Dá sa s odberu krvi zistiť,že má človek rakovinu?

lienka00

...základom pre to aby človek nemal rakovinu je zdravá strava / zdravý životný štýl...tak ľudia už prestaňte jesť rôzne hlúposti (príliš veľa sladkostí, smažené...) a začnite jesť veľa zeleniny a ovocia...rakovina nie je jednorázová vec, aj keď sa prelieči, môže sa vrátiť opäť...
ľudia si svojim spôsobom, môžu za to sami...hoci genetika je neúprosná...

Linda0210

chcela by som sa opýtať či sa z odberu krvi dá zisťiť 6mesačné fajčenie a ešte či sa na pľúcnom dá zistiť takťiež to isté Ďakujem:)

MrMaxwell

pripajam sa k myslienke ze z obycajneho vysetrenia sa rakovina neodhali...i ked velmi vysoky pocet bielych krviniek moze naznacovat leukemicke priznaky...nie vzdy to plati...zvysenie bielych krviniek nastava aj po prijati alergenu do tela....cize aj toto mozes vylucit...test na onkomarkery je smerodajny az po stanoveni rakoviny ako diagnozy....ukazuje jej rozsiahlost alebo pokrok...

Baliq

Neviem ci mam rakovinu ale mam zavrate a slabosti. Je to z rakovini abo nie. Pred dvoma rokmi som bol na kontrole celeho tela a nezistily mi nic mohl sa mi odtedy udiat v tele nejaki velky nador???

ifka1

ak je sedimentacia velmi vysoka, okolo sto za hodinu, je tam velka pravdepodobnost nadoroveho ochorenia.samozrejme popri krvinkach, zeleze, crp.vtedy uz len treba patrat, kde je bujnenie.

inkubator

Moja doktorka vie rakovinu odhalit velmi lahko. Ked som bol u nej s tym,ze mam uz 2 roky divne problemy,povedala,ze rakovina to urcite nie je, lebo by uz bolo po mne.

delphia

zvysena a vysoka sedimentacia signalizuje, ze je v organizme zapal. to nie je krvne vysetrenie, ktore je specificke na urcovanie nadoroveho bujnenia.

sedimka

sedimentacia vraj ked je velmi vysoka-moze /ale i nemusi poukazovat /na to,ale asi opakovane a zrejme uz pri rozvinutej