Už nevládzem....

Príspevok v téme: Už nevládzem....
......

už nevládzem....
nevládzem uvažovať ani o tom, či chcem žiť a bojovať alebo nie, či je s čím... som úplne zmätená. chvíľu pocit, že mám ppp, chvíľu, že je to len spôsob akým sa snažím svoje správanie zdôvodniť. a pred kým? pred sebou. áno, len pred samou sebou. som nešťastná. cítim akúsi bezvýchodiskovú situáciu, lebo som hlúpa a neviem ani čo vlastne chcem. dnes som zožrala tri veliké jablká. boli to také megajablká a ja som ich jedla, lebo som spočiatku cítila hlad a potom to tretie už len pre chuť. rozumiete tomu? pre chuť. neznášam sa za to. neznášam ich v bruchu. cítim ako som pribrala, lebo posledné dni viac jem. jem to svoje akože správne jedlo, ale zjedla som viac tých jabĺk ako by som chcela a neviem sa zniesť. som pažravá. nie ppp, ale pažravá. paradoxne som sa rozhodla, že by som mala zmeniť svoje stravovanie a začala som to riešiť ako ppp, ale teraz ma napadá, že by som mala riešiť skôr to prežieranie. aká anorexia? veď len žerem a žerem. dokonca, ak sa mi stane, že som celý deň mimo domu a nemám si ako nachystať zeleninu ako som zvyknutá každý deň, tak na jednej strane pre naplnenie svojho denného stereotypu si ju spravím večer, spravím ju ale nie len kvôli stereotypu, ale aj kvôli hladu, večer sa predsa jesť nemá a ja som to zjedla aj o pol desiatej akoby sa nechumelilo. a potom prišlo na jednej strane upokojenie, ktoré striedali výčitky z toho plného brucha a ja som na krok od infarktu. ach, ja už neviem čo robiť. mám pocit, že klamem všetkých tých, ktorí sa mi snažia pomôcť s ppp, zároveň seba, lebo riešim niečo, čo nie je ppp. sakra, sakra, sakra a najviac ma štve, že keď pozriem do zrkadla, tak mi je do plaču a najradšej by som zakričala "ja musííííím schudnúť! musím, musím!" ten zmätok, všetky tie moje tváre, všetky tie role, ktoré zaujímam...;( už ani sama neviem, ktorá je tá správna, ktorá z nich som skutočne ja.
nečakám rady, neprosím výsmechy, len som to potrebovala zo seba dostať, aby ma "neroztrhlo" a teraz opäť hodiť tvár a pracovať ďalej :(
ďakujem za "vypočutie"/prečítanie

AdamKrt

Nemyslel som, ze by sa to v minulosti vobec nevyskytovalo, ale nie v takej miere, ako dnes...

Ludia mali ine problemy, zavaznejsie a nie chodit im po rozume taketo hluposti.

lienkaaa

mylis sa, ak hovoris, ze je to problem 20.-21 stor. tak to nie je! je to stara a velmi stara zalezitost. no teraz su moznosti na to, aby sa taketo informacie sirili velkou rychlostou! bolo to tabu, nehovorilo sa o tom. a ked, tak len velmi malo. teraz je to ine, lebo termin anorexia, bulimia nie je nieco nezname...ani pre toho, kto s tym nema nic spolocne.

je fajn citat muzsku reakciu...a pohlad na vec z inej perspektivy. takze vdaka.

AdamKrt

Ale na niekoho plati mile slovo, na nieko vysmech okolia, na ineho laska, dalsi da na rozumne argumenty...

Kto sa ma divat na ten zastup zien, co horekuju ako im je zle a NEMAJU ziadny realny problem, iba fiktivny v hlave ?

Ako hovori jedna kamaratka - to chce velky bic a maly dvor :-)
---
Inac, v minulosti nieco take nebyvalo. A kedy prisiel tento trend - chore babiky Barbie, superstihle anorekticke fotomodelky atd. Z kazdej strany tlacena reklama s dokonalou, pocitacovou upravovanou pletou, alebo mejkapom. No a krocik po krociku to presvedcuje ludi, ze musia so sebou nieco robit. Jednoduche psychologicke marketingove tahy... Si skareda, schudni. Drz taku a taku dietu, pise casopis. Obliekaj sa modne atd.

Jednoducho kaslite na to a budte sama sebou. Myslite si, ze sa priatelovi budete menej pacit pre nejaku vrasku naviac, ci kilecko navyse ? Prdlajs... A ak ano, tak mate povrchneho chlapa s ktorym budete mat neskor problem a takeho je skoda mat...

Na TV prima davaju napr. naha si krasna. Je tam jedna mlada baculka a hovori si, aka je skareda, az place. Ale ona je nadherny kus zeny, aj ked ma kilecka navyse.

Ako raz niekto povedal:

"Aj veľká riť, vie očariť". A je to pravda. Ked bude chodit po svete iba jeden typ cloveka, tak nebude ziadnej krasy. V Afrike su kmene, kde jednoducho za krasnu sa povazuje zena, ktora ma jazvy, alebo nejaku vrasku. Dokonca si tie jazvy sposobuju naschval - a na tvari! /Pozor, tym vsak na to nikoho nenahovaram, to je nejaky nabozensko, sexualny ritual, ruky prec od rezania do tela/.

