kolko stojí taká svadba?

Príspevok v téme: kolko stojí taká svadba?
nevesticka20

ahojte....mám 20 rokov a aj priatel, a rozmýslali sme ze by sme sa chceli zobrat, pretoze sa velmi milujeme....ale nakolko nevieme co taká svadba vyjde tak sa chcem spýtat....bývame na dedine...aa svadbu by sme mohli mat v kultúrnom dome...a v kostole niekde v meste...aa neviem co to vsetko môze vyjst...ak má niekto podobné skúsenosti...tak dakujem za rady :-))

darika

Usiko- uplne s tebou suhlasim.saty su kvoli neveste ale zvysok je pre ludi.Zbytocne vyhodenie do vzduchu.To za tie peniaze si clovek moze do bytu cosi kupit alebo radsej ist na dobru svadobnu cestu-dovolenku,ktore je len pre tych dvoch.|O tom,ze sa tam kopec ludi naje a vypije,za par tyzdnov uz nikto nebude vediet ale zazitok z dovolenky budete mat len vy dvaja.Svadba je len pre tych druhych a zbytocne utracanie.
A ten nazor,ze mne rodicia platili tolko a jej nie,to je hnusne.V zivote by som im nic take nevedela vytknut.Kolko mali,tolko dali.Nasi isli tiez pol mne a pol sestre,ale teraz z jedneho dovodu dostava sestra viac a nikdy mi to nebolo luto.Kde je napisane,ze rodicia musia kupovat byty,platit svadbu atd?To mi u tych deti je velmi sebecke.

usiko

majbon,

noooo, vdaka za nazor, ale vyhodit na saty za jednu noc tisice sa mi zda smiesne, snobske a zbytocne.....mozno by si bola prekvapena, ale mne na svadbe nezalezi, mam 31 rokov a je mi sum a fuk, ci ju budem mat alebo nie, nie som skareda takze netrpim predstavou a snom aby som bola krasna jeden den v zivote, ani sa nepotrebujem tvarit ako princezna....zastavam nazor, ze zena musi vyzerat dobre kazdy den a omnoho dolezitejsi je spolocny zivot s partnerom v porozumeni a pohode ako drahe somariny na svadbe....a ked som si obehala dodavatelov a zistila som, ze uz len za to, ze nieco ma privlastok SVADOBNE, ci uz je to menu alebo kytica, si uctuju 200 percent prirazku, je mi zle......a povedala som si, ze na mne zarabat nebudu, nie som taka hlupa, aby som svoje tazko zarobene peniaze vyhodila niekomu, kto sa nabali na mojej svadbe...a preto budeme setrit kde sa da...napriklad, chcem kyticu zo slnecni, ak nepoviem v kvetinarstve, ze je na svadbu, zaplatim za nu do 10 Eur, ak poviem ze je svadobna, zaplatim 40-50 Eur......myslim ze je toi na hlavu....

a preco mame svadbu? jednoducho preto, ze partner ju chce, bol na svadbe svojich priatelov a chce ich mat na svojej, pretoze ich ma rad...a kedze ja mam rada jeho, rada sa prisposobim, pretoze viem, ze bude stastny...
a co sa tyka tetiek na svadbe, kazdy z nas si pozyva len uzku rodinu, teda ja mamu a oca a on, mamu, sestru a krstnu s rodinou...takze tak....mam ine priority...
Inak, moje saty su krasne, lacne ale krasne, bez caciek a koralkov a vysiviek...su elegantne, kvalitne a nenasla som za cely polrok krajsie....aj ked su z Ukrajiny, vrelo odporucam ist si kupit saty tam, daju vam aj spodnicu aj kruhy, dopasuju kabelku a bizu....tiez sa da usetrit takymto sposobom...

takze svada sa da urobit aj pekna a za malo penazi....a hlavne, mas tam ludi, ktori su pre teba doleziti...nie je dolezite mat na menu kacacie alebo srncie speciality, my budeme mat svedske stoly celu noc od zaciatku a kazdemu tym padom ulahodime...toto je dalsi sposob ako usetrit a ako urobit sebe a hostom dobre.....

Takze tak....toto moj nazor...skromny...

yxina

a co stale cakate nieco od rodicov...zivili vas do dospelosti, vcul sa uz snazte zivit sami...je nan nich komu co daju, su to ich peniaze, vy ste ich nezarabali...a vy im len mozte byt vdacni co pre vas robili kym ste boli na skole...nechapem ludi, ktori len cakaju kym im rodicia daju hento tamto...ved som dospely, najdem si pracu, zarabam a snazimsa nejak z toho vyzit, hospodarit s tym

roxor

Neviete urobit svadbu s 10 ludmi?asi ste vsetky sedlac {mimo bratislavacky}pripadne malomestiacky co sa na jeden den zahraju na americkych a slovenskych multimilinoarov.spievate si pri tom aspon vidiecan....?

majbon

spravodliva, to je fakt nespravdlive...Rodicia by mali davat rovnakou mierou...My sme si svadbu hradili sami. Sme uz dospeli. Je pekne, ze tvoja sestra chcela vsetko naj, ale obtiahnut preto rodicov...To mi je len zasluha. Dufam, ze sa nerozvedie, lebo skoda tych vyhodenych penazi do luftu...A ty sa neboj, urcite sa vydas. Nam davali nasi vzdy rovnakym dielom, vsetkym sestram kupili byty a podobne...Tak neviem pochopit, preco u vas je to inak.

spravodlivá

lll - smutné ale bohužiaľ realita. aj ja som tak. naši mi hovorievali, však aj ty sa raz vydáš aj tebe to budeme platiť. Ale ešte som sa nevydala a asi ani nevydám a mám cez 30 rokov. A ak aj náhodou áno , bola by to malinká svadba-obed a domov. Ale moja sestra pred 4 rokmi chcela najlepšieho fotografa, z Bratislavy, čo fotí do časopisov, najlepšieho kameramana, hriešne drahé šaty, všetko tip-top vyzdobené, ešte aj koordinátorku. Len torta bola za 6OOO,. SK. Na stole nesmelo byť nič, alebo tam mohla byť len bielo fialová farba, aby to náhodou nešpatilo. Ale hostia sa práveže necítili dobre. neboli odviazaní. Švédske stoly sú fajn, ale hostia boli hanblivý. Veď ako to vyzerá ak všetci sedia, rozprávajú sa a naraz jeden vstane, musí prejsť celou sálou nabrať si jesť a každý na neho pozerá. a fotky sa mne vôbec nepáčili. Darmo sme sestru presvidčali, ona chcela všetko naj. Bolo cca 80 ľudí a stálo to 170000,- Sk. Jasné zacvakali to rodičia. Naši aj jeho. ALe ovtedy im naši všetko dotujú, aj keď oni zarábajú veľmi dobre. Tiež prispeli na byt, auto, decku kupujú stále... Akoby súťažili so svokrovcami...
A ja som sama a mne nikdy nič nedali. Tvária sa, že ty si naša, teba máme akože radšej, s tebou sa dá porozprávať.... Ale ona je na prvom mieste. Nezávidím jej, len chcem spravodlivosť. Dokonca decku založili vkladnú knižku a mesačne tam posielajú 700,- Sk. Takže tak... No dúfam, že ak dôjde raz na dedenie, tak sa na smrť nepohneváme.

nadinka

vies, ale ked sa vydavas a chces vsetko dokonale tak ti je castokrat jedno kolko to bude stat a vobec ti to nevadi :) ja by som dala este raz tolko len aby som si to zopakovala :)