skulavy chlapec

Príspevok v téme: skulavy chlapec
okata

Chodili by ste s chlapcom, ktory trochu skul? Inak je vsetko na nom super, teda vzhlad. Jeho povahu este dobre nepoznam. Neviem, preco skuli, lebo som videla aj jeho rodinu a nikto z nich neskuli? Dakujem. Mozno v starsom veku by som to neriesila, ale neviem, ako by na to zareagovalo okolie, ze chodim prave s takym?

acetylcholin

pozri si tú symbiózu, parazit síce žije na úkor hostiteľa, ale niečo mu za to aj dáva--a nie vždy len v zlom

uff:)

Parazitizmus prenesene znamená „príživníctvo“.
Parazitizmus alebo cudzopasníctvo je vzťah, v ktorom jeden organizmus, tzv. „parazit“ (alebo "cudzopasník"), odoberá živiny (organické a anorganické látky) pre svoju existenciu druhému, tzv. „hostiteľovi“, prípadne v ňom žije, a tým ho oslabuje.

Do tela hostiteľa často parazit vylučuje jedovaté látky nazývané toxíny. Príkladom parazitov sú vírusy, baktérie, huby, parazitické rastliny (haustóriá), živočíchy.

Podľa priestorových vzťahov delíme prarazitov na:

ektoparazity - žijú mimo hostiteľa, alebo na jeho povrchu. Parazitické živočíchy sú napríklad komár, blcha, pijavice, parazitické rastliny Imelo biele, záraza, kukučina, zubovník šupinatý.
endoparazity - žijú v organizme, vnútri t.j. tkanivách, bunkách, tráviacom trakte, orgánoch atď. hostiteľa (toxoplazma, pásomnice, hlísta detská).
Podľa časových vzťahov k hostiteľovi sa parazity delia na dočasné, stále a periodické.

Zvláštnym prípadom parazitizmu je hniezdny parazitizmus vtákov, ako je napríklad u kukučky jarabej

sk.wikipedia.org

danuska123

nemiesaam sa ale symbioza praveze patri ku parazitizmu, je to spolunazivanie, dvoch odlisnych jedincov, druhov atd.ale ja len tak z biologickeho hladiska :)

snarka

ja by som to neriesila ak si s nim rozuiimies mas ho rada na okolie sa mozes vybodnut ja som tiez sa zaoberala okolim pri vybere chalanov lebo som bola sprosta... teraz chodim s chalanom ktory ma razstep pery a na okolie serem...nikto mi nic ani nehovori nemaju co ...taketo chybycky krasy sa mozu stat kadekomu a poniektori su pre to lepsimi ludmi...

acetylcholin

medzi parazitov nepatrí symbióza? asi sme skončili v debate, jednoznačne mi nestíhaš--pozri si celú morskú biológiu ako prežívajú veľké ryby, veľké cicavce a potom celú ríšu húb a zistíš niečo o prospešnosti parazitov....

áno iste môže byť múdry a mať všetky plusy...ale mne osobne nie a to sa pýtala zakladateľka témy a odpovedal som...

uff:)

Hmmmm, asi taka, ze moc z biologie nevies. Pozri si lepsie co je to parazitizmus. Symbioza tam vonkoncom nepatri. Ale asi si zaviedol nejake nove triedenie..