:::::Stava zo zemiakov -ako alkalizator::::::::::

Príspevok v téme: :::::Stava zo zemiakov -ako alkalizator::::::::::
zemiacik

chcela by som sa oytat ci ma niekto skusenosti s pitim stavy zo suroveho zemiaku ....vraj to uzasne alkalizuje prekysleny organizmus a lieci problemy so zaludkom....prosim nech sem prispeje kazdy kto k tomu ma co povedat aby sme nasli nieco s cim sa vieme rychlejsie dostat z prekysleneho stavu v akom sa zvacsa vsetci nachadzame...ocenujem nazor aj od RNG-ho.....dakujem...ps:na miestne je aj otazka kedy najlepsie pit tu stavu ci nalacno alebo pred spanim atd.....?

lilly522

ahojte vsetci potrebujem SURNE PORADIT moj prik spapal zo zemiaku ten klicek a bojim sa ci sa mu nemoze nic stat uz to vyvracal ale aj tak sa bojim ...PROSIM PORADTE MI :((

vhodné

preco tipovala by som že tvojím deťom chýbajú nie iba sacharidy ale aj vláknina. Skús viac ovocia, zeleninky. Ak im to nechutí, musíš ísť na to prefíkane- zamiešať nenápadne do ich obľúbeného jedla. Ja ako dieťa som napríklad nemala rada tekvicu, tak ma mama raz oklamala že to nie je tekvicová polievka ale kapustová a ja som ju zjedla. Povedala mi pravdu až keď som ju zjedla. Dodnes milujem tekvicu
:) To je práve to, čo som spomínala, deti si vytvárajú názor na jedlo- chuť, mali by ochutnať všetko aby si mohli vytvoriť svoj názor, záleží do veľkej miery aj od toho, ako dokážete zdravé jedlo pripraviť, verte, že sa dá aj veľmi chutne. Deti niekedy vymýšľajú, pretože sa im možno nepáči tvar, farba, vôňa daného pokrmu, sprotivia si ho skôr ako mu môžu prísť na chuť.

vhodné

Keď deti oblizujú omietku zo steny, chýba im vápnik. Vždy keď máte chuť na niečo vo veľkom množstve, často, chýba vám nejaký vitamín. Sú to chute podobné tehotenským, vtedy si dieťatko v brušku tiež pýta určité potraviny- látky.

[zruseny12]

je to dost nezvycajne...
moj sym zasa mal rad strasne chleba,ale nie normalny cerstvy,ked som mu dala,alebo rohlik,ten polozil na stol,a zobral si chlieb,ktory som susila na riadiatory na struhanku...
ale od mamiciek som pocula aj horsie veci,tak aj tak je to este dost dobre :0))))....
/deti,ze vraj jedavali omietku,raz davali v TV,ze dieta okusuje vsetko,co je DREVENE,pocula som dokonca,ze kuriacky zberali po dvore deti a jedli/

preco

Okrem surovych zemiakov si deti pytaju napriklad surovu pohanku cele zrnka, bielu muku, surove cestoviny. Mozem im to davat vsetko neuvarene?

- mira

Ak malé deti odmietajú zeleninku, je to preto, že predtým sa im dávalo ovocie alebo kravské mlieko alebo niečo prisladzované. na zeleniku si majú zvykať od začiatku, ovocie by sa malo dávať asi až od 15 mesiacov. Zemiaky by som nedávala, oslabujú močovo - pohlavný systém, také deti sa ťažko učia zadržať moč.

preco

vhodne, dakujem za rady. No k tym sacharidom. Ryzu mame casto, uz ju moc nechcu. Ovsene vlocky jedia radi aj len tak nasucho s nicim. Alebo v nejakej polievke. Tiez casto. Chlieb nie je u nich oblubeny, iba ked su velmi hladne. ale tie zemiaky si aj tak pytaju, ale chcu len surove. Mozno nejde len o ten skrob.

vhodné

for preco: ak si žiadajú zemiaky neznamená to že potrebujú zemiaky ale sacharidy, môžme ich nahradiť iným druhom jedla ktorý obsahuje sacharidy- ryža, vločky, chlieb atď.