Jeho bývalá...

Príspevok v téme: Jeho bývalá...
čo s tým?

Môj priateľ je veľmi dobrý človek. S každým chce vychádzať čo najlepšie a nikomu neubližovať. Páči sa mi to, ja som v podstate taká istá. Veľmi si rozumieme, vo všetkom, som v našom vzťahu šťastná a spokojná, pomáhame si ako len vieme. Je mi vždy oporou. Ale nie len mne. To by mi ani tak nevadilo, ale problém je jeho bývalá. Chodil s ňou 4 roky, a keď sa rozišli, tak ona bola z toho ževraj dosť zúfala. Ja som s ním začala chodiť 3 mesiace po jeho rozchode, dosť skoro, ale o tom som nevedela... Vždy, keď mu ona prezvoní, tak on jej hneď zavolá (samozrejme, keď s ním nie som). Ešte mi to povie. Vždy sa si telefonujú, on mi to vysvetlil tak, že nechce, aby si ona niečo spravila, a on nemá dôvod sa na ňu hnevať, chce byť s ňou aj naďalej kamarát... Dosť často o nej rozpráva, o jej problémoch. v podstate viem o nej všetko, ako sa spoznali, ako spolu začali chodiť, akú má rodinu, kde býva, kde pracuje, kedy má narodeniny. Proste všetko, dokonca aj číslo jej topánok (38). Lezie mi to strašne na nervy. Včera som sa mu to snažila naznačiť, a on hneď, že nemám robiť žiarlivostné scény(len som mu to pekne povedala) Lenže ja ho milujem a nechcem ho stratiť, ale keď to takto bude ísť dalej, tak neviem, neviem... Začínam si myslieť, že ju má radčej než mňa, aj keď on ma ubezpečuje o tom, že nie. No neviem... Čo mám robiť?

darika

Co si ty?U nich to bol opak.Ona ked sa po porode dozvedela,ze maly ma mozog ako ementalny syr,v tu dobu bol v inkubatore a ona ovedala,ze ho nechce.To bolo vtedy strasne.Tak jej manzel povedal,ze on si po neho pojde sam,ze on jej to nezazlieva a chape ju.On neodide do prace kym mu neda pusu a neni jeden den,ked sa z prace vrati a zase ho nepobozka.Takto je to 9 rokov.Za chvilu teda bude mat 9.
Ona ho dava,ale len denne.Rano ho zanesie a poobede ide po neho.Je tam najmladsi,takze sa ti starsi o neho staraju.Ved segra ma chrbat ako chlap,a aj ruky,co ho stale prevlaca ako psika.Nikdy nikto sa k tomu nevyjadril kolko sa taketo deti doziju.Nikto to nechce ani vediet a ani pocut.Som asi hnusna,ked sa na to pytam.

bon

darika kolko ma rokov? oni na velkych nevyrastu, priroda vie co robi...., a hlavne pokial je takyto tazky pripad......moja sesterka bola utla, dosiahla urcitu velkost a viac nerastla, a myslim ze ani maly nebude....., a myslim ze maly ma dost tayku formu teda......nikdy nevies koko sa dopredu dozije, mozno tu bude este 10 rokov, mozno rok, nikdy nevies, moze dostgat nejaku chorobu a hotovo..., a tieto deticky su nachilnejsie......, a sestra ho brava do nejakeho zariadenia nie? mam taky pocit ze si pisala ze hej, lebo existuju aj tyzdenne, a verim ze ho lubite, ale taketo dietatko zmeni chod celej rodiny a je obdivuhodne ze s o neho takto starate, a ze to vydrzal aj jej manzel, lebo ti vacsinou zdupkaju......

darika

to je to,ze on ma 87% postihnutie.Je plienkovany,nerozprava,nechodi,nenakrmi sa,proste nic.Len rozumie a sem tam vyda zvuky.Nohy pouziva len ked ho drzis,ale z chodenia asi nikdy nic nebude.Chrbtica ho nedrzi.Navyse ma aj epilepsiu,ale nie silne a nie casto.A tak ho oni musia nosit a prenasat na rukach.Tak rozmyslam,ze dokedy a kolko kg vlastne budeme musiet vydrzat.Jezisi,nechcem aby to vyznelo,ze len cakame na...Ani to nepoviem.Vsetci ho lubime,len...Pre zaujimavost.

