Roztrhany jazyk

redka

Rýhy na hřbetu jazyka, podélné nebo příčné. Rýhy „reprezentují“ poruchy funkce slinivky břišní. Rýhy příčné (k dlouhé ose jazyka) mluví pro poruchy vratné, delší rýhy podélné pro poruchy spíše orgánové/nevratné. Nápadně široká střední rýha mluví pro případně „pytlovitě roztažené“ tlusté střevo s případnými výchlipkami a pro „slabé vazivo“.

hladaj diagnostika podla jazyka a pod...

mojmu bratovi sa hlboka ryha na jazyku objavila po ostrase mozgu, potom ako spadol z poschodovej postele... aspon on tvrdi, ze odvtedy si to vsimol....

mascha

čínska medicína určuje choroby podľa jazyka,nemám pri sebe knihu,kde by som mohla niečo vyčítať,tak sa snáď obráť týmto smerom...

lulaaaaaa

Ahojte mam roztrhany jazyk od malicka,pred pol rokom som si to zacala vsimat a bocne strany jazyku sa mi roztrhaly viac mam velke strie ryhy na jazyku strašne škaredy,a trapi ma to a hambim sa zato,zafarbeny je normalny ruzovkasty len tie ryhy behala som aj po lekaroch.Moja obvodna lekarka s prepačenim je krava 2x som ju z tym obtazovala a nic mi snim nerobi ani ma neposlala nikde len mi povedala ze to mam z psychiky ja som jej nato povedala ze ako to hned moze vediet ci ma neposle niekam krčnej alebo tak.....musela som sa ja pytat aby ma poslala tak ma poslala krčnej.ta mi povedala ze ona to nema nastarosti jazyk :-))) nič nevedela,bola som u zubara on tak isto nič :-))) bola som ze mozem to mat od zaludka tak som isla na hadicu do zaludka cez usta na gastro... :-) a nic tak ja uz neviem co z tym srala by som uz nato len keby mi to nezprijemnovalo ked kolko razi jem alebo len tak ma štipe jazyk tak ma to trapi,tak uz fakt neviem co z tym,jem vela ovocia vela zeleniny,brala som vitaminy....nic nepomaha

HeyJoeVlnka

Ahoj, mam problém s jazykem. Na jeho povrchu jsou šupiny, je cely rozpraskany, jakoby roztrhany nebo obroušený. Myslíte, že jsem mořská panna trpící nedostatkem tekutin? Prosim o radu, moc se za to stydím před svým přítelem. Děkuji, Hey Joe Vlnka

kkkkkkkkkkkk

stiahnute z netu:
Jasný dôkaz, že máte v tele nedostatok vitamínov skupiny B. „V súčasnosti je tento jav zriedkavý a postihuje skôr starších ľudí, pretože jedia málo ovocia, zeleniny a celozrnného pečiva. Občas sú na vine aj zubné náhrady, ktoré im neumožnia stravu poriadne požuť,“ tvrdí MUDr. Lipták. Okrem zdravej, vyváženej stravy v piatich menších porciách denne dodržiavajte pitný režim a nepodceňujte potrebu odpočinku a primeranej fyzickej aktivity.

asasa

a ja mam priatelku a ona o tom ešte nevie ako jej to mam povedať?pride mi to dosť trapne ahoj mam potrhany jazyk alebo ako čo?_bojim sa že mi zato da kopa ..........a taky už mam od malička ale chcem aby sa to aspon zmenšilo

hmmmmmmmmmm

hej,ale povrch a tvar jazyka hovori za vela.jazyk ma mat ruzovy/nie zltkasty, biely alebo docierna/ suvisly povrch,a nema byt az velmi zvacseny a hruby.jazyk vela povie o traveni a stave pecene.tak ak je velmi zly, treba sa ukazat lekarovi.

cicuska mala

ahoj,moj priatel ma presne taky isty jazyk a ma to cely zivot, takze s tym asi nenarobis nic :) podla mna je to mile :)