Pasovy opar

IvaB

Pľuzgiere na páse a chrbte po pásovom opare sa mi po dvoch týždňoch zhojili. Užívala som 9 dní tabletky - antivirotiká od kožnej lekárky, pľuzgieriky som si potierala Rivanolom 1%. Aj tretí týždeň bolesť pod pravým rebrovým oblúkom a na chrbáte u mňa pretrváva, napriek dvojtýždňovému kľudu v posteli. Bolí ma to cez deň, bolesť v noci je však šialená, pálivá, pripomína bolesť zapálených zubov. Dotyk trička na chrbáte, prípadne prúd vody pod sprchou vyvoláva pálivú bolesť, pichanie. Bez prášku Flektor Rapid si neviem predstaviť ako prežiť noci. Panadol ultra mi pomáha ako-tak fungovať počas dňa. Začala som užívať homeopatiu CAUSTICUM 30CH a HYPERICUM 30 CH 2-krát denne po 5 globuliek. Zatiaľ len druhý deň. Dávam si aj Milgammu - vysoké dávky B vitamínov. Výraznejší ústup bolestí však zatiaľ nemám. Na webe som našla info o 8 % kapsacínových náplastiach na postherpetické neuralgické bolesti. Domnievam sa, že majú menej nežiadúcich účinkov ako lieky predpisované neurológom (Pregabalin). Náplaste sú však drahé a zrejme nie sú v liekom prvej voľby v prípade postherpetickej neuralgie. Kedy ich môže neurológ predpísať? Až po nedostatočnom efekte predchádzajúcej liečby?

MartinaV

Pasovy opar souvisy s nestovicemi, ktere ikdyz jsou prekonane v detstvi se usadi v nervovych bunkach pobliz michy. Tam cekaji a projevuji se jako pasovy opar bud z titulu slabe imunity, nebo pocas jinych onemocneni a take starim. Je dulezite posilovat imunitu pripadne pouzivat prostredky, ktere ucine nici virusy. Nedavno jsem cetl zajimavy clanke na nemoci.vitalion.cz a nebo i www.doterra.cz konkretne www.doterraoleje.cz, kde bylo vice info o tom co to vlasne pasovy opar je a jak se i vysporadat neprijemnymi projevy, ktere sprovadejit toto onemocneni.

RNG

Pasovy opar v 17tich alebo strnastich je jasny dokaz velmi nizkej viralnej imunity.
V dnesnych casoch pri hromade roznych virusov, co obiehaju svet a coraz viac nosime aj v sebe je velmi dolezite pre kazdeho si zvysovat viralnu imunitu, ak nechce na rozne virusy doplatit.
Ako na to pozri cez google.sk pod rng, herpes kde som vymenoval hromadu doplnkov na zvysenie viralnej imunity. Treba ich brat viacero a po case obmienat. V pripade viralneho utoku treba ist na vyssie davky tych najsilnejsich.

portelli

Ja mám 17 a mám pásový opar ale netuším odkiaľ som to mohla chytiť ja bývam veľmi málo chorá aj raz do roka je veľa na mňa a chela by soms a spýtatť nemám s tým chodiť na slnko?a vyvarovať sa ľudom?a mám priateľa ani s ním sa nemám stretávať?dá sa to preniesť na neho?

llek

Chapem ze sa branis uzivaniu liekov, ale prave v pripade pasoveho oparu je to kontraproduktivne odmietat analgetika. Nedvaju sa uplne bezne analgetika, ale cielene prave na neuropaticky typ bolesti, ktory je priźnacny pre herpes zoster. S ustupom kozneho nalezu nemusi vobec ustpovat bolest, lebo ta je nervoveho povodu, niekedy sa prave palenie a bolest casom zvarazni ak sa spravne netlmi a vznika bludny kruh - bolest, stres z bolesti, nespavost, depresia.Prave pri pasovom opare sa robi casto chyba ze sa liecba zacieli na kozne prejavy, nasadi sa virstatikum a ze bolest musi prejst. Bolest treba tlmit hhned od zaciatku, vtedy je sanca ze casom sa zmierni. Idealne je vyhladat dobreho neurologa alebo dat sa odoslat na ambulanciu pre liecbu bolesti, aby to bola liecba taka aka ma byt. Nie ze Tramal a dost.

anonym :)

mám 14 rokov a mam pásový opar. Pľuzgieriki mám od nedele ale mám ich čoraz viac a aj väčšie bolesti. Doktorka mi už predpísala niaki liek a aj prášok ktorím sa mám natierať. Koľko mi to bude asi ešte trvať ?

RNG

Doplnam,na trhu je dnes ovela silnejsi zdroj DHA, ktory potrebujes na hojenie poskodenych nervov. Predava sa pod menom calamarine, a odporucena davka DHA ne hojenie nervov je 1 gram minimum.
Inac na prirodne proti viralnym nakazam pozri cez Google.sk pod rng,herpes, kde ich uvadzam hromadu, zoradene podla ucinnosti od najslabsich po najsilnejsie. Odporucam brat viacero , najma pri prepuknutiach roznych viralnych infekcii vacsie davky.

tajvan

PRED TROMI ROKMI SOM PREKONALA OVčIE KIAHNE,V DOSPELOSTI MUSELA SOM BYť HOSPITALIZOVANá NA INFEKčNOM PODAVALI MI HERPESíN INFúZIE.TERAZ MI PREPUKOL PáSOVý OPAR,JE TO DRUHé šTáDIUM TOHTO OCHORENIA.beriem lieky valtrex ,ale mám hnačky,bolesti v oblasti výsevu aj chrbta.som malátna.pijem čaj z pestreca marianského to je na prečistenie pečene a detoxaciu tela.je to zápal nervovových zakončení,tak že som musela prekonať nejaké stresy čo mi tomu napomohlo.je to bolestivé ochorenie,ale beriem nesmierné množstvo liekov na iné choroby,tak nejem teraz na utlmenie žiadne analgetiká.kto má skúsenosti také posobné ako mám ja teraz,prosila by o pomoc na prekonanie týchto bolestí,dakujem,tajvan.

llek

Este k tomu, co pise silvia 0412 - Pasovy opar je virusova infekcia, ktora postihuje nervovy system. To co je na kozi, je len vonkajsi prejav, ale vyvolavatel je niekde uplne inde, takze akakolvek lokalna liecba pri pasovom opare je len osetrovanie pluzgierov a chrasticiek a cielom by malo byt zabranenie, aby sa tieto infikovali bakteriami. Liecba samotneho herpesu ako virusovej infekcie je systemova, nie lokalna.