Tampóny = nebezpečensto pre zdravie

Príspevok v téme: Tampóny = nebezpečensto pre zdravie
kiki na

Ahoj, o tampónoch sa tu už popísala dosť. Ale ja by som chcela vedieť, aby sa do tejto témy zhrunuli ich mínusy=nebezpečenstvá pre zdravie. Ja tampóny používam iba do spoločnosti, doma a noc zásadne vložku! Veľa sa tu už o tom písalo, ale chelo by to niaky súhrn. A tiež som si o nich vytvorila názor že nie su bohvieako zdravé, aj keď to pohodlie a voľnosť je super, ale ja teda položím svoje zdravie pred pohodlnosť, no nie? Tak poprosím o odpoveďe niakych odborníkov, ale aj laické názory, len prosím nie také že "vložky sú smradľavé a nehygienické" a "baby čo ich používajú su prasce", lebo aj s tym som sa už stretla:( Taktiež poprosím a čo najobjektívnejšie názory.

alz-bee

Opat dalsia tema, kde polovica bude za a druha polovica proti tamponom...vsetko ma svoje klady a aj zapory, no nie? Ja si zivot bez tamponov uz neviem ani predstavit. Ano, uznavam, je to urcity sposob pohodlnosti, tak ale preco by som sa nemala citit pohodlne pocas mojich dni? Ja si uz ani neviem predstavit, ze v lete, ked je vonku 35 stupnov a chcem mat suknu, by som si mala dat vlozku a citit, ako to zo mna vyteka a predstavit si, ako sa mi tam dole ta krv rozklada a moze mi to sposobit ovela vacsiu šarapatu, nez tampon...jasne, ze keby som mala vlozku, tak si ju budem menit pravidelne, ale ci chceme, ci nie, kym ten cas menenia nastane, tak si nechcem ani predstavit, co za procesy sa v tej krvi deju pocas tepla...neviem, mozno blbost pisem, ale ja mam z toho taky pocit..Ale uz som to tu raz spominala, ze vymysleli tzv. menstruacny poharik, kde sa vam v tele nic nerozklada, pretoze je zo silikonoveho materialu, ale tiez je tam problem s menenim na verejnych toaletach...Takze tak..ja som za tampony:))..a vlastne je to uplne jedno, ktora co pouzivame, pretoze si myslim, ze tymto forom sa aj tak ziadna z nas neda ovplyvnit. Kazda pouzivame to, co nam vyhovuje, comu verime:))

kiki na

a nedá mi nenapísať, že ak používaš tampóny super, ešte väčšie sú super plus.... v pomarančovom obale.... tak skús tie, mali by sa tiež zavádzať pomerne ľahko :D

kiki na

hádam stačí, ak popíšem napríklad prvé dni ráno.... zobudím sa, !!!vložky!!! úplne pretečená, všade mi to po stehnách tečie, mám zakrvavený celý uterák pod sebou... a často krát do ide aj na plachtu.... prepáč žč som bola taká úprimná a nechutná ale to máš ako dlkaz aby si uverila že aj moje sú strašne silnéé :D:D...

kiki na

o.b..... ja mam tiež extra silné krámy.... a aj keď teraz budeš pochyboovať, budem tvrdiť že aj rovnako silné ako ty...

o.b

"lebo: su vnutri v tele, ked si na verejnych miestach, WC nemas kde umyt ruky, ides spinavymi rukami do rozkrvacaneho prostredia, ktore je menej odolne voci infekcii."

Ty kks, sorry :D, ale myslim, ze takto SPROSTA nie je ziadna baba!! Ze ked ma spinave ruky, tak si tam siaha!! Bud si to prehodi na vlozku, alebo jednoducho vycka a najde spravne miesto. Takisto, co ja pri sebe stale mam su SILNE hygienicke cistiace vlhcene obrusky - antibakterialne!! Neviem, kolko mas rokov, ale toto vtip tyzdna.
Ak viem, ze je cas ist na toaletu, radsej pojdem predcasne a ked si nemam kde umyt ruky, prehodim na vlozku. A stale su tu... hygienicke vreckovky!!

o.b

"ale ja teda položím svoje zdravie pred pohodlnosť, no nie? "

Kikina, poviem ti iba tolko, ze by si mala vyskusat moje extra silne kramy, ze OB super plus (tie najvacsie, zelene pasikave) si menim kazde dve hodiny, inac je neskoro. Tak si vies predstavit tu pohromu s vlozkami, dobreze mi to netecie uz po stehnach a na chrbat. Toto je ina intenzita ako ta tvoja, preto je nemyslitelne, aby som pouzivala zvacsa vlozky. A to iste na noc (zo mna ide dost aj vtedy). Ja pouzivam tampony stale (vsetky velkosti) a musim behat na zachod stale. Bohuzial, som takto obmedzena. Vies, aj ja by som radsej obetovala pohodlnost pre zdravie, ale tu sa to, bohuzial, neda.

zuzic

co je to vlastne ten syndrom toxickeho soku??? a ako sa tampon zavadza? asi by som mala zacat s tamponmi ale trosku sa bojim:P

kiki na

tip, to s tými zrazeninami som zabudla v predchádzajúcom príspevku dodať:) Ďakujem všetkým za podporu, mňa už totiž nebavia všetky tie rečičky aké su tampóny hygienické atď... som rada že aspoň niekto má podobný názor.

tip

kikina, ja som tiez kedysi pouzivala tampony. Ale teraz si myslim, ze sice su pohodlne a neviditelne, nie su az take hygienicke, lebo: su vnutri v tele, ked si na verejnych miestach, WC nemas kde umyt ruky, ides spinavymi rukami do rozkrvacaneho prostredia, ktore je menej odolne voci infekcii. Taktiez ked su vnutri, tak su bez vzduchu a rozkladaju sa tam. A HLAVNE: KED MAS SILNEJSIE KRVACANIE A IDU Z TEBA KUSY KRVI, TAMPON URCITE PODLA MNA NENASAJE VSETKY ZRAZENINY, KUSY KRVI TAK AKO VLOZKA A MOZE SA TI TO TAM NIEKDE VNUTRI AJ HROMADIT. VIEM O JEDNOM PRIPADE, KED DIEVCA BOLO NA PRAXI V OBCHODE VYKLADALO TOVAR A ZRAZU HO MUSELI ODVIEZT DO NEMOCNICE KVOLI KRVACANIU, KTORE PODLA LEKAROV MOHLO VZNIKNUT AJ KVOLI POUZIVANIU TAMPONOV. VSETKA STARA NAHROMADENA KRV - ZRAZENINY SA USADILI NIEKDE VO VNUTRI BEZ VEDOMIA TOHO DIEVCATA A POTOM PO FYZICKEJ NAMAHE A VYBALOVANI TOVARU JEJ TO TAM VSETKO POVOLILO A ZACALA KRVACAT. TAKZE NEMUSI SA NIC STAT ALE MOZE.