astenospermia

Príspevok v téme: astenospermia
katarina2009

dobry den, moj manzel(30) sa kvoli neuspesnej tuzbe mat dieta podrobil spermiogramu s tymto vysledkom:

objem: 3,5 ml

viskozita: v norme

koncentracia: 122 mil./ml

pohyblivost: rychla progresivna: 13%

pomala progresivna: 22%

neprogresivna: 3%

nepohyblive: 62%

bunkovost: 4,0 mil./ml

morfologia: normalna: 14%

patologicka: 86%

- kmitavý pohyb.

Prosim o vysvetlenie, aky je rozdiel medzi neprogresivnymi a nepohyblivymi, ako je to s morfologiou a vlastne v com je problem, resp. ako by sa dal sperimiogram napravit.

Ja sama mam amenorrheu (anovulacne cykly), mojmentalne som stimulovana clostilbegytom.

Je jeho vysledok ovplyvneny antibiotickou liecbou spred dvoch mesiacov?

PS: Na spodnej casti listocku s manzelovymi vysledkami je este velkym tlacenym pismom slovo \\\"VERTE!\\\" s vykricnikom. To mam chapat ako odkaz pre moju gynekologicku, - to su tie jeho vysledky take neuveritelne???

Na zadnej strane vysledkov je Dg.:

kult. a PCK vyš. na vyš. uroinfekcie (neviem dobre precitat to slovo), pri negat. naleze event. po prelieceni kontrol. vys. spermiogramu.

Dakujem za pomoc.

katarina2009

dik,
az po pridani prispevku som zistila, ze toto je len debilne forum :))) takze neocakavam ziadne seriozne odpovede, okrem tvojej :)

Giuseppe

Skus to cele napisat na www.primar.sk, je tam urologicka poradna,na ktorej poradi urolog. Predpokladam ze tu chodia laici a velmi ti tu nebude mat kto poradit.Maximalne ta zneistia a ak tuzite po dietatku tak na psychike by ti to nepridalo. Pravdepodobne to bude treba preliecit a spermiogram bude treba zopakovat.Tak vela stastia.