strasne, lebo naozaj nic na to nezabera..ale atb si telo strasne nicis...ako som pisala, zaludok, creva, treba potom brat probiotika...mne napr regionalna epidemiologicka povedala, aby osm uz nikdy v ivote nebrala atb...ak to samozrejme nebude nevyhnutne.... a preto aj ja nemam skoro iadnu imunitu a casto soplim

mmenoir

ja neviem fakt co mam robit :( ziadne pastilky ani spreje do hrdla mi na tu bolest nezaberaju, som unavena, malatna, o bolesti hlavy nehovoriac... esteze to nie je hnisava angina...

zjuzjika

ja by osm uz na tvojom mieste vobec atb nejedla.... imunitu mas uz aj tak pomaly ziadnu z nich.... takze by osm sa na to vykaslala