bon

darika, no tak to ti gratulujem, si strasne strasne sikovna, ako si to dokazala? by si mi mala dat navod, nech poviem mamke....., ja som si vzdy mysella ze prestat s digaretami je aj nemozne, fakt si dobra, len sa drz aj dalej....
vies co, ja tiez nepoznam starsich ako 30 rokov,alebo mozno aj hej, len neviem kolko maju rokov, lebo vsetci vyzeraju strasne maldo.... ale zase zalezi tam od formy a od stupna....., poznam zhruba 30 rocneho ( vyzera asi na 20 ), a pochybujem ze ten sa tak skoro pomienie.....ja co som s nou pracovala ma tiez uz pomaly 30 a je zatial ok, ani k lekarom velmi nechodi, a to ma "chytene" vsetky 4 koncatiny, a par zdravotnych problemov ale inak ok.......takze je to individualne, maly ma aku formu? vsetky 4 kocatiny?a ma aj mp?? a prizdruzene choroby?, lebo zase som mala sesterrnicu ktora zomrela velmi mladucka, este bola dieta, ale ona mala velmi tazku formu a hlboku Mentalnu retardaciu........, a myslim ze tvoja sestra bude na to pripravena, aj ked na smrt nie sme nikdy uplne pripraveny ale zmiereni do istej miery mozeme byt........
no ja si za to mozem sama, vzdy si toho vela navalam a potom som unavena......

darika

ahoj Bon.Nikto sa tam neozval,a ja som to nechcela silit,len aby niekto pisal,co je DMO a odpovedami typu-ja poznam susedu a ja zase bla bla bla.Vedela som,ze ty by si mozno mohla,ale nechcela som uz duplom zatazovat teba,ked si mala dost svojich starosti.Len som chcela vediet,kolko sa ludia s touto diagnozou dozivaju.Lebo ja som nikdy nikde nevidela a nepocula,zeby mal niekto viac ako 30.Su to viac menej deti a ja stale rozmyslam nad mojou sestrou.
Inak co sa tyka toho tvojho casu,hned by som menila.Co by ja dala za to mat aspon jeden tyzden behania a vybavovania a roboty a...
A uz to ani nepocitam,ale cigarety som vyhodila z hlavy.Zatial aj popri tej nude to zvladam.Mozno nabehnem na nejake to kilecko navyse,ale poviem vam,ze radsej budem mat o 10kg viac ako nicit zdravie tym bordelom.Chcela som sa uz davno pochvalit,ale nemama komu,lebo tu malo chodite.Tak teraz uz mozem.
Tak cakam pochvalu.Sem s nou!!!

bon

Ahojte, ja vas citam obcas, len na nic nemam teraz cas, kazdy den mam nieco, a uz mi to lezie na nervy....., skola, 3brigady ,domacnost...., som ako stroj, este ani kramy som nedostala, tehotenske testy negativne, tak aj aj porazi ak budem musiet ist k lekarke, ak ich nedostanem, lebo normalne to nie je, a tie moje lenive vajecniky sa nie a nie rozhybat, a ja do konca oktobra nemam ani 1den volny......takze u mna ani nic nove, darika, videla som ze potebujes nieco ohladom DMO, ja som pracovala s jednou mladou zenou zhruba rok co mala DMO, a poznam aj dalsich ludi s DMO,ale dospelych, tak ak by som ti mohla poradit, poradim.....

darika

Ahojte
Bon,tak ok,respektujem a neriesim.Hlavne,ze si sa ukazala.Ale mohla by si aj castejsie.Len daj vediet ako a co.
Nikka,tak to si dobra.Ale asi najsor aj city trosku opadli,nie?Lebo som potom asi ja taka naivna a vzdy uverim chlapsym reciam,ked slubuju hory-doly.Ja som fakt taky blbecek,ze viac uverim akoby som mala mat svoju hrdost.Ved uvidis ako to pojde dalej.Ale...Do prtky,ja som strasne zvedava.Ty ho uz nelubis?Alebo je rozum silnejsi?

čoStym?Nikka

ahojte moje zlaté...
jééj, bon, som strašne rada, že si sa tu ukázala... :) super...
darika ahoj, no vieš, hej, zaťala som sa, lebo viem, že on mi teraz narozpráva pekné rozprávočky, ja tomu uverím a potom to znova bude tak, ako to bolo... on mi vravel, že on verí, že to ešte môže byť lepšie ako to bolo predtým, že si uvedomuje, že on to celé pokašľal, a že to chce zmeniť a tak... Lenže ja sa už nedám oklamať, mal viac šancí ešte vtedy, keď sme spolu boli, nevyužil ich a vedel, že ma môže stratiť, nič s tým nespravil vtedy, prečo by som mala veriť, že s tým urobí niečo teraz? chápeš... :) Nikka sa už oklamať nedá... :)))
a pený dník vám prajem... :)

bon

darika ziadne ironicky, to by som si k tebe nedovolila......, a neries ja viem preco, nemusi to byt len za pomoc mne......viac ti nemozem napisat a nechcem napisat......

darika

halooo baby,ved ja by som tu mala byt za toto platena co tu presedim.
Uacha cha cha chaaaaa
Aka som stastna,ze sa tu jedne za druhou ukazujete.Este Sofi keby sa ozvala aspon jednou vetou.Ja by som tak chcela,aby ste tu aspon raz za cas nakukli a vydrzali to do letra.Ja viem,ze som slubovala,ale ked uz budem doma nastalo,tak by som to vinko s vami strasne rada dala.Neverite?