Tak si prosim uvedomte, ze plati:

"Krása je v očiach pozorovateľa".

Netreba sa preto trapit pre taketo malichernosti... ;-)

lienkaaa

viem, ze to myslis dobre - adam...vlastne som aj rada za takyto prispevok. len mam pocit, ze z Tvojich slov ide akesi pohrdanie..nami...hlupe anorekticky, ktore si ublizuju a nevedia nastartovat tak primarnu ludsku potrebu ako je jedenie. ten, kto takyto stav ci uz anorekticky, alebo bulimicky na vlastnej kozi nezazil, tak to NIKDY nepochopi! moze sa k tomu problemu len priblizit, nic viac. taku mam skusenost.

a budem dookola hovorit a ppisat, ze prvotny impulz nemusi byt o tuzbe po stihlosti....moze to byt zavrtane niekde uplne inde!!!

AdamKrt

A este preco tu clovek pise ? Lebo ho stve, ked vidi, kopec zien /dievcat/, ktore si same vytvaraju problem, tak kde ziadny neni a nicia sa tym. Na to sa proste neda divat, ked si takto ublizuju a treba trochu naliat motivacie... pomoct.

AdamKrt

vilaamalka:

kto ma slabu volu a je lahko ovplyvnitelny, iste sa moze dostat, do dusevneho stavu, ze ma problem. Taky clovek si za to moze sam. Je to polutovaniahodne, ale je to tak. Tie prispevky boli zamyslenie sa nad podvedomym dovodom, preco je to tak. Kebyze danej osobe nezalezi na to, kto si co mysli, tak kludne bude mat aj 120kg a bude spokojna... ;-)

V minulosti nieco take nebyvalo /tak casto/, to je produkt novej modernejsej doby. Nech si to uz niekto pripusta, alebo nie, jeho podvedomie je zo vsetkych stran ovplyvnovane...

Kto ma silnu volu, nemusi to riesit. Jednoducho sa pre nieco rozhodne a dokaze to urobit. Dnes je moda preberana Made in Emerika, kde kazdemu pri nejakej hluposti napadne vyuzivat odborne rady psychologov, psychiatrov atd. Ludia si casto vedia zadefinovat problem, kde je, ale nechcu ho zjavne vidiet, aj ked vedia, ze robia zle. No co, takze miesto toho, aby taky clovek mal volu to zmenit, tak si chodi vyplakavat na miesta a rozmyslat o nesmrtelnosti chrusta.

Prebudte sa konecne. Chce to len pevne rozhodnutie a ked to uz neviete, tak vyhladajte odbornu pomoc, kde pomozu. Ale clovek musi v prvom rade chciet.

To co som tu pisal, bolo na UVEDOMENIE si, ze preco clovek nieco take podstupuje, co ho podvedomie nuti robit. A ked to vie, moze sa nad tym zamysliet a nieco s tym urobit... Inak tu vyplakavate na nespravnom hrobe...

vilaamalka

AdamKrt, sorry, ale vies o tom holy prd s prepacenim! Trepes sa tu do temy, o ktorej nemas ani sajnu a pises tu akoze fakt velmi duchaplne myslienky... Keby si si o tom aspon nieco nastudoval, by si pochopil, ze anorexia, nie je len o chudosti.. Prepac ze si dovolim odporovat takemu "odbornikovi", ako ty, ktory uz urcite vyliecil kopec anorekticiek, ale taki premudreli ako ty ma vedia nasrat. Chod prosim ta do temy Sexuologia, tam mozno mas sancu, nieco zmysluplne prispiet.

lienkaaa

a este nieco: nikdy som z toho nikoho neobvinovala! viem, ze som si to sposobila sama. uplne sama a slobodne som sa pre to rozhodla...

lienkaaa

dovod, pre ktory som s tym hroznym kolotocom zacala sa netykal "pacenia sa niekomu"...vobec nie!!!
ziadne reklamne foto s dokonalymi modelkovskymi telami...a tuzba sa im podobat. to je len jeden impulz, ktory to moze rozbehnut. moj pripad to ale nebol. nikdy som si ziadne casopisy nekupovala, ani som po stihlej chudosti netuzila. mala som vzdy postavu ok! a napriek tomu som zapadla do kolonky - diagnoza F50.

AdamKrt

To je podvedomie.... Preco si zacala s anorexiou ? Pretoze chces byt chudsia. A preco chce byt zena chudsia ? Lebo sa chce pacit. A komu sa chce pacit....?

Takze ak nie si lesbicka anorekticka, chces sa podvedome pacit muzom a ani si to mozno neuvedomujes.

Niekto hovori, ze zena chce dobre vyzerat preto, aby sa mohla pysit pred druhou zenou. Mozno aj to je pravda, ale prapovodny zamer je, ze ta, ktora "vyhrava" sa chce pacit muzom.

Tak ci tak, hlavicky su kvalitne pomasirovane marketingom modneho priemyslu a tu hla produkt, anorekticky.... co nevedia, co od dobroty. A nalepi sa na to nalepka, ze je to "porucha" a tak si mozete ospravedlnovat pred sebou, ze za to vlastne nemozete.