Zapachajuci dych z nosa aj z ust

Príspevok v téme: Zapachajuci dych z nosa aj z ust
akamaka

ahojte mala by som otazocku, moj priatel ma v poslednych dnoch rsp. uz to trva dost dlho neprijemny dych. Hygiena neni problem, no niekedy ked na mna dychne je to nevydrzatelne. A neni to len z ust, ale aj z nosa, ked napriklad spi a funi na mna. Usudila som, ze to bude asi nieco so zalutkom alebo dych. cestami ale ja nie som lekar, a priatel k nemu ani nechce ist... Neviete co to moze byt? Niekedy mam pocit, ze celkovo ma aj nejaku iny telesny zapach... Nemyslim, ale to, ze by sa nesprchoval... Dakujem

Teranova

Ak to nie je ustnou hygienou ale aj z nosa ako hovoris, zrejme zaludok, alebo pecen v tom pripade by som uz ale urcite isiel k lekarovi.

RNG

V ustach je neustala mikrobialna cinnost, vyber mikrobov je vacsi, nez v crevach, aj ked celkva koncentracia je znacne mensia. Mikrovy svijiu cinnostou rozkladaju vsetky materialy v ustach, ci uz zvysky jedal alebo aj telesne materialy.Niektore z mikrobov su hnilobneho charakteru a vyrabaju rozne smradlave latky, najma z bielkovin vyrabaju H2S a ine hnilobne latky.
Spravna probioticka flora v ustach tento problem do znacnej miery vyriesi. Zapach ale moze byt aj zo zaludka, kde pri nedostatku kyselin potrava hnije a plyny z toho sa dostavaju von.Dokonca aj z criev sa pri refluxe mozu dostat rozne zapachajuce latky z criev cez zaludok az do pazeraku.
Napravenie si travenia(kyselinym, enzymi, vlakniny a probiotika) tento problem odstrani skoro vzdy. Jedine, ked to neodstrani je pri krvacajucich dasnach a nakaze v nose a prinosnych dutinach. Vtedy treba pouzivat antimikrobialne latky, co tie procesy potlacia. Kvapky do nosa(koloidna strieborna voda, roztok GSE), vyplach ust (tie iste) a pripadne nasadenie spravnych probiotika, ako napr streptococcus salivarius K-12, ktory sa uz par rokov pouziva proti zapachu z ust.
Zapach sa da aj potlacit napr zutim petrzlenovej vnate. To je ale len docasne, podobne ako myrha, celerove semeno , mata a ine mierne antimikrobialne

kamildu

Zapach v ziadnom pripade neznamena mikroby. Velmi mylna predstava. To je len male percento z moznych pricin, aj ked mozno najcastejsie.

RNG

zapach znamena rozklad, tj mikroby,
Ci je to v ustach, ci v nosnych dutinach, ci zo zaludka(reflux), treba to riesit.
Na mikrobialne treba antimikrobialne,
na zaludok extra kyseliny ktore tiez mikroby potlacaju(tj kvasenie v zaludku aj hnitie)

kamildu

Je dolezite rozlisit, ci ide o zapach z ust, alebo zapachajuci dych. To su dve rozdielne veci. Zapach z ust je sposobeny ochorenia ustnej dutiny (kariezny chrup, zapalove ochorenia dasien atd. atd.). Zapachajuci dych moze svedcit pre rozne, skor uz systemove ochorenia. Od diabetu, cez choroby pecene az po choroby dychacieho systemu.

nosonos

Ved ale ten Entizol to je antibiotikum nie? To je asi iba na lekarsky predpis alebo sa da kupit aj volne bez receptu?

ifka1

je to zo stravy.prejedanie sa masovymi vyrobkami,plesnovymi syrmi.pomoze totalne vylucit maso zo stravy(aj kurca je maso!)a preliecenie sa entizolom.robi zazraky.

nosonos

Joj ste vsetci mudri a hrdinovia, ked sa to netyka vas. Ja sa ho chcem zastat a chapem, ze s tym nema prilis chut ist ku doktorovi. Vy ste asi este nezazili ten extra trapny pocit, ked sa na vas doktor pozera stylom, ze co vlastne odo mna chces, ved ti nic nieje. Casto clovek ledva nazbiera odvahu a zdoveri sa niekomu s neprijemnym problemom napr. doktorovi, ale ked sa mu potom stava, ze nevidi ziadnu odozvu skor naopak tak sa citi asi dost trapne a nabuduce uz viac premysla komu co povie. Teraz k problemu: zda sa, ze tymto problemom trpi stale viac ludi a naozaj to nieje tym, ze by sa clovek nesprchoval, necistil si zuby alebo sa o seba nestaral. Obcas telo naozaj robi ludom naschvaly, ako napr. tento pripad. Problem moze byt sposobeny tym, ze moze mat nejaky chronicky zapal v prinosovych dutinach, vtedy vraj pachne z nosa aj z ust. Celkovo to moze byt sposobene aj zlym metabolizmom tela a zlym travenim potravy, ale zial doktor niesom a poradit, co konkretne pomoze to neviem. Asi naozaj jedine doktor a dufat a verit, ze clovek natrafi na nejakeho normalneho s aspon stipkou porozumenia, ktory cloveka len tak neodpalkuje. Drzim palce a potom sem napis, co bolo pricnou a ako sa to podarilo vyriesit.

roman08

bez lekarskeho vysetrenia mozes len hadat v prvom rade musi mat on zaujem zistit pricinu.moze to byt ako ty hovoris zo zubov ,ale ved na preventivne prehliadky sa chodi kazdy rok takze to by si asi zubar vsimol,ze nema zuby v poriadku.moze to byt aj zo zleho travenia dalej z krcnych mandli,ale bez vysetreni to nezistis.pises,ze mozno je to pre neho ponizujuce ist s tym k doktorovi a ked na teba dychne a vie ze je tam zapach to mu nieje trapne?