Som tlstaaa...

Príspevok v téme: Som tlstaaa...
lenuskaa

Mám 16rokov, 165cm a 54kg...pravidelne športujem, cvičím každý deň pod snahou aby som schudla. Dosť často to preháňam a po cvičení mi býva veľmi zle.Ostatní mi hovoria že som v pohode ale pre mňa slovo v pohode znamená tlstá. Čítam si dosť článkov o anorexií bulímií a ortorexií a niekedy mi je fakt do plaču. Keď cvičím a potom sa pozerám do zrkadla vždy sa rozplačem,lebo už neviem fakt čo so sebou. Držím hladovky a niekedy už jem aj normálne, ale stále mi to pripadá, ako keby som strašne veľa zjedla, neustále mám pocit viny keď niečo zjem. Vždy sa to opakuje, ako na kolotoči. Nikdy som nevracala úmyselne raz som sa o to pokúšala, ale potom som si povedala že nie. Ale schudnúť chcem a veľmi. Dosť ma ovplyvňujú názory iných ale iba v tom zlom. Prestala som jesť sladké, nesladím si čaj ani kávu, obmedzujem slané, nejem žiadne tučné jedlá ako hranolky a pod. No niekedy zjem toho dosť(iba zdravé jedlá) a zase je tam ten pocit viny. Vypadávajú mi vlasy, štiepia sa mi nechty a mám nepravidelnú menštruáciu. Chcem byť iba dokonalá a cítiť sa v svojom tele dobre. Všetci si myslia, že to strašne preháňam , stále sa pozerám do zrkadla, hľadám na sebe chyby a na svojej postave, komentujem sa vždy v zlom, všetkým to pripadá, ako keby som mala stále depky a nenávidela sa. Porovnávam sa s modelkami a chcem byt taká ako ony.
Chudnúť sa mi nedarí aj keď som chudšia ako pred rokom. Som s toho totálne zúfalá a neviem čo mám robiť. Nebaví ma to obmedzovať sa, ale nemám na výber:(
Ale aj tak si myslím, že o žiadnu poruchu tu nejde, že som v poriadku a píšem sem zbytočne. Pls vyjadrite sa k tomu

ellie

ahoj lenuskaa..
tak tlsta urcite nie si, len mozno nemas dokonale ploche brucho.. ked sa chces z tohto svinstva dostat, nesmies to vzdavat a musis to niekomu povedat.. na rodinu kasli, kedze maju postoj aky maju! a ked budes potrebovat podporit, napis aj sem, urcite ta tu niekto minimalne vypocuje..

lenuskaa

danuska123
ja to nedodrzim ze 5x denne to je podla mna strasne vela
a rychlo by som to vzdala aspon ze cvicit ma bavi

VW

lenus ona to zatial nebere vazne ale iba ako taky tinegersky rozmar, ani moja mama tomu nechcela verit az kym na to sama neprisla, neboj ked jej to vysvetlis bude uplne ina a podpori ta.

danuska123

lenuska , ja mam 158 cm a 53 kil , nie som sice modelka ale tvoj charakter robi tvoje vnutro. to co z teba vyzaruje. to aky mas ucmev, co mas v ociach, ako posobis na ludi. tvoje prave ja tvoria tvoje vlastnosti a tvoje srdiecko a dusa.nie tvoja postava, meriam menej ako ty a este nikto mi nikdy nepovedal, ze som tlsta.mozno mam kilo navyse ale nehazardujem so zdravym.zijeme len raz tak si svoj mlady zivot nenic.ja viem sebavedomie robi vela, ale ved cvicis a jest musis.robis pre telo velky sok a nas organizmus si vsetko pamata.raz budes lutovat, to co teraz robis.vsetko je o tvojej psychike.rozdel si jedlo 5x do dna, nepapaj sladke ale to naco mas chut, nepapaj po siestej a nebudes mat vycitky.kup si nieco nove na seba nech sa citis pritazlivejsia a zistis ze si pekna a nemas ziadne kilo navyse, len to mas v hlavke tak netrap svoje mlade telo.

plamienok

Tak sa na mna nehnevaj ale tvoja mama ma asi velmi malo informacii o tom kam to s tebou moze dopracovat.Je to smutne.Vlastne aj by chcela aby si normalne jedla ale preboha rob zo sebou nieco ved ako to vyzeras asi tak.Este bude na teba raz pysna a uplne pre ine veci.Kasli na tie kecy a ked ti to este raz daju najavo tak sa otoc a povedz si,ze je to tvoja vec.

lenuskaa

VW
no mame keby povim secko tak by mi dobre akurtat ak vynadalaa a nic ine poznam ju toto mi robi zdyy nehce ict so mnou nikam a uz vobec by se mnu nesla psychologovi racej by do mna kazdy dne tlacila zradlo a nevim co a bolo by to ece horse

danuska123

lenuska 54 kg pri tvojej vyske? a k tomu cvicis, ved mas urcite krasnu postavu ja nechapem preco si myslis ze si tlsta:(

VW

lenuskaa skus si s nou o tom este raz a PORIADNE prehovorit, povedat jej ze ta to trapi, ze sa bojis a ze potrebujes jej pomoc. Ak to fakt nepomoze, zober to do vlastnych ruk ale tak ze si vyhladas najblizsie centrum na pomoc pri poruchach stravovania a zajdes tam, popytas sa na moznosti spoluprace pripadne sa prihlas a zacni navstevovat ich skupiny kde sa stretavaju dievcata s podobnymi problemami, aspon si ich vypocujes a porozpravas sa s nimi. Mozes skusit prehovorit svoju mamu nech ta tam zavezie alebo pri najhorsom zver sa najlepsej kamaradke a popros ju nech ta doprevadza.